Lg Pq6000

msx

New member
witam dzisiaj zostalem uzytkownikiem tego modelu , moglbym powiedziec ze super sprzet gdyby nie martwy piksel no to sie troszku zdenerwowalem ale z powrotem do pudelka i jazda do sklepu, sprawdzili bo nie wierzyli ze takie cos sie zdazylo to pierwszy ich przypadek mieli takich przypadkow z samsungami 3 ale nigdy z lg , no ale nowy wyciagneli sprawdzilem juz na miejscu czy nie ma czasem jakis niespodzianek i do domu.
Powiem jeszcze ze dzien wczesniej kupilem panasonica x10 z touch screnem:hihi:i zona przecierala i zawadzila paznokciem rysa na pol ekranu i juz po touch panel screnie, dlatego go odwiozlem i kupilem tego choc tez z malymi problemami z tym pikselem , powiem szczerze ze wyglad i sam obraz bije na glowe panasonica to moje odczucie nie wspominajac juz o wyposazeniu, minus tylko w w yposazeniu to to ze nie ma wyjscia na sluchawki panas mial , ale malo wazne sie rozpisalem.
Pytanie moje do innych posiadaczy tego modelu jak ustawic zeby szly napisy w divix nie podswietlona mam ta funkcje chyba ze napisy musza byc w grane w film a nie osobno do otwierania.
drugie pytanie jak macie jakies funkcje poustawiane w menu serwisowym zeby to wszystko dzialalo jak trzeba
dzieki za pomoc i pozdrawiam
 

jack_sparrow

New member
msx napisał:
Pytanie moje do innych posiadaczy tego modelu jak ustawic zeby szly napisy w divix nie podswietlona mam ta funkcje chyba ze napisy musza byc w grane w film a nie osobno do otwierania.

No napisy wgrane w film beda szly tak jak zostaly wgrane :)
Co do szarego paska pod napisami divxowymi to sie go chyba nie da usunac, ja w kazdym razie nie znalazlem.

msx napisał:
drugie pytanie jak macie jakies funkcje poustawiane w menu serwisowym zeby to wszystko dzialalo jak trzeba
dzieki za pomoc i pozdrawiam
Nic nie zmienailem a dziala wg. mnie bardzo OK. O cos konkretnie Ci chodzi?
 

Lasica

New member
Napisy muszą mieć taką samą nazwę jak film inaczej nie pójdą.

W menu ISM włącz od razu ORBITER. Może pomoże Ci to trochę zminimalizować ilość powidoków.

Pozdrawiam
 

msx

New member
Nic nie zmienailem a dziala wg. mnie bardzo OK. O cos konkretnie Ci chodzi?[/quote]


chodzi mi o to co znacza te rozne funkcje w menu serwisowym, zauwazylem tam taka opcje i kliknalem jakis bialy ekran mi sie zrobil tak ze juz nic nie ruszalem

i jeszcze jedna sprawa czy u was tez jest cieply delikatnie z tylu telewizor sensor mam ustawiony na niski i oszczednosc na minimalna , w panasonicu tez bylo to eco ale byl popprostu goracy z tylu , normalnie pewnie to dobrze ze chlodny jest:)
pozdrawiam

sorry ale cos mi nie wyszedl cytat
 

jack_sparrow

New member
msx napisał:
chodzi mi o to co znacza te rozne funkcje w menu serwisowym, zauwazylem tam taka opcje i kliknalem jakis bialy ekran mi sie zrobil tak ze juz nic nie ruszalem

Czesc z nich jest dosyc jasna. W czesci nie wiem o co chodzi. Ale po co chcesz tam cos zmieniac? Cos nie dziala tak jak trzeba czy liczysz na uaktywnienie jakiejs tajnej funkcji :)

msx napisał:
i jeszcze jedna sprawa czy u was tez jest cieply delikatnie z tylu telewizor sensor mam ustawiony na niski i oszczednosc na minimalna , w panasonicu tez bylo to eco ale byl popprostu goracy z tylu , normalnie pewnie to dobrze ze chlodny jest:)
pozdrawiam

Jest cieply.
 

Orion123

New member
Orion123 napisał:
/drugie pytanie jak macie jakies funkcje poustawiane w menu serwisowym zeby to wszystko dzialalo jak trzeba
dzieki za pomoc i pozdrawiam

Napisz w jakie menu serwisowe wchodzisz?
/czy z klawiszy MENU czy OK/
Jakie masz wartosci po wybraniu 'PANEL OPTIONs' z poziomu MENU serwisowego/przytrzymanie klawiszy MENU w pilocie i TV/
m.in. -gamma,tryb oszczednosciowy,jaskrawosc itp..../

Andrzej.
 

Orion123

New member
msx napisał:
drugie pytanie jak macie jakies funkcje poustawiane w menu serwisowym zeby to wszystko dzialalo jak trzeba
dzieki za pomoc i pozdrawiam
Na poczatek dobra rada:
zanim bedziesz usilowal cos zmieniac z poziomu menu serwisowego ,
pozwol tej plazmie przez ~2 tyg. 'wygrzac sie'...
Poki co, masz o wiele wiecej mozliwosci regulacji dostepnej bez
wchodzenia do trybu serwisowego.
Mianowicie,na wstepie poszukaj w menu glownym poziom : Ekspert1 czy Ekspert2...i tu sprobuj zmieniac dostepne parametry obrazu/jest ich
wystarczajaco duzo.../
Ja zaczynalem regulacje od ustawienia wlasciwej bieli i czerni.
Zredukowalem nasycenie kolorow do zera a nastepnie jesli byla
potrzebna korekta czerni i bieli manipulowalem ustawieniami parametru
wzmocnienia : czerwieni ,zieleni,niebieskiego i parametru kompensacji tychze kolorow ...robilem to tak dlugo az uzyskalem zadowalajacy obraz
czarno-bialy.
Mozesz rowniez wzmocnic biel lub ja zmniejszyc,odpowiednio zwiekszajac
rowno wartosci w/w podstawowych kolorow.
Ponizej tych parametrow,dostepnych w trybach Ekspert sa odrebne
regulacje nasycenia kilku kolorow.Czyli mozesz tym samym redukowac badz
wzmacniac nasycenie kilku dostepnych kolorow.

Andrzej.
 

msx

New member
Orion123 napisał:
Na poczatek dobra rada:
zanim bedziesz usilowal cos zmieniac z poziomu menu serwisowego ,
pozwol tej plazmie przez ~2 tyg. 'wygrzac sie'...
Poki co, masz o wiele wiecej mozliwosci regulacji dostepnej bez
wchodzenia do trybu serwisowego.
Mianowicie,na wstepie poszukaj w menu glownym poziom : Ekspert1 czy Ekspert2...i tu sprobuj zmieniac dostepne parametry obrazu/jest ich
wystarczajaco duzo.../
Ja zaczynalem regulacje od ustawienia wlasciwej bieli i czerni.
Zredukowalem nasycenie kolorow do zera a nastepnie jesli byla
potrzebna korekta czerni i bieli manipulowalem ustawieniami parametru
wzmocnienia : czerwieni ,zieleni,niebieskiego i parametru kompensacji tychze kolorow ...robilem to tak dlugo az uzyskalem zadowalajacy obraz
czarno-bialy.
Mozesz rowniez wzmocnic biel lub ja zmniejszyc,odpowiednio zwiekszajac
rowno wartosci w/w podstawowych kolorow.
Ponizej tych parametrow,dostepnych w trybach Ekspert sa odrebne
regulacje nasycenia kilku kolorow.Czyli mozesz tym samym redukowac badz
wzmacniac nasycenie kilku dostepnych kolorow.

Andrzej.

witam
a moglbys podac jak masz ustawione w tym ekspert zeby ta czern byla lepsza
odezwij sie na gg 9216791
dzieki i pozdrawiam
 

Lasica

New member
msx napisał:
witam
a moglbys podac jak masz ustawione w tym ekspert zeby ta czern byla lepsza
odezwij sie na gg 9216791
dzieki i pozdrawiam

Musisz to ustawić sam. To co ma kolega niekoniecznie będzie Ci pasować. Każdy ma inne potrzeganie barw i obrazu, inne warunki oświetlenia w domu, różną odległość od TV no i dwa takie same TV tego moedelu nie są w 100% identyczne.
 

msx

New member
moze jednak by przypasowaly te ustawienia:D przynajmiej bym wiedzial co i gdzie probowac ustawiac nie znam sie tak na tym dobrze ale jak nikt nie chce pomoc to trudno dzieki za to co pomogliscie mi pozdrawiam
 

Orion123

New member
msx napisał:
moze jednak by przypasowaly te ustawienia:D przynajmiej bym wiedzial co i gdzie probowac ustawiac nie znam sie tak na tym dobrze ale jak nikt nie chce pomoc to trudno dzieki za to co pomogliscie mi pozdrawiam

Napisz,jak zmniejszysz nasycenie barw do zera ,jaki masz obraz 'czarno-bialy'
czy moze ma odcien zielonkawy ,moze niebieskawy ,a moze jest lekko
ocieplony czerwienia?
 

msx

New member
Orion123 napisał:
Napisz,jak zmniejszysz nasycenie barw do zera ,jaki masz obraz 'czarno-bialy'
czy moze ma odcien zielonkawy ,moze niebieskawy ,a moze jest lekko
ocieplony czerwienia?

kolor jest czarno bialy, zadnych odcieni ustawione mam na standardowe uzytkownika
 

Orion123

New member
msx napisał:
kolor jest czarno bialy, zadnych odcieni ustawione mam na standardowe uzytkownika

Przyjrzyj sie czerni i bieli wieczorem ,przy mocnym sciemnieniu.
Czy czarne jest czarne czy moze ciemne bordo czy inny odcien koloru
niebieskiego badz zielonego .U mnie w trybie ekspert mialem lekko jasnozielonkawy...
Jesli w trybie Ekspert wzmocnisz /zwiekszysz/,o te sama wartosc: niebieski,
zielony badz czerwony ,wowczas biel bedzie intensywniejsza,badz odwrotnie...
Poustawiaj sobie rozne wartosci a potem porownaj z trybem w jakim
ogladasz czyli standardowym...
 

J_K

Member
Pozwolę sobie przywołać poniżej swoje przemyślenia na temat ustawień obrazu jakie zamieściłem w temacie "Świecenie matrycy" na poczatku lipca (po trzech misiącach intensywnych badań :D ). Nie powiem, byłem nieco rozczarowany brakiem reakcji na moją propozycję ;) ale odedrałem to wtedy jako obawę przed majstrowaniem w menu serwisowym. Być może teraz znajdą się jednak odważni. Zachęcam, z moi 42PQ6000 jakoś nic się nie dzieje a z tych ustawień od trzech miesięcy jestem bardzo zadowolony. Powiem więcej; wbrew swej naturze przestałem grzebać w poszukiwaniu nowych więc coś jednak na rzeczy być musi :) .

"Załączam plik, który zawiera stosowane przeze mnie ustawienia obrazu dla różnych rodzajów sygnału (DVB-T, AV, component i HDMI). Dotyczą one wyłącznie trybu Kino gdyż w trybach Ekspert nie udało mi się osiagnąć satysfakcjonującej skali szarości, czy jak kto woli poziomu czerni. Kontrast, jasność i ostrość ustawiałem przy użyciu płyty testowej firmy Burosch a przy ustawieniu koloru i skali szarości posiłkowałem sie planszami z płyty DVE.

Uwagi, sugestie i inspiracje ze strony użytkowników sprzętu serii PQ mile widziane. Zachęcam również do podania własnych preferowanych ustawień obrazu".


Pozdrawiam

J_K
 
Ostatnia edycja:

Orion123

New member
J_K napisał:
...

"Załączam plik, który zawiera stosowane przeze mnie ustawienia obrazu dla różnych rodzajów sygnału (DVB-T, AV, component i HDMI). Dotyczą one wyłącznie trybu Kino gdyż w trybach Ekspert nie udało mi się osiagnąć satysfakcjonującej skali szarości, czy jak kto woli poziomu czerni. Kontrast, jasność i ostrość ustawiałem przy użyciu płyty testowej firmy Burosch a przy ustawieniu koloru i skali szarości posiłkowałem sie planszami z płyty DVE.

Po zastosowaniu w/w nastawow,potwierdza sie ,ze odbiornik
odbiornikowy nierowny, a byc moze i percepcja uzytkownikow...
W moim przypadku uzyskany obraz /czarno-bialy,szary/ byl
lekko naznaczony 'zielonkawym' odcieniem.
Aby uzyskac jak najlepszy obraz czarno-bialy ,u mnie
kompensacja RGB wygladala tak:
R: 120
G: 123
B: 123
wzmocnienie RGB:
R : 179
G: 165
B: 179

Potwierdzam,ze w trybach Ekspert trudniej jest uzyskac taki odcien
szarosci,ale nie jest najgorzej.Korzystac mozna.
Przy okazji, moze znajdzie sie ktos chetny do kupna LG 42 PQ6000?
/3 miesieczny ,gwarancja,oryginalne opakowanie,dwa piloty...skalibrowany/
Cena wg. mnie b.atrakcyjna.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

irzi

Member
Orion123 napisał:
Po zastosowaniu w/w nastawow,potwierdza sie ,ze odbiornik
odbiornikowy nierowny, a byc moze i percepcja uzytkownikow...
W moim przypadku uzyskany obraz /czarno-bialy,szary/ byl
lekko naznaczony 'zielonkawym' odcieniem.
Aby uzyskac jak najlepszy obraz czarno-bialy ,u mnie
kompensacja RGB wygladala tak:
R: 120
G: 123
B: 123
wzmocnienie RGB:
R : 179
G: 165
B: 179

Potwierdzam,ze w trybach Ekspert trudniej jest uzyskac taki odcien
szarosci,ale nie jest najgorzej.Korzystac mozna.
Przy okazji, moze znajdzie sie ktos chetny do kupna LG 42 PQ6000?
/3 miesieczny ,gwarancja,oryginalne opakowanie,dwa piloty...skalibrowany/
Cena wg. mnie b.atrakcyjna.

Pozdrawiam.
A czemu chcesz sprzedać tego LG ?
 

J_K

Member
Orion123 napisał:
Po zastosowaniu w/w nastawow,potwierdza sie ,ze odbiornik
odbiornikowy nierowny, a byc moze i percepcja uzytkownikow...
W moim przypadku uzyskany obraz /czarno-bialy,szary/ byl
lekko naznaczony 'zielonkawym' odcieniem.
Aby uzyskac jak najlepszy obraz czarno-bialy ,u mnie
kompensacja RGB wygladala tak:
R: 120
G: 123
B: 123
wzmocnienie RGB:
R : 179
G: 165
B: 179

Faktycznie albo odbiornik odbiornikowi nierówny albo ... ile pań tyle zdań :) .

Wypróbowałem podane ustawienia i niestety jakoś mi nie leżą. Może wynika to z tego, że jako porawną skalę szarości rozumiem nie odwzorowanie obrazu czarno-białego ale ustawienie skali szarości według testowych płyt DVD tak by w całym zakresie od czerni do bieli był jednolity odcień - bez kolorowych duszków. Ponadto zawsze staram się tak znalezione ustawienia zweryfikować organoleptycznie na obrazie z normalnego przekazu telewizyjego. Decydujące o jakości ustawień są według mnie dwa elementy: odwzorowanie zieleni natury oraz kolor ludzkiej skóry. Przy podanych ustawieniach zieleń miała w mojej percepcji lekki czerwonawy odcień a twarze (nawet w warunkach przekazu ze studia) są pomarańczowe czy wręcz czerwone. Świadczy to o zdecydowanej dominacji koloru czerwonego oraz nieco mniejszej koloru niebieskiego.

Jestem zaskoczony chęcią pozbycia się 42PQ6000. Jaki aspekt zaważył na takiej decyzji? Jestem ciekaw, za pozwoleniem, na korzyść jakiego modelu ta rezygnacja?

Pozdrawiam

J_K
 

Orion123

New member
J_K napisał:
... Przy podanych ustawieniach zieleń miała w mojej percepcji lekki czerwonawy odcień a twarze (nawet w warunkach przekazu ze studia) są pomarańczowe czy wręcz czerwone. Świadczy to o zdecydowanej dominacji koloru czerwonego oraz nieco mniejszej koloru niebieskiego.

Jestem zaskoczony chęcią pozbycia się 42PQ6000. Jaki aspekt zaważył na takiej decyzji? Jestem ciekaw, za pozwoleniem, na korzyść jakiego modelu ta rezygnacja?
Do niedawna korzystalem z 100Hz Philipsa.W tradycyjnym CRT
ustawialo sie biel dynamiczna i statyczna .Sprowadzalo sie to
do takiej regulacji R,G,B przy wysokim kontrascie i niskim ,aby
obraz byl z reguly czarno-bialy.
Tak tez postapilem w wypadku plazmy PQ6000.
Pzyzwyczajenie z CRT zrobilo swoje,gdyz irytowal mnie
lekko zielony odcien plazmy w sytuacjach kiedy pojawial sie obraz
czarno-bialy.A poza tym lubie cieple kolory .Jesli nawet zdarzaly
sie twarze zbyt 'pomaranczowe' ,to tak ustawilem sobie nasycenie
kolorow,aby nie bylo przekolorowan,zreszta zalezalo to od danego
przekazu...
W trybach Ekspert mozna w/w nadmiar czerwonego czy zielonego
wyregulowac.
Obecny Samsung PS 50B650 seria 4 zdziwil mnie pozytywnie ,iz
b.dobrze odbiera stacje naziemne z Sobotki /Wrocław/
i co najciekawsze odbiera nieporownywalnie lepiej TVN naziemna /analog/
PQ6000 dawal na tej samej antenie duzy szum.Poki co stwierdzam
lepsza game kolorow /odcieni/,matryca nie jest tak podatna na
powidoki.Ma rowniez opcje calkowitego wygaszania panela podczas
sluchania audycji radiowych.Brak jest jakiegokolwiek
podswietlenia ,swiecenia matrycy.PQ6000 swiecil,co rowniez bylo
powodem mojej irytacji.
Biel wysmienita,czern
rowniez /sa dostepne opcje wzmacniajace,badz zmniejszajace czern.
Opcja GAMMy ma lepsza regulacje /od -3 do +3/.
Poki co, odbieram sygnal z dekodera HD Cyfry+.Bez zastrzezen.
A poza tym 50 cali ,to 50 cali...
Jedynie, co jest zdecydownie gorsze od PQ ,to marny dzwiek ,mimo
dostepnej opcji regulacji korektora.
Jednak mozna ,to swobodnie 'przelknac' ,gdyz
sygnal audio mam wprowadzony do miksera Yamahy i koncowki mocy
Advance Acoustic.

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:
Do góry