Lg oled tv 4k 55eg960v - reference status !

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
siemka, u mnie dziś tez pokazał się ten tv

LG 55 3D Smart OLED-TV 55EG960V - Fladskćrms TV - Elgiganten

wychodzi jakieś ok 20tys zl

jednak kolega parę postów wyżej wkleił porównanie tego tv z samsungiem js

http://www.youtube.com/watch?t=38&v=-ogjW7NLD8w

i tak wam powiem, achy i ochy nad czernią... hm... tez tak mogę ściemnić obraz i podnieść kontrast, przecież na stop klatkach testu widać,ze w tej superczerni nie widać ukrytych faktur obrazu :( to taka ma być, radocha z czerni ,która zabiera ukryte szczegóły ,które widać na "gorszym" js ?
 

ambra

New member
oled 65" cena contra js9500

Gdzie ten LG jest tańszy od Samsunga?
LG 55" jest droższy od Samsunga 65" JS9500, a 65"LG jest 2x droższy, więc proszę tu nie siać wrogiej propagandy ;)

LG 55" 4k eg9609 cena od 3894€ do 3999€
lg 65" ec970v cena 3777€
Lg 65" eg9609 dostępne w cenie 6000€
w niektórych sklepach MM w Niemczech
Samsung 65" cena aktualna 6299€ w promocji -1000€ Saturn.de
 

Attachments

  • Studio_20150802_213211.jpg
    Studio_20150802_213211.jpg
    20,8 KB · Wyś: 70

ambra

New member
oled lg 55eg9609

oled 55eg9609 4k cena 2223€ w kilku media markt de od piątku 7.8.15 do 15.8.15
 

Attachments

  • Studio_20150808_223816.jpg
    Studio_20150808_223816.jpg
    20,5 KB · Wyś: 85

pantomima

Banned
To wszystko to jest marketingowa ściema , ale Ameryki nie odkryłem bo każdy raczej wie jak jest,jak to się kręci .

Co rok to coś nowego, o niebo niby lepszego od wersji wcześniejszej . W jakiś sposób trzeba przecież zachęcić durnego potencjalnego klienta . Do czego zmierzam ?

Przez dłuí okres prym jakości wiódł Pionek , poźniej pojawił się Zt60 (referencyjny tv - sam David Katzmaier tak stwierdził ) - model w którym czerń już bardziej czarna być nie mogła ... No i teraz nastała era Oleda - która na nowo definiuje czerń i kontrast - bo trzeba jakoś sprzedać nową technologie .

Nie twierdzę że oled nie prezentuje czegoś więcej ale czy ta różnica zasługuje na tak wielkie achy ochy w stosunku do wcześniejszych referencyjnych modeli . . .

Ciekawe co bd gdy Samsung,Panasonic ,Sony wyskoczą z oledami, ze swym algorytmem itp itd,ciekawe jak wtedy zostanie podsumowana czerń ,kontrast generowana przez obecne oledy lg ?!

Znając życie pewnie się okaże że te oledy powiedzmy z 2017 to dopiero mają czerń i kontrast a nie to co te pierwsze od lg ...

Marketingowa ściema !
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
oled master

To wszystko to jest marketingowa ściema , ale Ameryki nie odkryłem bo każdy raczej wie jak jest,jak to się kręci .

Co rok to coś nowego, o niebo niby lepszego od wersji wcześniejszej . W jakiś sposób trzeba przecież zachęcić durnego potencjalnego klienta . Do czego zmierzam ?

Przez dłuí okres prym jakości wiódł Pionek , poźniej pojawił się Zt60 (referencyjny tv - sam David Katzmaier tak stwierdził ) - model w którym czerń już bardziej czarna być nie mogła ... No i teraz nastała era Oleda - która na nowo definiuje czerń i kontrast - bo trzeba jakoś sprzedać nową technologie .

Nie twierdzę że oled nie prezentuje czegoś więcej ale czy ta różnica zasługuje na tak wielkie achy ochy w stosunku do wcześniejszych referencyjnych modeli . . .

Ciekawe co bd gdy Samsung,Panasonic ,Sony wyskoczą z oledami, ze swym algorytmem itp itd,ciekawe jak wtedy zostanie podsumowana czerń ,kontrast generowana przez obecne oledy lg ?!

Znając życie pewnie się okaże że te oledy powiedzmy z 2017 to dopiero mają czerń i kontrast a nie to co te pierwsze od lg ...

Marketingowa ściema !

Skoro najlepsze monitory na świecie są oled ,produkowane przez Sony i wielokrotnie nagradzane przez technologiczne Oskary link
Sony OLED Trimaster EL Series Professional Monitoring Technology Honored with Scientific and Technical Academy Award
to oznacza źe oled jest najlepszy i jak mówią sprzedawcy na zachodzie na pytanie czy to najlepszy sprzęt? Tak najlepszy dziś
:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To wszystko to jest marketingowa ściema , ale Ameryki nie odkryłem bo każdy raczej wie jak jest,jak to się kręci .

Co rok to coś nowego, o niebo niby lepszego od wersji wcześniejszej . W jakiś sposób trzeba przecież zachęcić durnego potencjalnego klienta . Do czego zmierzam ?

Przez dłuí okres prym jakości wiódł Pionek , poźniej pojawił się Zt60 (referencyjny tv - sam David Katzmaier tak stwierdził ) - model w którym czerń już bardziej czarna być nie mogła ... No i teraz nastała era Oleda - która na nowo definiuje czerń i kontrast - bo trzeba jakoś sprzedać nową technologie .

Nie twierdzę że oled nie prezentuje czegoś więcej ale czy ta różnica zasługuje na tak wielkie achy ochy w stosunku do wcześniejszych referencyjnych modeli . . .

Ciekawe co bd gdy Samsung,Panasonic ,Sony wyskoczą z oledami, ze swym algorytmem itp itd,ciekawe jak wtedy zostanie podsumowana czerń ,kontrast generowana przez obecne oledy lg ?!

Znając życie pewnie się okaże że te oledy powiedzmy z 2017 to dopiero mają czerń i kontrast a nie to co te pierwsze od lg ...

Marketingowa ściema !


Dobrze piszesz - ale tak zawsze było jest i będzie tego nikt nie zatrzyma, ale na pewno powiedzmy oledy za 3 lata to wtedy będą pisać wszyscy że tam to dopiero jest czerń i kolory :) taki urok konsumenta ...
 

ambra

New member
Jeśli są nabywcy to produkcja ma sens ,a bez chętnych do zainwestowania w nową technikę nie byłoby takiego szybkiego postępu w dziedzinie tv.
Ciekawa jest historia produkcji pierwszych tv lg, niektórzy pamiętają znaną w Polsce firmę GoldStar
1966 tv czarno bialy
1977 tv kolorowy
1998 tv plazmowy juz jako lg
2004 tv lcd
2006 tv plazma full-hd
2012 tv oled do dziś najnowocześniejszy telewizor świata
Info z portalu lifesgoodblog.pl
2015tv zapowiedź tv- tapety ,oled naklejany na ścianę ,grubość <1mm
Historia odbiornika telewizyjnego na przykładzie produktów GoldStar i LG Ť Life's Good Blog
Dzięki tym wszystkim " ściemom " możemy dzisiaj oglądać niewyobrażalnie piękny obraz na oled tv, a nie pozostawać w technice czarno białego tv kineskopowego, przegrzewajacych się plazm, czy " szarego " lcd
pozdrawiam
 

bluray

Banned
Prezes LG będzie otwierał IFA 2015.
Wygłosi wykład o ... przyszłości telewizorów.
CEO Sang-Beom Han to deliver opening keynote on the future of displays

Czyli od GoldStara do leadera ...
Tak to się robi na świecie.
To nie jest american dream.
To Korean dream.
http://b2b.ifa-berlin.com/Press/PressReleases/News_9985.html


Przypominam sobie, że LG zawsze kilka dni przed targami (CES IFA) ogłasza co będzie pokazywać. Więc już za chwilę czeka nas dawka nowych informacji.
Zwłaszcza o OLED TV.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki tym wszystkim " ściemom " możemy dzisiaj oglądać niewyobrażalnie piękny obraz na oled tv, a nie pozostawać w technice czarno białego tv kineskopowego, przegrzewajacych się plazm,

Komuś się w domu plazma przegrzała?!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
Oczywiście.
60" ZT osiąga temperaturę 75 stopni celsia.

Ludzie biją zakłady pod jakim kątem matrycy plazmowej ZT 60 jajko spływające się usmaży na matrycy w/w telewizora (słynny mocarz PDP) PANASONIC EURO AGD Malborska.
Zapraszam na test z jakiem od kury naturalnej 1,7 zł za szt.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ciekawe.
U mnie VT30 po kilkugodzinnym użytkowaniu ma około 30 stopni.
Mierzyłem.
 

ambra

New member
Jeszcze do jutra ,cena oleda 4k,w cenie full-hd.
stoją obok siebie 55ec940vfull-hd i 55eg9609 4k oba w tej samej cenie 2499€. Kilkanaście Media Markt w de
 

bluray

Banned
Na pewno, tylko nie do Polski.
Ale mamy tu SYF w sprawie OLED 4K !


Przeliczyłem:
- OLED 55EG969v = 10 500 zł !
- Samsung SUHD UE55JS9000 w EURO za 10 000 pln.


Może robią miejsce pod serię 9500 ?
Przewiduję, że flaty będą hitem sprzedażowym.
 
Ostatnia edycja:

ambra

New member
Nie sądzę, że ktokolwiek robi miejsce na nowe tv.Miejsca w Marketach jest dużo. ,
Do dziś w Korei,USA czy UE z powodzeniem sprzedawany jest model ec93**,co ciekawe jest praktycznie w tej samej cenie co super cienki i oszczędny model eg91**,gdzieś wyczytałem, że już co 5 nowy duży tv sprzedawany w Japonii to oled.trzeba tych tv dużo wyprodukować, aby wszędzie były bez czekania,a w Europie, za kilka dni targi więc dobrze by było pochwalić się przed wszystkimi lawinowo rosnącą sprzedażą, więc po cichu sprzedaje się oledy za pół ceny,kiedy sąsiad sąsiada w de będzie chwalił się swoim oledem to inni kupią za każdą cenę. W Skandywii bez owijania ,podano nowe ceny na wszystkie oledy jakie będą sprzedawane,więc jest ec930,nowe eg910,eg920,płaskie ef9500,i na październik 2015 przewidziana premiera jako gwóźdź sezonu eg96**,w cenie 50% wyżej niż świeży eg920v,widocznie zadziałała magia cyferek im niżej po 9-ce tym prościej i taniej.,
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ambra masz konkretne dane ile się sprzedało 930? Bo ja ostatnio jak byle w markecie i pytałem się właśnie o sprzedaż tego modelu to Pan powiedział że jakoś super się nie sprzedaje... bardziej ludzie wybierają LG ledy...


A już na 99,9% nie wierzę że w Japonii co 5 sprzedany tv to oled ... czytając nie pamiętam liczb ale Kiki zapodał taki wątek ile to się sprzedało oledów na świecie i myślę że sami Koreańczycy byli w szoku że tak mało się sprzedało..
 

ambra

New member
O sprzedaży w IiQ tego roku już pisałem w innym poście, wzrosła z 30 tys.do 80tys.w ubiegłym roku sprzedano 4tys oledów na całym świecie, a do końca tego roku łącznie z innymi prod.tv ma być sprzedanych ok.0,5mln szt. ,więc sytuacja sprzedaży dynamicznie się rozwija,
Od sierpnia tego roku firma lg już faktycznie dostarcza panele 65" dla producentów w Japonii tu źródło
News Releases - Idemitsu Kosan Global - Delivery of Curved 65-inch 4K OLED TV from LG

Mój ma oznaczenie prod.7.2015 więc długo nie leżał w magazynie
Oczywiście złożony w Polsce,więc można być z tego dumnym,
Na marginesie ,takie targi jak IFA ,to mogły by być organizowane np.w Poznaniu lub innej nowej lokalizacji,to właśnie w Polsce jest się czym najbardziej pochwalić w Europie, łącznie z Chechami np.fabryka Panasonica,,Węgrami fabryka Philips, Samsung,,to tworzymy elitę nowych technologii dostępnych w unijnych sklepach.,
Odnośnie Japonii, tam chyba najbardziej na świecie rynek nasycił się lcdtv,więc jeśli chodzi o duże tv >= 55" to możliwe, że uwaga zwrócona jest na oledy, co do szczegółów sprzedaży tam, to muszę poszperać w necie
pozdrawiam
 
Do góry