LG Oled C2 Ochrona panelu

Robert1986

New member
Witam serdecznie,

Od soboty jestem właścicielem tego modelu Oled. Jakość obrazu to po prostu kosmos. Mam pytanie odnośnie funkcji ochrony panelu Oled. Czy czyszczenie pikseli po wyłączeniu telewizora jest domyślnie włączone na pewno? Co konkretnie powinno być powłączane by spać spokojnie odnośnie wypaleń i powidoków? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej, czyszczenie automatyczne co 4h po wyłączeniu tv jest automatycznie ustawione :) do tego nawet nie masz opcji w menu. Wystarczy, że tv jest nie wyłączany fizycznie z prądu i wszystko samo się dzieje. Ty może jedynie wymusić pełne (dłuższe) czyszczenie panelu, które też tv sam Ci zasugeruje chyba po 500h? (w starszych modelach, to było 2000h).
Jak chcesz mieś spokój, to zostaw włączone przesunięcie pikseli i ochronę logo.
 

Robert1986

New member
Hej, czyszczenie automatyczne co 4h po wyłączeniu tv jest automatycznie ustawione :) do tego nawet nie masz opcji w menu. Wystarczy, że tv jest nie wyłączany fizycznie z prądu i wszystko samo się dzieje. Ty może jedynie wymusić pełne (dłuższe) czyszczenie panelu, które też tv sam Ci zasugeruje chyba po 500h? (w starszych modelach, to było 2000h).
Jak chcesz mieś spokój, to zostaw włączone przesunięcie pikseli i ochronę logo.
Dziękuje za odpowiedź. Wszystkie te funkcje ochrony zostawiłem, ale wolę się dopytać. To mój pierwszy Oled, a jak człowiek się naczytał tego wszystkiego, to po prostu jest lekki strach
 

Robert1986

New member
Hej, czyszczenie automatyczne co 4h po wyłączeniu tv jest automatycznie ustawione :) do tego nawet nie masz opcji w menu. Wystarczy, że tv jest nie wyłączany fizycznie z prądu i wszystko samo się dzieje. Ty może jedynie wymusić pełne (dłuższe) czyszczenie panelu, które też tv sam Ci zasugeruje chyba po 500h? (w starszych modelach, to było 2000h).
Jak chcesz mieś spokój, to zostaw włączone przesunięcie pikseli i ochronę logo.
Jeszcze mam pytanie... To automatyczne czyszczenie uruchamia się zaraz po wyłączeniu tv? Pytam, ponieważ w przypadku wyjścia z domu na dłużej z reguły wyłączam sprzęty z prądu. Czy jak odczekam godzinkę i wyłączę go z listwy, to zdąży przeprowadzić operację?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z reguły powinno się włączyć zaraz po wyłączeniu tv z pilota. Tak było i chyba cały czas jest w Lg.

To trwa raptem kilka minut. Max kilkanaście.
 
Do góry