LG OLED55EG910V do oglądania filmów i piłko nożnej?

jaypablo

New member
Witam, aktualnie posiadam plazme lg 50PK350 (powoli umiera).
Nie jestem do końca zadowolony z jakości wyświetlanego obrazu podczas oglądania meczów.


Co polecacie? Warto iść w 4k?
TV minimum 55" ale czy nie lepiej od razu 65 - mam prawie 4m od tv. Sygnał z nc+
Najczęściej jednak oglądam filmy z dysku - 1080p, 720p.

Co myślicie o LG OLED55EG910V?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 27,65 m2 - salon z aneksem kuchennym
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,90m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Odbija się od budynku obok. Generalnie światła słonecznego jest mało.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma LG 50PK350
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Odtwarzanie filmów różnego rodzaju z dysku.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD - nc+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dysk HDD.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, sport (piłka nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Dobrze jak przeglądarka będzie obsługiwać strony na któych można oglądać filmy.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak obsługi filmów.
19. Preferencje co do marki ? Nie mam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć.
 

Ajothe

New member
Cześć,

Polecam tego oled'a jako że sam przerabiałem temat nowego telewizora w tym roku i byłem w posiadaniu led'a 4k z hdr, który wywołał jedynie irytacje i nic ponadto. W porównaniu do jakości obrazu tego oled'a który jest full hd, 4k i hdr jest g. warte przy wadach telewizorów led. Jedyne przed czym przestrzegam przy oglądaniu telewizji na oledzie to nie zostawianie na cały dzień programów informacyjnych bo moze się to skonczyc wypaleniem matrycy.

Poza tym filmy w 3d na tym oled to bajka...
z takiej odległość faktycznie 55'' moze byc mało, ja oglądam z około 3m. Człowiek bardzo szybko sie przyzwyczaja do dużego tv i chciałoby się jeszcze więcej. Jednak i tak wolałbym 55'' oled niz 65'' led zwłaszcza przy nocnym oglądaniu bo w dzień led jeszcze daje rade przy takim budżecie.
 

Kris_6

Member
Cześć,

Polecam tego oled'a jako że sam przerabiałem temat nowego telewizora w tym roku i byłem w posiadaniu led'a 4k z hdr, który wywołał jedynie irytacje i nic ponadto. W porównaniu do jakości obrazu tego oled'a który jest full hd, 4k i hdr jest g. warte przy wadach telewizorów led. Jedyne przed czym przestrzegam przy oglądaniu telewizji na oledzie to nie zostawianie na cały dzień programów informacyjnych bo moze się to skonczyc wypaleniem matrycy.

Poza tym filmy w 3d na tym oled to bajka...
z takiej odległość faktycznie 55'' moze byc mało, ja oglądam z około 3m. Człowiek bardzo szybko sie przyzwyczaja do dużego tv i chciałoby się jeszcze więcej. Jednak i tak wolałbym 55'' oled niz 65'' led zwłaszcza przy nocnym oglądaniu bo w dzień led jeszcze daje rade przy takim budżecie.
Jaki model TV LED miałeś?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym Oleda ale już 4K i 100 Hz, wszak zakup na długie lata.
I w Twoim przypadku to naturalny i lepszy następca plamy Panasonica.
Płynność bardzo dobra !

Jeśli wstrzymasz się do świąt to może być całkiem ciekawie...
 

jaypablo

New member
Brałbym Oleda ale już 4K i 100 Hz, wszak zakup na długie lata.
I w Twoim przypadku to naturalny i lepszy następca plamy Panasonica.
Płynność bardzo dobra !

Jeśli wstrzymasz się do świąt to może być całkiem ciekawie...

Coś więcej Pan wie na temat modeli które mogą się pojawić pod koniec roku?
Tak się zastanawiam czy rzeczywiście tv 4k jest dla mnie.

- Prawie 4m do TV. Czyli 4K + TV 55" OLED = słaby pomysł.
- Nie mam dekodera 4K (najtańszy w tej chwili to wydatek 2 tyś zł) -brak materiałów w TV satelitarnej na tą chwile, bynajmniej w PL
- Z netflixa mogę oglądać materiały full hd, ale 4k już nie. Za słaby internet i raczej długo się to nie zmieni.

Najlepiej by było kupić 65" OLED 4K, ale jaki to wydatek - tyle nie wydam

Więc chyba zakupie LG OLED55EG910V
 
Ostatnia edycja:
Do góry