LG OLED55CX3 Ubezpieczenie

SonGoku920

New member

Witam kupiłem telewizor LG OLED55CX3. Telewizor kupiłem 15 dni temu i chciałem sobie dokupić dziś do niego ubezpieczenie. Niestety nie udało mi się tego zrobić.


Dzwoniłem do sklepu to powiedzieli mi że 3 dni po zakupie jest na to czas i że teraz jest na to za późno.


Dzwoniłem do ubezpieczyciela Ergo Hestia i powiedzieli mi że takie ubezpieczenie na sam telewizor to tylko przez sklep. Zaproponowali mi że mogę dokupić takie ubezpieczenie w ramach ubezpieczenia domu ale wtedy telewizor będzie tylko ubezpieczony na wady mechaniczne i co ciekawe jak się matryca popsuje czy będą jakieś wypalenia to tego ubezpieczenie nie obejmuje ale jak ekran będzie potłuczony to już obejmuje. Jak dla mnie to trochę zawiłe i sobie odpuściłem.


Czy jest jakiś sposób żeby ubezpieczyć sam telewizor? Chodzi mi żeby był ubezpieczony na takie wady jak wypalenia i uszkodzenia matrycy tak zwane uszkodzenia wewnętrzne.


Dzwoniłem też do LG i ich gwarancja obejmuje 2 lata i nie da się jej przedłużyć ale jak się coś popsuje przez ten czas to na daną cześć wymienioną jest tak samo gwarancja 2 lata.


Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie sadzę, aby jakaś firma za rozsądną dla Ciebie cenę ubezpieczyła od "wypalenia
i uszkodzenia matrycy tak zwane uszkodzenia wewnętrzne".
Swoją drogą to ubezpieczenie poszerzone", na które "nie zdążyłeś" zawiera w sobie to co Ciebie interesuje ?
 

SonGoku920

New member
Nie wiem bo jak nie da się kupić to się nie dopytałem jakby się dało to bym się wypytał dokładnie co to ubezpieczenie obejmuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tylko po co przepłacać za pseudo gwarancję.
LG CX gra świetnie, ma siedem zabezpieczeń fabrycznych.
Zero stresów !
 

kamiloos

New member
Tylko po co przepłacać za pseudo gwarancję.
LG CX gra świetnie, ma siedem zabezpieczeń fabrycznych.
Zero stresów !


Czemu zagladasz ludziom do portfeli? Skoro ktos chce sobie ubezpieczyc sprzet to ma do tego prawo. Czy ktores z "7 zabezpieczen fabrycznych" daje pewnosc, ze TV podziala 10 lat? Albo chociaz 5?



Znam juz kilka przypadkow serii CX, ktore nie wytrzymala roku dzialania i trafily na serwis. I zadne zabezpieczenia fabryczne tu nie pomogly.



A przy ubezpieczeniu ma przynajmniej te pare lat wiecej spokoju, nawet jesli to nie sa tanie rozwiazania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zaglądasz do czego ???
To wolny kraj !
Odpowiadam na zapytanie, więc oszczędź sobie .

Tak, zdecydowanie podziała nie tylko 5 lat , ale również 10 lat !!!

Samolot 757 MAX kosztuje 100.000.000 $ i trafiły wszystkie do serwisu po kilku tygodniach działania i co z tego ????
To tylko sprzęt.
Ten sprzęt ma właśnie po to gwarancję , ze jeśli coś się stanie zostanie naprawione !
LG CX - świetny telewizor polecam z czystym sumieniem i bez dodatkowego ubezpieczenia również.
 

SDman

Banned
Porównywanie gwarancji i serwisu Boeinga 737 Max do telewizora jest bardzo nie trafione, życie vs bzdety.

"Tak, zdecydowanie podziała nie tylko 5 lat , ale również 10 lat !!!"
To sugestia wzięta chyba na podstawie wróżenia z fusów.
 

kamiloos

New member
Tak, zdecydowanie podziała nie tylko 5 lat , ale również 10 lat !!!


Czy sprzedajac TV udzielasz 10 letniej rekojmi? Skoro taki jestes pewny tego, co piszesz to nie powinno byc to zadnym problemem. Zajmujesz sie sprzedaza, wiec mozesz udzielic dlugiego wsparcia swoim klientom,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Udzielany bardzo długie wsparcia naszym użytkownikom.
Niektórzy mają wsparcie od 30 lat !!!!

I proszę czytać ze zrozumieniem.
Jest encyklopedia , jest słownik wyrazów obcych.
Tak Oled podziała bez problemów przez 5 -10 lat.
Większość użytkowników na świecie i tak wymienia swój telewizor po 7/8 latach.
Tak, Oled wytrzyma.
Znam wielu użytkowników u których wytrzymał dłużej niż 5 lat !.
 

SDman

Banned
Masz racje, mogą być tacy użytkownicy, są zapracowani i włączają TV
raz-dwa w tygodniu oglądając jakiś film.
Co z tymi, którzy chcą mieć jakość OLED`a ale oglądać jak leci i wszystko, a nie lubią robić display off ani zoomowania ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba korzystać do woli z telewizora. Jest gwarancja do tego.
Warto zastosować dodatkowo przeformatowywanie obrazi w ciągu pierwszego miesiąca przy długich przesiadywaniach jednorazowych.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Jak czytam te teksty od kikiego to mi słabo się robi !!! Jak przedmówca pisze , on podziała te może 10 lat ale jak osoby oglądają 2 godziny dziennie .

Ja wcześniej już pisałem w innym poście na temat oleda i te zabezpieczenia co kiki tak bardzo zachwala to napisze : dlaczego tego nie wolno oglądać dłużej niż x czasu to tamtego nie wolno dłużej , to po cholerę taki tv ???? Po co taki model jest ???? To co to są za zabezpieczenia ??? Proszę weś mi napisz wytłumacz mi to ??? bo ja tu czegoś nie rozumiem ?

Jak zachwalasz tak te oledy to dlaczego mimo "niby " dobrych zabezpieczeń a są problemy !!! Wytłumacz mi to ???? Wydając dużo kasy na taki tv i mam się modlić aby panel się wypalił , to jeszcze w czasie gwarancji to ok a potem co ?
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Jak czytam te teksty od kikiego to mi słabo się robi !!! Jak przedmówca pisze , on podziała te może 10 lat ale jak osoby oglądają 2 godziny dziennie .

Ja wcześniej już pisałem w innym poście na temat oleda i te zabezpieczenia co kiki tak bardzo zachwala to napisze : dlaczego tego nie wolno oglądać dłużej niż x czasu to tamtego nie wolno dłużej , to po cholerę taki tv ???? Po co taki model jest ???? To co to są za zabezpieczenia ??? Proszę weś mi napisz wytłumacz mi to ??? bo ja tu czegoś nie rozumiem ?

Jak zachwalasz tak te oledy to dlaczego mimo "niby " dobrych zabezpieczeń a są problemy !!! Wytłumacz mi to ???? Wydając dużo kasy na taki tv i mam się modlić aby panel się wypalił , to jeszcze w czasie gwarancji to ok a potem co ?

Trzeba mieć świadomość technicznych możliwości telewizora. Jeśli chcesz mieć rewelacyjny obraz, to niestety musisz znać jego techniczne ograniczenia.
Dla normalnego oglądacza TV problem wypalania OLEDów nie istnieje. Ale jeśli ktoś ogląda 24 h na dobę TVP Info lub siedzi na kompie i wali strzelanki to kupuje QLED i ma spokój z wypalaniem.

Z roku na rok producenci poprawiają budowę paneli (zmiana wielkości pikseli, lepsze materiały) jak i zabezpieczenia elektroniczne. Ale nie są w stanie całkowicie zjawiska wyeliminować.

Podobnie kiedyś było z plazmami. Pierwsze egzemplarze faktycznie łatwo było uszkodzić. Kolejne już były bezpieczne. Sam mam plazmę 10 lat i 30.000 godzin przebiegu. I zero wypaleń.
Mam też OLEDa 2 lata....i podobnie nie ma wypaleń.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz słabości to skieruj się do lekarza.
To się zdarza !
Mam oledy w domu więc mam pojęcie.
Wiem że nie masz żadnego doświadczenia więc możesz opowiadać opowieści innych.

citisus - wiesz bo masz .
Miałem też plazmy i też nie miały wypaleń.
Wystarczy zadzwoń aby otrzymać dodatkową poradę, ku własnej radości !
Najwięcej do powiedzenia mają CI co,ich nie mają w domu .
I mogę zrozumieć , że z tego powodu robi im się słabo !.

Warto wprowadzić do fabrycznych zabezpieczeń dodatkowe aby cieszyć się nie zwykłą jakością czerpiąc największą radość.
 

SonGoku920

New member
Jak na razie mam telewizor ponad miesiąc z racji tego że miałem dużo wolnego zdążyłem na nim ograć całą serię Gears of War, dokończyć tryb fabularny w Gta 5 i teraz gram w Control. Mam do niego podłączony komputer oraz xbox series x z tym że gram na nim tylko i oglądam filmy a z internetu korzystam poprzez monitor full hd. Filmy oglądam wszystkie jak leci z czarnymi pasami albo na pełnym ekranie zależy od filmu nigdy nie zumuje. Jak na razie wypaleń nie uświadczyłem ale kupiłem sobie Diablo 3 na konsole i zamierzam ograć i to będzie test dla tego telewizora w tej grze jest pełno interfejsów ale myślę że skoro interfejsy z Control oraz Gta 5 się nie wypaliły to będzie wszystko ok. Gears of war ma znikający interfejs także nie był wyświetlany cały czas na ekranie.
 

SDman

Banned
Z całym szacunkiem test OLED`a to jak piszesz przy Twoim użytkowaniu będzie po 3-4 latach oby po dwóch wtedy może zadziała gwarancja.
Kolega ma LG C9 i też sporo gra ale dopiero rok więc nawet go nie pytam.
 

SonGoku920

New member
Dobrze piszesz jak już się ma wypalić to lepiej w czasie gwarancji bo na wymienianą część się dostaje następne 2 lata gwarancji.
 
Do góry