LG OLED55C1 Netflix HDR10 czy DV

pe6

New member
Czy można wymusić aby odtwarzane treści były również w HDR10? Gdyż w przypadku Netflixa format który zawiera treść HDR uruchamia się tylko w DV. W ustawieniach obrazu jedynie da się zmienić tryb obrazu w DV. Z racji że obok mam jeszcze Qleda Q70R to sprawdziłem konkretny film i na LG była inf że jest w DV natomiast na Samsungu( nie ma wsparcia dla DV) że HDR. 2 tygodnie temu miałem na testy Oleda Philipsa 706 tam akurat jednak w ustawieniach obrazu można było zmieniać tryby między HDR a DV.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

pe6

New member
Jasne to jest wiadome, że Dolby Vision jest rozszerzeniem HDR. Natomiast interesuje mnie czy jest możliwość wyboru odtwarzanej treści bądź podglądu ( z poziomu TV) czy jest ona odtwarzana w HDR10 czy DV

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

emigrant

Member
DV i HDR10 to inne metadane. Nie ma chyba filmów ktore są jednocześnie w DV i HDR10. Dla nich core to zwykły HDR. Jak Netflix wykryje, że TV nie umie DV to puszcza materiał z jego core(HDR).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Natomiast interesuje mnie czy jest możliwość wyboru odtwarzanej treści bądź podglądu ( z poziomu TV) czy jest ona odtwarzana w HDR10 czy DV

Wciskając na TV przycisk odpowiedzialny za informacje o odtwarzanym sygnale przy DV powinien Ci pokazać takie info.
Poza tym przy materiale w DV ,TV powinien przełączyc tryby obrazu na DV- wywołując menu obrazu powinneś miec to od razu widoczne.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
DV i HDR10 to inne metadane. Nie ma chyba filmów ktore są jednocześnie w DV i HDR10. Dla nich core to zwykły HDR. Jak Netflix wykryje, że TV nie umie DV to puszcza materiał z jego core(HDR).

Chyba pomylił Ci się HDR10 z HDR10+ ;).
Wydaje mi się ,że są wydania płytowe UHD zawierające zarówno DV jak i HDR10+ ale głowy za to nie dam.
 
Do góry