LG Pk760

Prezes59

New member
Witam serdecznie.Interesuje mnie plazma max.50" i do 5 tys.zł.Co myślicie o LG PK 760???Czy ktoś ma ten telewizor i moze porównać np.z panasem seria G20?Ceny w necie tego TV dosć atrakcyjne ok.3500 zl.Pozdrawiam Grzegorz
 

hiram

New member
Podpinam się pod pytanie - również szukam TV 50".
-> Prezes: a gdzie znalazłeś taką cenę. Ja zastanawiam się nad 50 PK 550 i był za 3,8 kPLN.

A może jakiś inny model?
 

BladeSeba

New member
Witam panowie ja tez sie napalilem na ten tv lecz nie wiem jak on swieci w stosunku do np panasia S10 ,G10 ,jesli swieci jak S10 to go lykam he he,pomocy?
 

Luphis

New member
Niestety w internecie nie ma za wiele na temat tej plazmy. Nawet na avforums mało...w zasadzie jedyny konkretny test to ten na CNET i jak widać pochlebny.
 

Lasica

New member
Niestety w internecie nie ma za wiele na temat tej plazmy. Nawet na avforums mało...w zasadzie jedyny konkretny test to ten na CNET i jak widać pochlebny.

Dajcie sobie spokój z plazmami LG. W stosunku do starszej generacji poprawiono nieznacznie poziom czerni. Pozostałe wady są takie same jak w seriach PQ/PS - szyba która działa jak lustro, dość słaby poziom kontrastu, szybkie powstawania powidoków.

Nie mają szans nowe LG z Panasonicami jak i Samsungami.

Pozdrawiam
 

Prezes59

New member
Dajcie sobie spokój z plazmami LG. W stosunku do starszej generacji poprawiono nieznacznie poziom czerni. Pozostałe wady są takie same jak w seriach PQ/PS - szyba która działa jak lustro, dość słaby poziom kontrastu, szybkie powstawania powidoków.

Nie mają szans nowe LG z Panasonicami jak i Samsungami.

Pozdrawiam
Szkoda , myślałem ,ze mnie ktoś zachęci a nie zniechęci.Ale w szajsunga i tak nie uwierzę...
 

xion

New member

Attachments

  • bild2hh.jpg
    bild2hh.jpg
    82,4 KB · Wyś: 191

pierwszy

Banned
Jeśli tak niefortunnie stoi tv (na przeciwko okna) plus wyświetlany obraz jest czarny, a za oknem jest środek dnia to efekt jest taki jak na zdjęciu powyżej. Na panasonikach czy samsungach jest trochę lepiej ale do komfortowego oglądania w takich warunkach także im daleko...
Za to cieniutkie ramki w nowych modelach LG są rewelacyjne :blagam:
 

hiram

New member
Zgadza się. Te nowe cienkie ramki wyglądają bardzo ładnie. Oglądałem wczoraj w MM - PK350. Pytałem o PK550 - nie słyszeli jeszcze o takim modelu :)
 

Lasica

New member
Jeśli tak niefortunnie stoi tv (na przeciwko okna) plus wyświetlany obraz jest czarny, a za oknem jest środek dnia to efekt jest taki jak na zdjęciu powyżej. Na panasonikach czy samsungach jest trochę lepiej ale do komfortowego oglądania w takich warunkach także im daleko...
Za to cieniutkie ramki w nowych modelach LG są rewelacyjne :blagam:

Kupujesz TV dla jakości oobrazu czy pięknej cienkiej ramki.

Plazmy LG nie odbijają nic tylko w przypadku zupełnie ciemnego pomieszczenia. U mnie malutka lmapa z boku, z tyłu, z prodzu gdziekolwiek ustawiona w 25m2 pokoju i można się przeglądać.

To co jeszze dobija w LG to powidoki. Masakrycznie szybko powstają nie zawsze szybko znijkają.
Szczególnie dokuczają jak się ogląda kanały HD.

Ostatnio w sobotę gdy rozbił się samolot prezydencki nastawiłem tvn24, właczyłem maks oszczędzanie energii i zabrałem się za malowanie framug i sprzątanie.Co 2-3 godz zmieniałem kanał na 20 min pamiętajać, że to plazma. Mimo tych zabiegów i włączonego Orbitera wypalił mi się krzyż z prawej strony i napis tragedia w Smoleńsku. Oglądałem go na innych kanałach jeszcze przez 2 dni. Masakra. Nie pomagało wybielanie ani kolorowe wymycie. Na szczęście wyparował sam, bo już myślałem, że utrwalił się na zawsze.
 

pierwszy

Banned
Plazmy LG nie odbijają nic tylko w przypadku zupełnie ciemnego pomieszczenia. U mnie malutka lmapa z boku, z tyłu, z prodzu gdziekolwiek ustawiona w 25m2 pokoju i można się przeglądać.

Jeśli wyświetlany obraz jest czarny/ciemny odbicia są widoczne. Jeśli obraz jest jasny nic takiego nie występuje. Mam także porównanie do panasa 42pv80 i tam też można zaobserwować odbicia przy niekorzystnym świetle.

Powidoki się pojawiają i znikają. Na początku zwracałem na to uwagę i gdy się coś pojawiło (najczęściej loga tvn24 i eurosport), a było to WYRAŹNIE WIDOCZNE TYLKO PODCZAS planszy ISM: wybielanie zapuszczałem "kolorowe wymycie" i po kilkunastu minutach powidok znikał. Po połowie roku używania tv chyba się "dotarł" bo ostatnio powidoki pojawiają w wyraźnie mniejszym stopniu (może to zasługa zwiększonego skoku orbitera)... TV chodzi w 95% na tych samych ustawieniach (kolor, kontrast itd) nonstop, tv kablowa i dvd, komp bardzo sporadycznie.

Mimo wad jestem ogólnie zadowolony z telewizora ale wymieniłbym go na nowszy model np. pj550 właśnie ze względu na dizajn, bo patrząc na osiągi to panel i elektronika chyba jest porównywalna do serii pq...
 

szyszyla

New member
Okej kilka faktow na temat plazmy LG 50PK550, ktora posiadam

+
bardzo dobra jakosc obrazu (porownywalna, jednak troche gorsza niz G20)
dobra czern (0.0132 fL)
3:3 pulldown
design

-
duze odblaski swiatla (nie nadaje sie od bardzo jasnego pomieszczenia)
powidoki (sa, ale bardzo szybko znikaja)
input lag (~60ms, w G20 jest 20-30ms)

nabylem wlasnie pk550 ze wzgledu na to, ze nie posiada niedajacego sie wylaczyc dodatkowego wyostrzenia obrazu, ktore wystepuje w pk750 i pk950. z tv jestem BARDZO zadowolony.

duzo o tym tv mozna poczytac na avsforum.com
 

Prezes59

New member
Okej kilka faktow na temat plazmy LG 50PK550, ktora posiadam

+
bardzo dobra jakosc obrazu (porownywalna, jednak troche gorsza niz G20)
dobra czern (0.0132 fL)
3:3 pulldown
design

-
duze odblaski swiatla (nie nadaje sie od bardzo jasnego pomieszczenia)
powidoki (sa, ale bardzo szybko znikaja)
input lag (~60ms, w G20 jest 20-30ms)

nabylem wlasnie pk550 ze wzgledu na to, ze nie posiada niedajacego sie wylaczyc dodatkowego wyostrzenia obrazu, ktore wystepuje w pk750 i pk950. z tv jestem BARDZO zadowolony.

duzo o tym tv mozna poczytac na avsforum.com
Dzięki i to jest konkret.Tylko co to znaczy "niedające się wyłączyć dod.wyostrzenie obrazu"/ Ciągle wacham się między Pk760 a PK 950 ew.jak bedzie srebrnym G20.Pozdro
 

szyszyla

New member
Dzięki i to jest konkret.Tylko co to znaczy "niedające się wyłączyć dod.wyostrzenie obrazu"/ Ciągle wacham się między Pk760 a PK 950 ew.jak bedzie srebrnym G20.Pozdro

o tym watpliwim ficzerze pk750/950 mozna poczytac w recenzjach ww modeli m.in:
flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1269254363
avforums.com/reviews/LG-50PK990-Plasma-HDTV-Review.html

nad G20 tez sie zastanawialem, ale:
* po 1000h poziom czerni podnosi sie 3x (z ~0.008 do ~0.03)
* problem z migoczacym czarnym (flickering backs)
* gorsza plynnosc obrazu niz LG
* tv wyglada jak kartofel
 

Prezes59

New member
o tym watpliwim ficzerze pk750/950 mozna poczytac w recenzjach ww modeli m.in:
flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1269254363
avforums.com/reviews/LG-50PK990-Plasma-HDTV-Review.html

nad G20 tez sie zastanawialem, ale:
* po 1000h poziom czerni podnosi sie 3x (z ~0.008 do ~0.03)
* problem z migoczacym czarnym (flickering backs)
* gorsza plynnosc obrazu niz LG
* tv wyglada jak kartofel
No no no teraz to mnie dobiłes czyli żaden z tych 3 modeli????
 
Do góry