LG prezentuje panel OLED TV o grubości mniejszej niż 1 mm.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A orientujesz się to jest topowy model - bo ja nie bardzo jarzę w modelach Lg... Patrząc na cyfrę to tak jakby to był topowy model oled 4k
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kol.Titan czytaj ze zrozumieniem będzie taniej jak im się zwróci inwestycja takie są prawa ekonomii.Topowe modele to seria EG i EF Oled z 2015r.Model EC jest z 2014r.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Model 65EC970 faktycznie datowany był, jako seria z 2014r, ale jak wiemy, LG miało problemy z wdrożeniem go na rynek, więc de facto ta wersja pojawiła się w sklepach w tym roku, i to bardzo niedawno.
 

Titan

New member
Dokładnie. Co potwierdzają jego niedawne testy na zachodnich portalach i dostępność w sklepach (nie w PL)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wiem ale to nie ma znaczenia w nomenklaturze LG jest to model z 2014r. Istotniejsze jest to,że LG produkuje 500 czy 600 tys.paneli Oled rocznie i popyt przewyższa znacznie podaż i tu jest problem, stąd między innymi ta cena...
 

Titan

New member
Ja się właśnie zastanawiam na ile to jest prawda, a na ile marketingowy bełkot. Jakoś nie widać tych właścicieli Oledów. Zrozumiałe, że nie każdy posiadacz tv będzie od razu leciał na hdtv forum i się chwalił***zdjęciami bo to raczej dla garstki pasjonatów, ale w sklepach też jakoś nie widać popytu na oledy. Ilu z Waszych znajomych ma Oledy? Jakoś nie wydaje mi się, żeby ludzie tak ochoczo kupowali tv po 6tys funtów. Nawet na zachodnich forach właścicieli oledów można naliczyć raptem kilkudziesięciu. Przydałyby się jakieś oficjalne statystyki sprzedaży.

Więc albo LG wali ściemę aby nagonić sprzedaż pozororując duży popyt albo ludzie walą drzwiami i oknami po te oledy, a potem zapadają się pod ziemię :) Bo innego wytłumaczenia nie widze.

Za to pamiętam jak marne były wyniki sprzedaży 1 generacji, nawet po obniżce cen. Wątpię, żeby nagle zainteresowanie tą technologią wzrosło do takiego stopnia. Tym bardziej, że dla kowalskiego oled czy lcd to bez różnicy. Cena decyduje.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Może Chiny, Korea i USA konsumują 95% całego rynku..? :)

Faktycznie, wygląda to trochę na naganianie klientów. Osobiście, nie znam nikogo, kto miałby OLED-a. Ja również na razie się w niego nie wpakuję, bo koszt ekranu o wielkości 65" jest okropnie wysoki. W dodatku, ciągłe problemy z równomiernością matrycy, na ciemnoszarych planszach, pewne kłopoty z obrazem w ruchu, niewystarczająca próba statystyczna, odnośnie czasu życia pikseli, czy wreszcie brak płaskiego ekranu. To, wraz z ceną dyskwalifikuje go, na ten moment i nawet pościg za "czarną czernią" nie ratuje zbytnio sytuacji.
 

Titan

New member
eedviking - ja już naliczyłem kilku posiadaczy :)

WuMike

Jeden z modeli na 2015 65" występuje w wersji płaskiej. Ale ceny kosmos to już wiemy.

Ja też nie znam osobiście nikogo kto miały Oleda, na PL forach ujawniło się 4-5 posiadaczy modeli 1 i 2 generacji - full HD.

Jak ktoś ma znajomych w media/saturn to może podpytać jak się kształtuje sprzedaż. Zawsze to jakieś info :)

Może produkują sobie te matryce na zapas + do odsprzedaży tak jak było mówione jakiś czas temu. Sony i Panas mieli wejść w Oledy na matrycach LG, coś przycichło ostatnio. Zobaczymy jak się temat rozwinie. Samsung się w ogóle wycofał na najbliższych kilka lat, w sumie nie dziwne, jak ich technologia okazała się klapą.

Na pewno monopol LG nie wyjdzie dobrze dla klientów. A co do reszty wad Oledów to być może są to rzeczy to dopracowania. Podobno w tej generacji bardzo poszli do przodu względem poprzednika (takie opinie na forach) i np. odwzorowanie ruchu jest już na znacznie lepszym poziomie. Zobaczymy jak to się rozwinie. Ja na chwilę obecną też nie jestem zainteresowany kupnem ale w przyszłości, jak duże przekątne będą w rozsądnych pieniądzach to kto wie czy nie zamienię 110" projektora na Oleda, podobno też maja być kiedyś wersje zwijane :)
 

emmet07

New member
Ja się właśnie zastanawiam na ile to jest prawda, a na ile marketingowy bełkot. Jakoś nie widać tych właścicieli Oledów. Zrozumiałe, że nie każdy posiadacz tv będzie od razu leciał na hdtv forum i się chwalił***zdjęciami bo to raczej dla garstki pasjonatów, ale w sklepach też jakoś nie widać popytu na oledy. Ilu z Waszych znajomych ma Oledy? Jakoś nie wydaje mi się, żeby ludzie tak ochoczo kupowali tv po 6tys funtów. Nawet na zachodnich forach właścicieli oledów można naliczyć raptem kilkudziesięciu. Przydałyby się jakieś oficjalne statystyki sprzedaży.

Więc albo LG wali ściemę aby nagonić sprzedaż pozororując duży popyt albo ludzie walą drzwiami i oknami po te oledy, a potem zapadają się pod ziemię :) Bo innego wytłumaczenia nie widze.

Za to pamiętam jak marne były wyniki sprzedaży 1 generacji, nawet po obniżce cen. Wątpię, żeby nagle zainteresowanie tą technologią wzrosło do takiego stopnia. Tym bardziej, że dla kowalskiego oled czy lcd to bez różnicy. Cena decyduje.

Jak kupowałem w Saturnie swojego EC930v sprzedawca powiedział, że 2-3 sztuki miesięcznie się sprzedawały. Pamiętajmy, że nie każdy nabywca leci od razu na forum z tą informacją. Zapewne jest wielu posiadaczy oledów, którzy tylko czytają to forum.
 

WuMike

New member
Bez reklam
LG potwierdza, że seria EG9xx będzie obsługiwała HDR, po aktualizacji firmware. Podejrzewam, że podobnie może być z pozostałymi, EF9xx, czy EC97x.
 
Do góry