LG OLED C37LA - czy to dobry wybór do małej kawalerki?

Edyta84

New member
Witjcie,

Siostra do pierwszego samodzielnego M (mała kawalerka, łóżko vis-a-vis na przeciwko komody rtv, oglądanie z pozycji leżącej, gł. treści to platformy streamingowe, YT ) stoi przed wyborem TV i lokalny sprzedawca zaproponował w przewidzianym przez nią na cel budżecie, tj. w kwocie maksymalnej 5500zł model telewizora: LG OLED 55C37LA. Czy Waszym zdaniem będą to dobrze wydane pieniądze?

Z góry serdecznie dziękuję za ewentualną podpowiedź i Wszystkim życzę Radosnych Świąt.
 

tdk76

Member
dobry, ale na nasz rynek obecnie są przeznaczone modele c31la i c32la, a w przypadku awarii serwis podobno może robić problemy np z wymianą na nowy i tylko naprawiać jeśli jest tv z innego rynku (info niesprawdzone, ale uczulam). Z oficjalnego sklepu allegro masz 55c31l za 5519, w Sferis jest ok 5230, może Kiki będzie miał fajną cenę.

PS. na black friday można było ustrzelić oled 55c31la poniżej 5k, jak się nie pali ja bym poczekał bo może po świętach/nowym roku jakaś promka wleci i coś się przyoszczędzi
 

Edyta84

New member
Dziękuję. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy na białej ścianie i niskiej komodzie o długości ponad 2m tv 55' nie będzie wyglądał optycznie jak...hmm...? znaczek pocztowy na kopercie? Za ok. + 100€ ten sam sprzedawca ma 2 ofercie model z serii B 65'. Odległość od ekranu to 2,60cm. W którym pójść kierunku?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomijając który model wybierzesz, to tv będzie wyglądał jak znaczek pocztowy, bo to spora odległośc jak na taką przekatną, a 55" to malizna.
Szczególnie, że już się nad tym zastanawiasz.
No i pamiętaj o tym, że sporo filmów jest w formacie 21:9 (czyli z pasami), więc ten ekran przy takich seansach sporo się jeszcze zmniejszy.
 

hbdyz

Member
Dziękuję. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy na białej ścianie i niskiej komodzie o długości ponad 2m tv 55' nie będzie wyglądał optycznie jak...hmm...? znaczek pocztowy na kopercie? Za ok. + 100€ ten sam sprzedawca ma 2 ofercie model z serii B 65'. Odległość od ekranu to 2,60cm. W którym pójść kierunku?
Miałbyś budżet i miejsce na 75/77''? Ostatnio byłem u znajomego i przy 2,30m oglądałem 77'' i była rewelacja. U siebie też bym taki brał, ale mam tylko 2m. :(
 

Edyta84

New member
Przymierzyłyśmy z mieszkania obok tv 85' i wnętrze bardzo przytłoczyło, i tak nieduży pokój stał się bardzo "nieprzyjemny" optycznie. Hmm...
1000010234.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co to znaczy przytłoczyło?
Albo idziemy w "dizajn" pomieszczenia i stajemy się jego niewolnikiem, albo dopasowujemy tv do wrażeń z seansów i przyjemności z korzystania/oglądania.

To dwie różne kwestie. Tu na forum, nikogo nie obchodzi jak co wygląda "optycznie" i czy tv pasuje do meblościanki, czy kwietnika, a to jakie wrażenia daje konkretna przekątna tv w kontekście odległości oglądającego. Jeżeli tv ma pasować do mieszkania (wielkością), to są od tego fora dizajnerskie, tudzież architektoniczne, tam nie mają zielonego pojęcia o sprzętach audio/wideo, ale na pewno dopasują wielkość tv do reszty "dizajnu"

Nie mylmy pojęć.
 

Edyta84

New member
Kolega sugeruje bym stała się niewolnicą "telewizora" kosztem komfortu poruszania się po pokoju. Forumowe kalkulatory odległości od wyświetlacza to jedno, a życie, czyli kubatura pomieszczenia to drugie. Rozumiem, że dla kolegi metraż pomieszczenia ma się nijak do przekątnej telewizora, ale dla większości ludzi jednak ma, a już tym bardziej, że kawalerki rządzą się swoimi prawami. Kolejna rzecz jest taka, że uzależniasz to, "jakie wrażenia daje konkretna przekątna tv w kontekście odległości oglądającego", to jest dla mnie już zupełnie nie zrozuniałe, bo uważam, że "wrażenia", o których piszesz zależne są od rodzaju sygnału, w jakiej oglądasz dane treści, poźniej od jakości wyświetlacza tv, a gdzieś tam na końcu...od przekątnej.
 

hbdyz

Member
Ta szafka rtv ze zdjęcia będzie w tym pokoju? Bo jak tak, to tv nie będzie wystawał poza obrys, więc teoretycznie można by pójść w kompromis i wziąć 75-77. :p Ale wiadomo, że i tak decyzja należy do Ciebie.
 

tdk76

Member
Dziękuję. Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy na białej ścianie i niskiej komodzie o długości ponad 2m tv 55' nie będzie wyglądał optycznie jak...hmm...? znaczek pocztowy na kopercie? Za ok. + 100€ ten sam sprzedawca ma 2 ofercie model z serii B 65'. Odległość od ekranu to 2,60cm. W którym pójść kierunku?
seria b jest słaba i nie ryzykowałbym z modelem niższym
 

Edyta84

New member
Wywnioskowałam z większości odpowiedzi, że...TV należy wybrać w założonym budżecie o możliwie największej przekątnej, choćby miałby to być model budżetowy zamiast mniejszego telewizora z lepszym wyświetlaczem? Czyli do kawalerki np. budżetowy Samsung serii CU8000 85' zamiast tytułowego LG 55' ?
 

tracer10

Member
Wywnioskowałam z większości odpowiedzi, że...TV należy wybrać w założonym budżecie o możliwie największej przekątnej, choćby miałby to być model budżetowy zamiast mniejszego
No nie, nie, nie. Nie kupuj taniego WIELKIEGO badziewia tylko dlatego, że budżet ci nie pozwala na dobrą markę. Aczkolwiek o 55 calach zapomnij bo za mały i jak wspomniano powyżej masa filmów jest z pasami.
Lepiej albo dozbierać, albo dobrać różnicę w ratach. Sam tak zrobiłem i tez mnie namawiano kiedyś na wielki kloc 77 cali w budżetowej cenie.
 
Ostatnia edycja:

Edyta84

New member
5500zł, dlatego po samodzielnym przewertowaniu różnych for branżowych, itp. wybór padł na tytułowy model. Całe M ma 25m2, a pokój tv max. 12m2, stąd warunki są ograniczone. Treści będą oglądane gł. wieczorami. Raczej przy nim pozostanę, bo relacja ceny do jakości z tego co wywnioskowałam po moich lekturach jest bezkonkurencyja.
 

tracer10

Member
Nie dozbierasz choć tyle aby kupić 65'?
Uwierz, że do filmów 55' ciut mało a tak jak pisaliśmy filmy z różnych źródeł mają pasy i z tych 55' ubędzie ci trochę.
 

Edyta84

New member
Nie chodzi o "dozbieranie"-:) bo z $ nie ma najmniejszego kłopotu. Problemem jest bariera psychologiczna za płacenie za coś, z czego będę korzystała 2-3h dziennie. Dziękuję za wskazówki.
 
Do góry