LG OLED55CX3LA problem z materiałem HDR

marop

New member
Witam, spotkał się ktoś z problemem z materiałami HDR lub Dolby Vision? Mam ten TV od równo roku i dwa razy już musiałęm przywracać ustawienia fabryczne bo materiały w HDR lub Dolby Vision były strasznie ciemne. Próbowałem zmieniać różne ustawienia ale to nic nie dawało i rozjaśnienie tego dawało ewfekt tylko poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Czy to może być wina któregoś ustawienia,że po równo 6 miesiącach coś się przestawia i obraz HDR jest poprostu ciemny czy czego to może być wina? Czy ten typ tak ma?!
 

VitoCx

Member
Zanim zadzwonisz na serwis to sprawdź najpierw czy masz aktualna wersje oprogramowania. U mnie ponad rok i niczego podobnego nie zauważyłem.
 

SDman

Banned
Witam, spotkał się ktoś z problemem z materiałami HDR lub Dolby Vision? Mam ten TV od równo roku i dwa razy już musiałęm przywracać ustawienia fabryczne bo materiały w HDR lub Dolby Vision były strasznie ciemne. Próbowałem zmieniać różne ustawienia ale to nic nie dawało i rozjaśnienie tego dawało ewfekt tylko poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Czy to może być wina któregoś ustawienia,że po równo 6 miesiącach coś się przestawia i obraz HDR jest poprostu ciemny czy czego to może być wina? Czy ten typ tak ma?!

Napisz z jakiego źródła masz te problemy ?
 

Zlotnik86

New member
Mam podobny problem z DV w trybie kino jest bardzo ciemny w trybie kino domowe obraz jest ok ale znowu nie można włączyć upłynniacza i obraz laguje jak szalony. W trybie standard znowu obraz jest bardzo zimny nie można na to patrzeć. Wie ktoś jak odblokować upłynniacz w DV w trybie Kino domowego ??

Telewizor 65cx soft najnowszy, źródło netflix
 

marop

New member
moze masz po prostu wlaczona automatyczna jasnosc w zaleznosci od oswietlenia w danym pokoju
Mam włączoną automatyczną jasność ale czy to bedzię odpowiedzialne za to, że na zwykłym materiale nie HDR obraz jest jasny a gdy włączy się tylko HDR to odrazu wszystko jest bardzo mocno przyciemnione. Efekt jest taki, że materiał nie HDR jest ładniejszy niż z HDR a to chyba miało być odwrotnie. Do tego mam ustawienia pod siebie i od momentu przywrócenia ustawień fabrycznych od razu wszystko ustawiam tak jak było i obraz HDR jest ok.
 

marop

New member
Zgłosiłem to do serwisu. Serwis przyjechał popatrzył i wymienił płytę główną. Stwierdzili, że winny za to jest procesor.
 
Do góry