LG PK950 buczenie

xdream

New member
Zakupiłem niedawno ten telewizor po licznych pozytywnych recenzjach. Czytałem o buczących Samsungach i Panasach. LG miał być cichy. Jednak ja słysze buczenie 50Hz z obwiednią raczej porstokątną (nie jest to dźwiek typowy dla przebiegu sinusoidalnego z typowego transformatora). Przypuszczam, że to układy wysokiego napięcia lub sama matryca. Dżwiek wydobywa się z kilku miejsc w obudowie - głownie lewa i prawa góra obudowy. Słysze to z 4 metrów przy cichych scenach i mnie to wpienia.

Prosiłbym o szczere opinie posiadaczy tego modelu. Czy u Was też jest bzyczenie?
W sklepach tego modelu nie ma więc nie mam jak tego nawet porównać...
 

xdream

New member
LG twierdzi, że to cecha plazm i zjawisko wynika z zastosowanej technologii

a więc ?

odeśle TV i mi wróci, że nie stwierdzono uszkodzenia, a jeszcze go przy okazji gratis ktoś porysuje...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
każdy sprzęt pobierający dużo energii musi to ochłodzić. Wydaje więc różny dźwięk.
I tu problem jest taki że ten dźwięk wiele osób słyszy ale również wiele nie słyszy.
Dlatego lepiej taki zakup dobrze zaplanować.
A LG też buczy - ale nie każdemu to przeszkadza.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Fajne teorie - zaraz idę słuchać żelazka. :p

Ps - jak pK950 nie ma wentylatorów nie ma prawa nic dodatkowo "buczeć".
(jak w każdym prawidłowo zmontowanym sprzęcie)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
I nie ''buczy'',trzeba się dobrze wsłuchać żeby coś usłyszeć,między innymi za cichą pracę jest chwalony w przeciwieństwie do konkurencji.
 

pinok

New member
każdy sprzęt pobierający dużo energii musi to ochłodzić. Wydaje więc różny dźwięk.
I tu problem jest taki że ten dźwięk wiele osób słyszy ale również wiele nie słyszy.
Dlatego lepiej taki zakup dobrze zaplanować.
A LG też buczy - ale nie każdemu to przeszkadza.

Czy halogen 500W powinien głośniej buczeć od plazmy pobierającej 300W ?

PS. Pytanie retoryczne :popcorn:
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja tam żadnego buczenia w żadnym LG nie słyszałem a jestem na to uczulony jak nie wiem co przez to że miałem przejścia z Samsungiem.
 

plast

New member
Mam PK760. Zadnego buczenia nie ma. Jest delikatne syczenie w calkowicie wyciszonym pokoju gdy przyloze ucho do tylu telewizora. Syczenia nie slychac z odleglosci wiekszej niz 30 cm gdy dzwiek w TV jest na poziomie 3+, czyli takim by cokolwiek uslyszec. Generalnie problem nie istnieje.
 

damiantomek2

New member
O plazmach LG pisano na tym forum różnie ale jak było bzyczenie to okazywało się iż tv jest uszkodzony lub wymiana kabli załatwiała sprawę. Brak bzyczenia to jest wielki plus w plazmach
tego producenta. Mam Pk760 i stwierdzam iż jest cichutki.
 

xdream

New member
Generalnie to sprawa wyglada tak, że buczenie raz jest słabsze raz silniejsze. Wzmaga się przy jasnych scenach. Zatem przypuszczam, że związane jest to z wiekszym obciążeniem końcowek mocy jak i samym procesem powstawania obrazu w matrycy. LG nie ma wentylatorów, ale buczeć buczy. Kwestia oceny tego poziomu zapewne związana jest z poziomem hałasu zastanego. Ja wieczorem przy zamkniętych plastikowych oknach mam ciszę i TV z 4m słyszę przy cichych scenach i to mnie wpienia.
Pewnie pomyslicie, że jestem oszołomem, ale dodatkowo słyszę jakiś dźwiek wysokiej częstotliwości w formie takiego pisku ok. 17-18 kHz. Jest bardzo słaby i zdecydowanie ustaje po wyłaczeniu TV. Czy uważacie, że LG powinno ropatrzyć to jako faktyczne uszkodzenie sprzętu?
 

Kilt

New member
Nie, nie jesteś oszołomem, jak to się wyraziłeś. Zakładam, że jesteś młodym użytkownikiem, który ma jeszcze dobry słuch, przez co wyłapuje różne dziwne dzwięki pochodzące z elektroniki sprzętu. Jest wiele osób, nawet młodych, którzy tego dźwięku nawet nie wychwycą.
A serwisowanie TV nic nie da. Działa? Działa ... odpowiedzą w serwisie i tyle ... odeślą i jako rzekłeś, nabawisz się jeszcze (no, nie Ty tylko Twój TV :-D) jakiś rysek, badź innej przypadłości.
Plazmy tak mają (nie chcę generalizować, bo nie słyszałem każdej plazmy na świecie, więc się wypowiadam tylko o tych, które mogłem zobaczyć i posłuchać), że przy jaśniejszych scenach pojawia się delikatne buczenie, a przy ciemniejszych, częstotliwość tego buczenia i natężenie spada. Niektóre modele są głośniejsze, a inne nie, są tacy, co to słyszą i są tacy, dla których wogóle to nie jest problemem.
Moja rada ... nie staraj się wsłuchiwać w ten dzwięk. W przeciwnym wypadku bedziesz musiał zmienić TV.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
xdream Dzięki Twojej ''uprzejmości'' delikatny ''pisk'' jak opisujesz JA teraz też słyszę z odległości 2.5m,ale bez przesady,trzeba się na tym skupić.Nawet lcd nie są takie ciche,a już na pewno nie wszystkie.Szukałeś wady na siłę i znalazłeś,ciesz się że nie miałeś mojego g10,dopiero by cię k... wzięła!
 
Ostatnia edycja:

xdream

New member
Nie chciałem nikogo wpienić ani zabierać radości z zakupu. Chciałem tylko coś ustalić i tyle. Widać pewne rzeczy są nieunikniote i tyle. Oglądam i staram się nie wsłuchiwać tak jak napisał Kilt. W sumie komputer przy którym siedze większość dnia też mi szumi i do tego szumu jestem przyzwyczajony. Może z czasem i tamten bzyk będę olewać. A jak nie, to sprzedam i kupię... no właśnie...co ja kupię?
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie chciałem nikogo wpienić ani zabierać radości z zakupu. Chciałem tylko coś ustalić i tyle. Widać pewne rzeczy są nieunikniote i tyle. Oglądam i staram się nie wsłuchiwać tak jak napisał Kilt. W sumie komputer przy którym siedze większość dnia też mi szumi i do tego szumu jestem przyzwyczajony. Może z czasem i tamten bzyk będę olewać. A jak nie, to sprzedam i kupię... no właśnie...co ja kupię?
Nie kupisz żadnego który nie ''bzyczy'',panasy też na jaśniejszym obrazie...tyle że...bo to Panasonic!!:-D Nikogo nie ''wpieniłeś'',od tego jest forum żeby żeby otwarcie mówić o wadach,tyle że nie wszyscy są tacy wyrywni i wolą wychwalać niż ujawniać wady swoich ''cudownych'' tv.W każdym znajdziesz jakieś wady,więc się zastanów czy warto tracić kasę przy odsprzedaży,bo może się okazać że ''wymienił stryjek...''
 
Ostatnia edycja:

oszołom

New member
LG bzz

A ja od razu usłyszałem w mojej najnowszej plaźmie LG buczenie.
W ciemnych scenach nie ma w ogóle buczenia, ale im jaśniej tym głośniej.
Na "biało" jest to już bardzo dobrze słyszalny dźwięk.
Nie wiem czy to normalne, tak ma być?.
Takie buczenie występowało także w zużytych CRT im jaśniejsza scena tym CRT więcej buczał.
 
Do góry