LG OLED C7 - najlepszy Oled w historii LG - czyli Himalaje jakości i św Graal dla każdego.

Status
Zamknięty.

Jacek144

New member
Podobnie jak z obrazem resetują się ustawienia wcześniej wprowadzone...

A może to osoba trzecia zmienia te ustawienia? Ktoś z domowników woli na przykład dźwięk z wbudowanych głośników niż przez ampli na kolumny. Obraz "fabryczny" dla niektórych jest ładniejszy ,niż ustawiony przez Ciebie i zmieni to ustawienie. Jest to bardzo łatwa operacja. Czy we wszystkich trybach obrazu to się dzieje,czy tylko w tym które używasz?
 

200473

New member
Sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionego trybu sklepowego. Taki objaw jest w tym trybie. Przy każdym uruchomieniu startuje w ustawieniach domyślnych.


Szanowni Użytkownicy C7V,

Nadal mam problem z resetowaniem się ustawień m.in. obrazu telewizora. Dzieje się tak co któreś wyłączenie i ponowne włączenie tv. Opcja "szybki start" włączona lub nie, nic nie poprawia. Najnowszy firmware i tak samo bez zmian.

Nie wiem czy mój przypadek jest odosobniony czy jeszcze ktoś ma też z tym problem ?

Wesołych Świąt :)
 

Felipe

New member
A może to osoba trzecia zmienia te ustawienia? Ktoś z domowników woli na przykład dźwięk z wbudowanych głośników niż przez ampli na kolumny. Obraz "fabryczny" dla niektórych jest ładniejszy ,niż ustawiony przez Ciebie i zmieni to ustawienie. Jest to bardzo łatwa operacja. Czy we wszystkich trybach obrazu to się dzieje,czy tylko w tym które używasz?
Resetują się preferencje, które sobie ustawiłem na danym trybie np. kino (użytkownika) gdzie mam wyłączony upłynniacz. Wówczas wraca do domyślnych ustawień czyli upłynniacz obrazu jest znowu włączony i znika dopisek "użytkownika". Przywracają się też zmienione wcześniej opcje jak "format obrazu" czy "oszczędzanie energii"
Z dźwiękiem jest podobnie - mam ustawione rozszerzone funkcje dla dźwięku np. "dolby atmos" czy "magic sound tuning" po czym wyłączają się same.
W dodatku resetuje ustawienia dla portów HDMI czyli wyłącza ustawiony wcześniej "deep color" czy "HDMI-CEC".

Powyższe symptomy dotyczą wszystkich źródeł czy to dla SAT czy dla PS4...

Tryb "sklep" jak zasugerował inny kolega mam wyłączony i ustawiony na "dom"
 

Jacek144

New member
Resetują się preferencje, które sobie ustawiłem na danym trybie np. kino (użytkownika) gdzie mam wyłączony upłynniacz. Wówczas wraca do domyślnych ustawień czyli upłynniacz obrazu jest znowu włączony i znika dopisek "użytkownika". Przywracają się też zmienione wcześniej opcje jak "format obrazu" czy "oszczędzanie energii"
Z dźwiękiem jest podobnie - mam ustawione rozszerzone funkcje dla dźwięku np. "dolby atmos" czy "magic sound tuning" po czym wyłączają się same.
W dodatku resetuje ustawienia dla portów HDMI czyli wyłącza ustawiony wcześniej "deep color" czy "HDMI-CEC".

Powyższe symptomy dotyczą wszystkich źródeł czy to dla SAT czy dla PS4...

Tryb "sklep" jak zasugerował inny kolega mam wyłączony i ustawiony na "dom"
Trzeba napisać do LG,ale przypuszczam,że odpowiedź będzie typu-zresetować do ustawień fabrycznych
 

Felipe

New member
Trzeba napisać do LG,ale przypuszczam,że odpowiedź będzie typu-zresetować do ustawień fabrycznych
Zastanawia mnie jeszcze czy przyczyną problemu może być zawieszony telewizor na regulowanym ramieniu nad samym amplitunerem. Może to powodować jakieś zakłócenia elektroniki telewizora ?
419a595f819bb8c705d26f25f87333df.jpg
 

Jacek144

New member
Zastanawia mnie jeszcze czy przyczyną problemu może być zawieszony telewizor na regulowanym ramieniu nad samym amplitunerem. Może to powodować jakieś zakłócenia elektroniki telewizora ?
419a595f819bb8c705d26f25f87333df.jpg

Na 99% nie. Możesz sprawdzić. Wyłącz ampli,najlepiej z gniazda sieciowego i włącz TV.
Kalibrowałeć ten odbiornik? Pewnie nie,a nawet gdyby to już po kalibracji. Zresetuj go do ustawień fabrycznych. Zmień kraj i go uruchom. Potem wróć na Polskę i poustawiaj wszystko od nowa.
 

dreamstorm

New member
Kupiłem 65 C7V od @kiki i TV spisuje się świetnie. Widać przeskok jakościowy w stosunku do plasmy Panasonica, nie tylko rozmiaru.

Mam pytanie odnośnie kalibracji (TV został skalibrowany sprzętowo), zdziwiło mnie, że na profilu skalibrowanym - PS4 (na nim odpalony netflix), do amplitunera i z amplitunera wyjście na TV - niestety w cieniach pokazuje masakrę. W zasadzie nie da się tego oglądać, bo jest tak jakby ktoś chciał wycisnąć w photoshopie szczegóły z JPGa za pomocą poziomów (przejścia tonalne w czerni wyglądają bardzo źle - szczególnie widać na wlosach). Z ciekawości puściłem netflixa bezpośrednio z telewizora i tego problemu nie ma. Wiecie może w czym może być problem?
 

Felipe

New member
Kupiłem 65 C7V od @kiki i TV spisuje się świetnie. Widać przeskok jakościowy w stosunku do plasmy Panasonica, nie tylko rozmiaru.

Mam pytanie odnośnie kalibracji (TV został skalibrowany sprzętowo), zdziwiło mnie, że na profilu skalibrowanym - PS4 (na nim odpalony netflix), do amplitunera i z amplitunera wyjście na TV - niestety w cieniach pokazuje masakrę. W zasadzie nie da się tego oglądać, bo jest tak jakby ktoś chciał wycisnąć w photoshopie szczegóły z JPGa za pomocą poziomów (przejścia tonalne w czerni wyglądają bardzo źle - szczególnie widać na wlosach). Z ciekawości puściłem netflixa bezpośrednio z telewizora i tego problemu nie ma. Wiecie może w czym może być problem?

Jeśli obraz masz ustawiony w trybie gra (dla PS4) to może być taki efekt bo do oglądania filmów się nie nadaje.

Jeśli isf to może ampli sygnału video nie przetwarza jak powinien. Mam tu na myśli kompatybilność standardu HDMI (telewizor-amplituner)
 

200473

New member
Witam, ja też mam zakupiony ten sam model od Kikiego i podobnie skalibrowany (ciemne pomieszczenie). Efekt jest ten sam co u Ciebie po zmianie opcji np. na standardowy czy inny z pozostałych, ale z jaśniejszym ustawieniem podświetlania matrycy niż ta z kalibracji. Obraz mam też puszczony przez ampli Denon X4300H.
Trzeba chyba zapytać Kikiiego jak rozwiązać ten problem.


Profil na TV jest ustawiony ten skalibrowany (ciemne pomieszczenie).
W sumie dobry pomysł, że to może być apmli. Mam ten model:

Onkyo - Produkty ť Kino domowe ť Amplitunery kina domowego ť TX-SR608


spróbuję podpiąć HDMI bezpośrednio z PS4 do TV a potem użyć innego HDMI.
 

Felipe

New member
Witam, ja też mam zakupiony ten sam model od Kikiego i podobnie skalibrowany (ciemne pomieszczenie). Efekt jest ten sam co u Ciebie po zmianie opcji np. na standardowy czy inny z pozostałych, ale z jaśniejszym ustawieniem podświetlania matrycy niż ta z kalibracji. Obraz mam też puszczony przez ampli Denon X4300H.
Trzeba chyba zapytać Kikiiego jak rozwiązać ten problem.

Zróbcie foty jak to wygląda
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Puść obraz od razu na telewizor.
Nie wiem jakie zakłócenia może wprowadzać ampli.
Ci co tak podłączyli - cieszą się jakością.
 

dreamstorm

New member
Obraz z netflixa puściłem bezpośrednio z TV i jest ok - kalibracja super (co prawda wolałbym wydajniejszy efekt HDR, ale mam nadzieję, że nie zaszkodzę zbytnio kalibracji jak podniosę jasnośc oled z 19 na 90 :D),

Spróbowałem konsolę podpiąć bezpośrednio do TV bez pośrednictwa ampli i problem jest identyczny. Podejrzewam, że konsola i TV inaczej interpretują przestrzeń barwową, ew konsola gdzieś wycina pewien zakres. Jak odpalałem zdjęcie testowe używane do kalibracji monitorów ,przez konsolę z kompa (przez Media Server) to widać było nieregularne przejście na gradiencie blisko czarnego.
Przykładowo - jeśli czarny to 0 a biały to 10 , to wyglądało to tak:
0,1,2,0,1,2,3,4,5,6...
 
Status
Zamknięty.
Do góry