LG oled BX vs CX

behemothxx

New member
Planuję zakup oled'a od LG wybór padł na CX 55 cali ale w ofercie mają trochę tańszego BX. I teraz pytanie: dużo te dwa modele się między sobą różnią? Nigdzie nie mogę znaleźć testu BX. Jak jest z HDR (ile nitów osiąga BX) i całą resztą.
 

behemothxx

New member
Co do procesorów to wyczytałem tą informację ale jak to realnie przekłada się na obraz? Bo tabelki i suche dane nic nie mówią :(
 

SDman

Banned
Co do procesorów to wyczytałem tą informację ale jak to realnie przekłada się na obraz? Bo tabelki i suche dane nic nie mówią :(
Jeżeli byś sporo oglądał materiałów DVB-T,C,S w jakości 1080i /50Hz to będzie różnica na korzyść LG CX w skalowaniu. BX może (nie testowałem ale testowałem serię nano, która ma taki sam słabszy procesor Alpha 7 gen.3) być w tym tak samo słaby jak B9.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1592925-post8.html
 

Rybus85

New member
Ja tam nie widzę żadnej różnicy w skalowaniu. Czy to procesor A7 czy A9. ŻADNEJ.
Zresztą taka mała informacja :)
20201102_104419.jpg
 

SDman

Banned
Jak już pisałem komu by się chciało porównywać 1:1 ten sam materiał z tego samego źródła.
Porównania lub ocena "widziałem lub mam i u mnie jest super" nie są warte kompletnie nic jeśli chodzi o skalowanie.
Poniżej załączony opis "świetnej" niekompetencji -co ma obraz statyczny z obrazem ruchomym
wspólnego ?
 

Attachments

  • SkalRTcom.jpg
    SkalRTcom.jpg
    14,3 KB · Wyś: 100
Ostatnia edycja:

Tokis

New member
Hejka, też jestem zainteresowany tematem - znalazłem takie zestawienie w necie (side-by-side), można łatwo porównać specyfikacje oby tv jednocześnie: rtings.com/tv/tools/compare/lg-cx-vs-lg-bx/10619/13773.

Z porównania wychodzi mi znacząca różnica w HDR na korzyść CX, podobnie w kwestii gradientu (głębia koloru? - jestem laikiem i nie wiem do końca jak przekłada się to na praktyczne wrażenie przy np. oglądaniu czy graniu), natomiast BX ma ponoć trochę lepsze kąty patrzenia. Dodatkowo, inna podstawa tv, ale to szczegół. Obydwa tv mają niskie input lagi (rzędu 10 - 15 ms w Game mode), więc do grania na PS5/XSX będzie jak znalazł. Reszta w miarę podobna, ale mniej portów HDMI 2.1 w BX (2 vs 4 w CX).
Rozumiem że tu też będzie obecny problem z ograniczeniem przepustowości przesyłu danych po HDMI 2.1 (do 40 Gbps vs 48 Gbps w modelach x9)? Pytanie jak bardzo to będzie nam przeszkadzać na dłuższą metę?

BX 55 jest na promo za 4899, CX to wciąż cena ok 5600+. Czy opłaca się inwestować w niższy model, ale jednak oferujący najnowszą technologię jeśli chodzi o OLEDy LG na 2020? Jeśli miałbym wybierać między BX a CX, to wziąłbym... C9, ale nie ma już ich dostępnych. :p

Dajcie znać co myślicie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz obydwa w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum plus pakiet gratisów dodatkowo.
Pytania jaki masz teraz telewizor ?
Czy jesteś " szczególarzem " ?
 
L

lukas1985

Guest
Dziś byłem w euro RTV chciałem kupic Sony xh90 55' ale po.zobaczeniu LG BX chyba jednak LG. Jednak boję się wypalenia... Jest jeszcze ten CX ale obecnie różnica ok 1tys to już dla mnie dużo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba umieć przygotować dobrze model i nie ma powidoków.
Brałbym Oleda !
Masz teraz dodatkowo dwa gratisy o wartości 1000 zł.
Zadzwonisz i podpowiem Ci później co trzeba zrobić dodatkowo.
 

gregorp

New member
Panowie, Mam takie pytanie odnośnie BX - chciałbym sprawdzić czy wszystko jest w porządku z moją matrycą - na co zwrócić uwagę - czy jest jakiś dobry test dostępny?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skorzystaj z programów testowych ogólnych na YT.
Możesz sprawdzić wiele rzeczy.
 
Do góry