Lg Pg7000

bober16

New member
Czy ktoś spotkał się z nową plazmą LG Electronics ?
Jakie wrażenia ?

Ciekawą propozycją jest tryb 600 Hz oraz wbudowany moduł Bluetooth !
;]
 

Tosek

New member
Nowy LG prezentuje się zarąbiście, czekam jak tylko się pojawi w sklepach. Większość z ogłoszeń ma te tv tylko na zamówienie. Jeden gościu na allegro mówi, że te ściągane z za granicy nie będą miały gwarancji. Tylko modele z nr. seryjnymi na Polskę będą miały polską gwarancję.
Słyszałem, że transport lada dzień dostarczy te TV do głównego magazynu w Polsce, tak więc i na allegro pewnie się niebawem ukażą. Jeśli cena będzie poniżej pięciu tysi ja już jestem zdecydowany:)
 

bober16

New member
Przeczytałem kilka zagranicznych recenzji i mam wrażenie, że największym plusem tego TV jest wygląd, zaś minusem słaba czerń, a także 30 ms (czas reakcji) przynajmniej w przypadku gier (zmiana trybu ustawień nic nie zmienia). Być może rzeczywiście jest to dobry telewizor, ale wydaje się być gorszy od PS50A656. :p
 

lukaszalbert

New member
częstotliwość odświeżania na poziomie 600Hz i czas reakcji 0,001 ms:D. Twoje dane były wyssane z czegoś tam

PS
• model 50 cali - LG 50PG7000 - 7 499 zł
• Mmdel 60 cali - LG 60PG7000 - 11 999 zł


Niebędzie 42 cali?:???:
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
te 30ms to jakiś "input lag", pewnie coś pomijalnego

ale z tą czernią to faktycznie przesadzili.. gorsza od niektórych lcdków..
"dzięki" takim topowym modelom lepsza czerń plazm stanie się mitem..
 

andy0409

New member
60pg7000

Witam, od czwartku jestem posiadaczem 60PG7000 i chcę powiedzieć, że wg mnie to z tą czernią nie jest tak źle jak piszą w tym angielskim teście.
Niedawno kupiłem Samsunga 50A656 ale tak jak podejrzewałem okazał się dla mnie za mały. W momencie zakupu nie było jeszcze informacji o tym LG ani kiedy będą większe modele Samsunga więc kupiłem 50 cali.
W związku z tym mam porównanie między tymi modelami i mogę stwierdzić, że LG chodzi dla mnie lepiej zwłaszcza biorąc pod uwagę różnicę wielkości.
Owszem po wyłączeniu obydwu matryca w LG jest jaśniejsza, co może dać do myślenia, że skoro jest jaśniejsza to TV będzie słabiej odtwarzał czerń.
Wszystkie te obawy znikają gdy pojawi się obraz.
Myślę, że tak jak w sprzęcie audio najważniejsze jest zobaczyć jak chodzi dany sprzęt. Wiadomo wszystkim, że wzmacniacze lampowe mają wielokrotnie słabsze parametry od nowoczesnych wzmacniaczy ale i tak grają lepiej co potwierdzi każdy audiofil.
Ja wybrałem oczami a nie dzięki testom laboratoryjnym.
 

ivf

New member
jednak z tego co napisałeś wynika, że "wybrałeś oczami" ale PO zakupie :hmm:

mimo wszystko bardzo dobrze prawisz ;) parametry parametrami, a kupować mamy to co się nam na żywo podoba, a nie czytając samą specyfikację
 

andy0409

New member
Do "ivf" :

no nie do końca po zakupie. Zanim kupiłem testowałem go w sklepie przy użyciu n box rekordera,
który przytargałem z domu z nagraniami HD np. mecz Polska -Czechy, serial "Twarzą w twarz".
Szczerze powiedziawszy to jak odtwarza sygnał SD nie za bardzo mnie interesowało,
ale muszę przyznać że jestem zaskoczony jak dobrze odbiera SD zwłaszcza biorąc pod uwagę
odległość 3,5 metra i 60 cali. Jeszcze w sklepie podłączyłem się do takiego samego Samsunga i dopiero podjąłem decyzję.

do "Markus77":

jak twierdzisz Tobie pasuje 42 cale z 3,8 metra dla mnie 50 cali z 3,5 metra było za mało.
Każdy ma swoją teorię. Taka proporcja jak u mnie dla mnie wydaje się idealna.
Teraz wielkość ekranu jest proporcjonalna do jakości dzwięku podczas oglądania filmów.
Jak wracałem z kina zawsze miałem wrażenie, że dzwięk mam lepszy niż w tych multipleksach ale ekranik to trochę malutki.
Teraz czuje że ta równowaga jest dużo bliżej. Staram się oglądać najwięcej w HD i biorąc pod uwagę
szybkość z jaką przybywa kanałów HD ( teraz mam dostępnych 13 polskojęzycznych i kilka obcych ) to za rok będzie ich kilkadziesiąt
i problem odbioru sygnału SD powoli zaniknie.

Pozdrawiam
 

fluffy

New member
tak czy nie

Witam wszystkich ....Moje pytanie jest skierowane głównie do Andy 0409 i jest treściwe ....Oglądałem ten tv w Media Markt ( tylko był 50 `) ale obok stał Pioneer 5090 , więc konkurencja ogromna ...Uważam jednak ,że ten Lg wypadł zupełnie dobrze na tle tego pioneera .....poprosiłem nawet by materiał w HD który "szedł " na Pioneerze włączyć na tym LG i szczerze mówiąc nie dopatrzyłem się różnicy ...TV oglądam dużo, głównie w HD albo Blue-Ray więc chyba ten zakup byłby dobry , tym bardziej ,że cena zachęcająca ,bo za najnowszy Pioneer trzeba dać dwa razy tyle ....Ale powtarzam potrzebuję coś w rodzju "psychicznego poparcia "....A więc Andy 0409 : kupować czy nie ??? pozdrawiam
 

andy0409

New member
Jeśli jak sam twierdzisz nie widziałeś różnicy to po co przepłacać (była taka reklama :mrgreen: ). Ja też wierz mi zanim się zdecydowałem robiłem porównania i wybrałem LG mając na uwadze co dostaje za tą kasę. Jeszcze do niedawna nie było innej ciekawej 60 poza Pioneerem, ale jego cena jest powalająca. 50 calowych jest duży wybór ale 50PG7000 jest na pewno w czołówce za obraz i design i wyposażenie (choćby bluetooth). Jedyna wada to tuner cyfrowy w MPEG-2. Moim zdaniem brać!.
A tak z innej beczki, za kilka lat pojawią się masowo OLED-y i TV laserowe i będziemy pewnie sprzedawać swoje TV-ki bo wszelkie znaki wskazują, że te nowe będą jeszcze lepsze od dzisiejszych.
 
Do góry