LG, Panasonic, Samsung czy Toshiba?

Jaki TV


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

JoeBlacK

New member
Witam

Niestety mój wysłużony CRT Loewe dokonał żywota więc muszę zakupić nowy telewizor.

Warunki oglądania:
- odległość 2,5-4m
- sygnał: 70% cyfra+ SD, 30% DVD jednak planuję zmianę tych proporcji poprzez podłączenie konsoli i PC
- pokój jest nasłoneczniony rano i w okolicach południa ale to nie problem bo zawsze mam możliwość opuszczenia rolet. Poza tym z TV korzystamy raczej od godz 16.

Budżet nieprzekraczalny to 4000 zł.

Po analizach tego forum mam kilka typów.

LG 42LG7000 - nowy model mało o nim jeszcze się pisze choć na razie jest na szczycie mojej listy razem z Panasonicem.

Panasonic 42PY80 - jako że to plazma tu kłania się zużycie prądu i ostatnio zasłyszane problemy z gwarancją w przypadku podpięcia konsoli po HDMI.

Samsung 40A656 - w sumie raczej odpada ze względu na rozmiar a na 46" mnie nie stać.

Toshiba 42Z3030 - tu kłaniają się kąty oglądania.

Jako że telewizorek ma mi posłużyć kilka dobrych latek wolałbym FullHD i 100Hz. Zapewne też padną stwierdzenia że na ta odległość oglądania lepsze byłoby 46" lub nawet większy. Ale jak już wspomniałem budżet jest ściśle określony a po analizach wyszło że 42" jest do zaakceptowania.

I tu zwracam się do szanownych forumowiczów o pomoc w wyborze. Piszcie co wy byście kupili i dlaczego. Jestem też otwarty na inne propozycje ale wtedy proszę o zaprezentowanie plusów i minusów wybranego modelu. I proszę nie mówić że dołożę kilka stówek i mam lepszy model bo tych kilku stówek nie bedzie.:D
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Z proponowanych Tv wybrałbym mimo wszytsko Toshibe...ale warto zastanowić sie nad tym Panasonic-em...a jesli chodzi o pobót prądu bylo już wiele wątków i artykułów na ten temat...i jest to jzu raczej mit...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
obecnie na rynku trochę się pozmieniało .
Do Twoich potrzeb , eliminując problematyczne telewizory sięgałbym po:
42 R 90 JVC
42 Philips 7762
Sharp 42 SB 25
Toshiba 42 X 3000
Hitachi 42 PV 01
To modele z dobrymi procesorami ruchu, skalowanie i odtwarzanie wierności odwzorowania. No i mieszczą się w klasie cenowej.
 
Do góry