LG Oled i te "wypalania matryc"

manieksl

New member
Witam,

pytanie banalne, wręcz nudne....do niedawna byłem święcie przekonany, że kupuję OLEDa. Do wypalania matryc podchodziłem trochę z dystansem (jak to było przy pierwszych LCD - martwe pixele itd itp).
Niestety, kilka tyg temu jadąc autem używałem nawigacji w telefonie z wyświetlaczem super amoled... czas używania ok 2h (jasność duża) i po przyjeździe, zauważyłem powidoki. Na drugi dzień na szczęście zniknęły. Od tamtej pory używałem nawigacji na niskiej jasności, niestety, powidoki się pojawiają nadal, na drugi dzień znikają jednak. Czy może mi ktoś napisać, czy oledy w tv są ciut trwalsze? Nie da uniknąć statycznych scen (logo operatora, pasek wiadomości itp). Czy mogę poznać praktyczne opinie użytkowników, którzy posiadają dłuższy czas oleda i jak się sprawują?
 

jurass

Banned
A jaki telefon, tak z ciekawości? Używam tele z AMOLED'em od ponad roku, sporo z nawigacją i nigdy powidoków nie zauważyłem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Od 1,5 roku posiadam LG 55B7V i nie zauważyłem powidoków.
Oglądam (ok. 2-5 godz. na dobę) przede wszystkim Netflix, HBO GO, z NASa i najmniej (10-15%) z "klasycznej" TV. Nie gram.
Okazjonalnie (kilka razy w roku po średnio 3-5 godz.) używam nawigacji na Galaxy S8 na max podświetleniu i powidoków także nie zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Specjalnie tylko do nawigacji korzystam z leciwego S5 (w silikonie idealnie pasuje do wnęki wyświetlacza w samochodzie) i ani śladu wypaleń czy powidoków. Ostatnio wracałem z Tallina 7 godzin podświetlenie na maxa i nic.
 

jurass

Banned
No to ja też mam S8. Może kupiłeś w dojczlandzie za pół ceny. ;-) A może to kwestia mojego wzroku, który już nie taki jak kiedyś. :sad:
 

Rodrik_AR

New member
FanKosmosu, na jakiej podstawie piszesz, że sprawa wypaleń matryc Oled to brednie? Może problem jest wyolbrzymiany, ale jednak jest. Na tym i innych forach jest sporo postów o wypaleniach. Sam jestem fanem technologi Oled i pewnie kupię jeszcze w tym roku 65" Oled, ale jakieś obawy jednak nadal mam.
 

barburian

New member
Bez reklam
Za 10 lat nadal będziecie pisać o wypaleniach, zamiast cieszyć się obrazem i jego jakością, plazmy też się wypalały i co z tego.....LED też się wypala i martwe pixele , każda technologia ma wady.
 

FishRoman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja posiadam eg 910v 2,5 roku.Jakiś rok temu wnuk oglądał mini mini około 5-6 godzin dziennie i pojawiły się powidoki rybki z logo stacji które zostały do dziś.Dziwne jest to żę nie ma tam długich filmów tylko 10 do 15 min i reklamy tak że logo stacji nie jest widoczne cały czas.Oczywiście jest to tylko fhd nie 4k i mój egzemplarz doczekał się już kilku następców, jak jest w innych nie wiem.Jedno jest pewne że następny tv też będzie oled wole cieszyć się dobrym obrazem bo to tv jest dla mnie i nie będę ograniczał się co i ile mam oglądać.Plazmę też mam i też zostały powidoki po tvn 24 i nie płaczę z tego powodu.Było też kilka artykułów jak oledy na targach po kilku dniach statycznego obrazu miały powidoki i wszyscy o tym wiedzą.Ja nie żałuję mój tv ciągle ktoś i jest włączony po kilkanaście godzin dziennie.Werdykt jeden polecam wszystkim oleda.
 

Karrlos

New member
Mam plazmę od 13 lat i jedyne na co się przesiądę to OLED.
Nie mam żadnych wypalonych pixeli powidoków.... ale nikt nigdy u mnie w domu nie oglądał TV 5-6 godzin dziennie .

PS Dla dziecka to bardzo bardzo niezdrowe.

Jak miałem jazdy, że się wypali to na wszelki wypadek włączałem "szumy" i się uspokajałem, a od kilku lat mam to w poważaniu.
 

FanKosmosu

New member
Za 10 lat nadal będziecie pisać o wypaleniach, zamiast cieszyć się obrazem i jego jakością, plazmy też się wypalały i co z tego.....LED też się wypala i martwe pixele , każda technologia ma wady.

LCD mają robaki pod matrycą, blooming, niski kontrast, winietowanie, brudne plamy na szarym tle... Zdecydowanie bałbym się kupować LCD. Te wady które wymieniłem wyżej mają jakieś 20x większe ryzyko wystąpienia niż TRWAŁE wypalenie ekranu w OLED.

Owszem, są pewne argumenty w poszczególnych przypadkach przemawiające za wyborem akurat TV w przestarzałej technologii LCD, ale na pewno nie jest to ryzyko wypalenia OLED. Te argumenty to:
- większa jasność szczytowa HDR (dotyczy tylko topowych modeli LCD Sony i Samsung),
- większe przekątne, 75 cali i więcej w dobrych cenach ok. 7-15 tys. złotych. Na razie OLED jest w największym rozmiarze tylko 77cali i za ok. 20.000 zł (ale to sie wkrótce zmieni).
 
Ostatnia edycja:

Michal90x

New member
A czy przy graniu na konsoli ps4 w fife po 5 godzin dziennie gdzie przykładowo hud tablica wyników w lewym roku jest non stop to też nie mam się czego bać i spokojnie mogę kupić jakiś OLED?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Głowy nie dam.
Jeśli grasz na okrągło po 5 godzin dziennie to nie musisz brać Oleda.
I kłopot z głowy. Nie każdemu Oled musi pasować.
 
Do góry