Lg oled ec/ea - series

bestisz

Member
Witam. Czy ktoś ma już u siebie te urządzenia? Przed Świętami przymierzałem się do wymiany TV. Oglądałem wszystkie polecane/testowane modele na forum modele i praktycznie już wybrałem gdyby nie dzisiejsza wycieczka do sklepu.
Trafiłem w poczciwym sklepie "nie dla idiotów" na stoisko LG. Nie to żebym miał jakiś uraz to tej marki ale zawsze jakoś omijałem ich stoiska szerokim łukiem. Dzisiaj nader upierdliwy (z punktu widzenia jego pracodawcy skuteczny) Pan z tegoż stoiska mało co mnie nie zaciągnął pod nie twierdząc że mnie zaskoczy. Pomyślałem co mi tam,.....niedziela czas mnie nie goni i poszedłem.
Powiem Wam że materiał "stoiskowy" sprowadził dół mojej szczęki na podłogę. Bez porównań typu że tu był materiał stoiskowy a obok inni lecieli na miernym SD po koncentryku - nie! Reszta też miała swoje "demo" materiały ale to była przepaść. Nawet w jasnym pomieszczeniu sklepu różnica w czerni była imponująca, kolory niesamowite. Wziąłem się z chłopem za "łby" i mówię czy ma chęci i czas żeby odpalić jakiś film na BD dla porównania. Pod Tv stał odtwarzacz BD LG - więc chłop pogmerał w kablach i poleciał na dział z płytami. Przytaszczył film" Need For Speed". Odpalamy i szczerze mówiąc bez zmian w stosunku do materiału "demo" - kolory, płynność. Nie jestem ekspertem ale obraz był po prostu piękny.
Po drugiej stronie re-gipsowej ścianki było stoisko Samsunga i wisząca seria 8500. Nie było pod nią odtwarzacza BD - materiał chyba leciał z jakiegoś Pendrive. Wyżebrałem u chłopa przeniesienie tego odtwarzacza LG pod tego Samsunga i włączenie filmu dla porównania. Gość ochoczo przeniósł sprzęt bo całą operacją zgromadziliśmy na stoisku sporą rzeszę gapiów.
Uruchomiliśmy film na Samsungu - obraz super ale jednogłośnie z innymi stwierdziliśmy że jest to kolosalna różnica w stosunku do Oled-a LG.

Teraz pytanko do Panów testerów. Czy planujecie jakiś test tych telewizorów? Bardzo chętnie posłuchał bym Waszej opinii - tak aby ktoś podłączył do nich obrazy lepsze jak i te o słabym bitrete. Dzisiaj nie było warunków do sprawdzenia skalowania SD itp..
Uważam że seria jest bardzo ciekawa.
 

A102

New member
Oglądałem dzisiaj LG 55EA970V i na sklepie nie było nic lepszego, jeśli chodzi o obraz.Ten telewizor sprawił że zrezygnowałem z zakupu soniacza i składam dalej.Pozdrawiam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też brałbym Oleda. Wystarczy mi to co widziałem + obecne opinie, ale z zastrzeżeniem, że jak coś się stanie niedobrego, to nie będę płakał.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Oled to przyszłość. Dzięki tej technologi zapomnimy ze było coś takiego jak podswietlenie, brak czerni czy clouding ^_^

Sent from my GT-I9300
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie tak, ale zaryzykowałbym. Gdybym dzisiaj był na kupnie tv 55", to na 100% brałbym Oleda i miał całą resztę w poważaniu.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Spokojnie po CES będzie więcej ciekawych rzeczy a wróble ćwierkają, że OLED w 2015 r będzie tańszy?
 

bestisz

Member
No cena już nie jest aż tak miażdżąca. Te modele które oglądałem są po niecałe 10 tysiaków PLN. Trzeba jednak wspomnieć że do każdego OLED-a LG dodaje swojego topowego smartphone G3 który na alledrogim portalu oscyluje pomiędzy 1300-1500zł. Nawet jeżeli go ktoś nie chce to można go spieniężyć i nawet za tą niższą kwotę daje nam to już nie "dziesięć koła" tylko 8700zł.
Porównując z tymi OLED-ami (pod kątem wyświetlanego obrazu) topowe Samsungi, Sonówki i całą resztę to wychodzą dość blado. Natomiast od strony cenowej to jest to porównywalne.
Ja na obecną chwilę się wstrzymałem z zakupem. Czekam, co na propozycję OLED-ó LG odpowiedzą inni. Dla mnie technologia rewelka, tak jak powiedział kolega kilka postów wyżej - nie ma dyskusji czy czerń jest słaba, dobra czy rewelacyjna - jest po prostu czarna. Wrażenie takie jakby na świat przez okno patrzeć.

Fajnie się dzieje...
Panów testerów też "poganiam" - myślę że nie tylko ja jestem ciekaw wyników testu takiego TV.
 
Do góry