LG oled C2 + soundbar LG S40q - problemy

patrykos91

Member
Właśnie dlatego tak długo zastanawiałem się czy nie dołożyć do Philipsa z wbudowanym soundbarem...

Część,
Mam od paru dni LG 65OLED C2 i nisko budżetowy soundbar LG S40Q. Z racji że TV + soundbar są LG, odpaliłem sobie na nim tv sound mode share i fajnie to działa.

Nie fajnie natomiast działa połączenie samego TV z soundbarem. Połączyłem go używając kabla hdmi 2.1 przez Hdmi ARC (funkcja lg sound mode share wspiera tylko ARC więc optyczne odpada).

I mam z tym połączeniem parę problemów - które z tego co wygooglalem często przewijały się w LG C1.

1. Odpalanie soundbara razem z TV raz się uda raz nie... Loteria odpalam tv, po chwili uruchamia się soundbar i zmienia wyjście audio na hdmi arc. Za 2 godziny znów włączam TV i soundbar się nie uruchamia a TV defaultuje do głośników wew.

2. Oglądam coś z odpalonym audio na soundbar. TV nagle stwierdza ze przełączy wyjście audio na głośniki tv, (łatwo to zauważyć bo pojawia się wtedy pasek reg głośności) żeby po kilku sekundach wrócić spowrotem na soundbar (znów pojawia się pasek reg. Głośności).. Czasem taka akcja zadzieje się raz na dzień, czasem 3, a czasem w ogóle.


Wykonałem wszystkie fixy które znalazłem dla C1 (min. Wyłączyłem szybki start +, sprawdziłem w ukrytym menu opcje zasilania, przestawiałem opcje eARC itp.)


Problemy dalej są.
Ktoś coś w tym temacie?

A ja głupi wierzyłem że w telewizorach za 7000 + PLNow nie ma już takich problemów... (przesiadłem sie z taniego lcdka)

PS. Nie sądzę żeby był to problem z soundbarem.. Wygląda to bardziej na wariujący soft w TV.
 

jimbo99

New member
Udało mi się rozwiązać ten problem. WIna nie leżała po stronie softu TV, tylko soundbara.
Rozwiązanie:
Należy pobrać aplikajcę na telefon "LG Sound Bar", połączyć się przez Bluetooth z soundbarem i zaktualizować software soundbara.
U mnie po aktualizacji soundbar nie połączył się automatycznie z subwooferem (w instrukcji obsługi jest wyjaśnione co wtedy zrobić).
 

cinek_88

New member
Hej, niestety dzisiaj pojawiły się problemy z soundbarem LG S40Q a mianowicie, nie uruchamia się przy włączaniu TV (LG C2 55). Soundbar mam podłączony z TV przez HDMI (ARC), wszystko śmigało super do dnia dzisiejszego.
Włączam soundbar, przestawiam w ustawieniach "Wyjście dźwięku" -> "HDMI (ARC)" i pojawia się info, jakoby dźwięk był wyciszony (symbol wyciszenia) - ale klikałem na pilocie od TV i soundbara i nic, zero reakcji...
Mam wrażenie jakby TV i soundbar nie widział już tego połączenia, ponieważ dioda ciągle świeci się na biało, wcześniej, było widać że łączy się z tv... próbowałem wielu już sposobów ale nic nie działa (odłączałem i podłączałem kable HDMI etc)
Sprawdzałem, czy soundbar wogóle działa, poprzez puszczenie muzy poprzez bluetooth i tutaj wszystko śmiga. Dziwna sprawa, mam go dopiero miesiąc - soft jest aktualny, ponieważ pierwsze co to jak kolega wyżej pisał, zaktualizowałem soft w apce "LG Sound Bar" - co ciekawe, w opcjach tej aplikacji po przełączaniu na HDMI (ARC) to zaczyna wariować, łączy się i rozłącza...

Dzięki za pomoc!
 

cinek_88

New member
Teraz jak tak obserwuję, to widzę że TV w ogóle nie widzi tego soundbara po połączeniu HDMI, zarówno po włączeniu TV (wcześnej wykrywał automatycznie, i dźwięk leciał z soundbara), jak i późniejszej próbie przełączenia (w opcji z "Głośnik telewizora" -> "Kabel HDMI (ARC)" )

Edit:
Sprawdzałem połączenie soundbar - TV za pomocą bluetooth i działa.
Ale po HDMI (ARC) dalej nie działa....
Nie wiem o co może chodzić, nie widziałem aby jakaś aktualizacja nowa się wgrywała w TV, ewidentnie TV nie może "gadać" z soundbarem po HDMI...
 
Ostatnia edycja:
Do góry