LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

dreamstorm

New member
Czyli kalibracja jest właściwa na filmy.
HDR mnie nie "rajcuje" - wolę obraz naturalny.

Kalibracja pod filmy ok, jeśli netflix szedłby z TV (wtedy niestety dźwięk też z TV, więc taki setup odpada), jak idzieNetflix z PS4 to jest problem i na profilu skalibrowanym nie da się oglądać.
Testnę jak ten Xbox przyjdzie czy z nim też jest taka sama sytuacja.

Orientujesz się może po jakim czasie LG wysyła te Xboxy?
 

krisder

New member
Bez reklam
Kalibracja pod filmy ok, jeśli netflix szedłby z TV (wtedy niestety dźwięk też z TV, więc taki setup odpada), jak idzieNetflix z PS4 to jest problem i na profilu skalibrowanym nie da się oglądać.
Testnę jak ten Xbox przyjdzie czy z nim też jest taka sama sytuacja.

Orientujesz się może po jakim czasie LG wysyła te Xboxy?

Dlaczego uważasz że przy oglądaniu Neflixa z tv dzwięk również musi być z tv? Twój amplituner nie posiada wyjścia HDMI z ARC? Jeżeli nie, to jest jeszcze możliwość połączenia tv z ampli optykiem i tym samym korzystasz z dżwięku wielokanałowego! Przez krótki czas przed wymianą amplitunera posiadając już dekoder 4K i odtwarzacz 4K, podłączyłem oba bezpośrednio do tv a dżwięk przewodem optycznym z tv do ampli. Takie połączenie pozwalało na odtwarzanie dżwięku wielokanałowego w podstawowych formatach Dolby i DTS.
 

dreamstorm

New member
Nie znalem wcześniej takiej funkcji jak ARC. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-SR608 to mój ampli. Z opisu nie wynika jakoby miał mieć ARC, ale jeszcze wyciągnę go i sprawdzę, bo takie złącze jest opisane.
UPDATE: Jest coś takiego w menu amplitunera. Włączyłem.
Nad podlączeniem optyka myślałem przez chwilę, ale wyjściem optyczhym mam podpięty już CDk do amplitunera (niestety konieczność, bo chinche wykorzystane z CDka do wzmacniacza słuchawkowego i tutaj zależy mi na jakości dźwięku bardziej)

Sprawdziłem przy okazji jak wygląda sprawa jeśli HDMI z amplitunera podepnę do innego gniazda HDMI w telewizorze (nieskalibrowanego) i zostawię profil skalibrowany.
Widać już na menu glównym konsoli, że kolory nie są do końca takie jak trzeba (widać na żółtym szczególnie), ale nie ma już tego problemu braku szczegółów w cieniach i braku przejść tonalnych. Wczoraj tak oglądałem netflixa i było spoko. Wiadomo, że chciałoby się mieć kolory idealne, ale lepsze to niż kaszana w cieniach :)

Czy też tak macie u siebie na skalibrowanym profilu na PS4 - odpaliłem wiedźmina i w grze w ustawieniach Gamma gdzie trzeba rozjaśnic obraz, żeby znaczek w czarnym kółku był ledwo widoczny - nawet na maksymalnej jakości nie było widać tego znaczka. Na wszystkich profilach na TV jest o wiele za duży kontrast - jest biała plansza i czarne kółko nawet rozjaśniając w grze na maksa. Musiałem ustawić w TV profil skalibrowany i ponieść jasność telewizora z 50 na 69 i dopiero wtedy było akceptowalnie.

Nawet jako uda się ogarnąć HDMI ARC na TV z ampli to nie rozwiąże to problemu konsoli i złego wyświetlania tego profilu telewizyjnego w grach.

UPDATE odnośnie ARC: na telewizorze ustawione wyjście dźwięku jako HDMI, ale dźwięku z TV nie ma na amplitunerze.
ARC na telewizorze działa tylko na tym skalibrowanym porcie HDMI jak przypuszczam, bo jest ono oznaczone (HDMI ARC)



Dlaczego uważasz że przy oglądaniu Neflixa z tv dzwięk również musi być z tv? Twój amplituner nie posiada wyjścia HDMI z ARC? Jeżeli nie, to jest jeszcze możliwość połączenia tv z ampli optykiem i tym samym korzystasz z dżwięku wielokanałowego! Przez krótki czas przed wymianą amplitunera posiadając już dekoder 4K i odtwarzacz 4K, podłączyłem oba bezpośrednio do tv a dżwięk przewodem optycznym z tv do ampli. Takie połączenie pozwalało na odtwarzanie dżwięku wielokanałowego w podstawowych formatach Dolby i DTS.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Mały offtop, rtings podsumowało aktualne wyniki testu (mają zamiar go jeszcze trzymać przez 8 miesięcy:!:) i zaczynają nowy, z c7v :bober::D:popcorn:
Trochę szkoda, że tylko c7v, mogliby dać jeszcze a1, philipsa i b7.
Matryce są te same. Reszta ma mały wpływ (żaden?) na wypalanie.
 

krisder

New member
Bez reklam
Nie znalem wcześniej takiej funkcji jak ARC. Bardzo dziękuję za podpowiedź.
Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-SR608 to mój ampli. Z opisu nie wynika jakoby miał mieć ARC, ale jeszcze wyciągnę go i sprawdzę, bo takie złącze jest opisane.
UPDATE: Jest coś takiego w menu amplitunera. Włączyłem.
Nad podlączeniem optyka myślałem przez chwilę, ale wyjściem optyczhym mam podpięty już CDk do amplitunera (niestety konieczność, bo chinche wykorzystane z CDka do wzmacniacza słuchawkowego i tutaj zależy mi na jakości dźwięku bardziej)

Sprawdziłem przy okazji jak wygląda sprawa jeśli HDMI z amplitunera podepnę do innego gniazda HDMI w telewizorze (nieskalibrowanego) i zostawię profil skalibrowany.
Widać już na menu glównym konsoli, że kolory nie są do końca takie jak trzeba (widać na żółtym szczególnie), ale nie ma już tego problemu braku szczegółów w cieniach i braku przejść tonalnych. Wczoraj tak oglądałem netflixa i było spoko. Wiadomo, że chciałoby się mieć kolory idealne, ale lepsze to niż kaszana w cieniach :)

Czy też tak macie u siebie na skalibrowanym profilu na PS4 - odpaliłem wiedźmina i w grze w ustawieniach Gamma gdzie trzeba rozjaśnic obraz, żeby znaczek w czarnym kółku był ledwo widoczny - nawet na maksymalnej jakości nie było widać tego znaczka. Na wszystkich profilach na TV jest o wiele za duży kontrast - jest biała plansza i czarne kółko nawet rozjaśniając w grze na maksa. Musiałem ustawić w TV profil skalibrowany i ponieść jasność telewizora z 50 na 69 i dopiero wtedy było akceptowalnie.

Nawet jako uda się ogarnąć HDMI ARC na TV z ampli to nie rozwiąże to problemu konsoli i złego wyświetlania tego profilu telewizyjnego w grach.

UPDATE odnośnie ARC: na telewizorze ustawione wyjście dźwięku jako HDMI, ale dźwięku z TV nie ma na amplitunerze.
ARC na telewizorze działa tylko na tym skalibrowanym porcie HDMI jak przypuszczam, bo jest ono oznaczone (HDMI ARC)

Nie wiem w czym problem? Twój amplituner posiada dwa wejścia optyczne oraz wyjście HDMI z ARC! Wejść analogowych jest kilka a na dodatek masz do dyspozycji dwa wejścia coaxial, odpowiedniki optycznych!
 

Felipe

New member
Na 99% nie. Możesz sprawdzić. Wyłącz ampli,najlepiej z gniazda sieciowego i włącz TV.
Kalibrowałeć ten odbiornik? Pewnie nie,a nawet gdyby to już po kalibracji. Zresetuj go do ustawień fabrycznych. Zmień kraj i go uruchom. Potem wróć na Polskę i poustawiaj wszystko od nowa.
Chyba znalazłem przyczynę mojego problemu - splitter HDMI pomiędzy PS4 a PSVR powoduje jakieś zakłócenia przez co telewizor się resetuje. Teraz PS4 jest podpięty bezpośrednio pod tv i jak narazie nie zresetował się.
 

Jacek144

New member
Chyba znalazłem przyczynę mojego problemu - splitter HDMI pomiędzy PS4 a PSVR powoduje jakieś zakłócenia przez co telewizor się resetuje. Teraz PS4 jest podpięty bezpośrednio pod tv i jak narazie nie zresetował się.

No to fajnie,że znalazłeś przyczynę. Ja nadal mam problem z programami,chociaż jakiś postęp już mam. Z usług którego operatora sat korzystasz?
 

dreamstorm

New member
Dziękuję za pomoc.

Do sygnał kablem HDMI z konsoli do amplitunera (HDMI oznaczone jako BD/DVD) a z amplitunera (HDMI OUT) --> do TV (HDMI ARC).

Na amplitunerze ustawiony ARC jako Auto (zmienione z OFF),
Na telewizorze ustawienia dźwięku jako - HDMI ARC

Dźwięku brak na amplitunerze. Nie mam za bardzo pomysłów jak to ustawić przez HDMI.
Kabel optyczny wydaje się być dobrym rozwiązaniem.

Docelowo wiadomo - chciałbym mieć obraz skalibrowany na TV też grając i oglądając coś na konsoli, ale póki co chyba muszę się zadowolić własnymi ustawieniami, z których jestem zadowolony.
Oglądając z TV jak ogarnę dźwięk, to będę miał 4k w niekórych filmach.
Poczekam jeszcze na Xboxa. Jak przyjdzie to zobaczę czy obraz też jest skaszaniony tak samo jak na PS4.




Nie wiem w czym problem? Twój amplituner posiada dwa wejścia optyczne oraz wyjście HDMI z ARC! Wejść analogowych jest kilka a na dodatek masz do dyspozycji dwa wejścia coaxial, odpowiedniki optycznych!
 

dreamstorm

New member
Podpiąłem kablem optycznym do amplitunera i gra fajnie. Netflixa można oglądać w 4k :)

Skalibrowany profil trochę naprawiłem bo zielonego na G27 to zbytnie przegięcie moim zdaniem. Teraz idealnie :)

TV ogólnie bomba. Genialny zakup. Fabryczne tryby raczej do bani i do marketu, żeby pokazać jak mocno świeci, ale jak się trochę człowiek pobawi i spróbuje uzyskać więcej detali w cieniach albo zostanie przy profilu skalibrowanym to jest bajka!
 
Status
Zamknięty.
Do góry