LG oled B8

nitek10

New member
Witam.
Panowie bardzo się cieszę że wpadłem przypadkowo na to forum bo właśnie dziś miałem zakupić OLED,a LG 55B8.
Jednak jak przeczytałem temat to chyba mi się lekko odechciało...
Te nierówne podświetlenia matrycy to po prostu tragedia. Myślałem że to tylko przypadłość LCD/LED, a nie OLD,a.
Powiedzcie bo TV chciałem kupić 3mc z ogłoszenia. Facet twierdzi że nie ma żadnych wypaleń, a matryca bez żadnej skazy.
Jednak przed zakupem chciał bym to naocznie jeszcze zweryfikować i tu pytanie - jak zrobić taką planszę testową by był jednolity kolor na całym ekranie (np. czerwony, zielony, niebieski, szary) ?
Druga sprawa to jak sprawdzić jednolitość podświetlenia matrycy ? Trzeba włączyć TV bez podania źródła wtedy będzie obraz wygaszony i zobaczę równość lub nie równość podświetlenia. Czy robi się to jakoś inaczej ?
Z góry dziękuję za ew. pomoc.
 

nitek10

New member
Kasy już coraz mniej bo wczoraj trafił mi się okazyjnie sub Paradigm DSP-3200 i nie mogłem się mu oprzeć... A że brakowało mi w kinie dobrego suba to kupiłem go na szybko na "Alle...gro".
Jednak czytając ten temat na forum chyba po woli zaczynam wyleczać się z tej technologii...
Więcej kłopotów niż pożytku z takiego OLED'a, raczej będę szukał coś z LED'ów aczkolwiek jeszcze nadal myślę nad OLED'em bo ta czerń kusi.
Co do kasy to na tą chwilę zostało mi już zaledwie 3500zł, jeśli znajdę w miarę rozsądnego LED'a na VA to możliwe że kupię albo dozbieram do ciut droższego i kupię za miesiąc.


Najprościej masz programy testowe na Youtube.
Ile masz max kasy ?
Chcesz kupić nowy czy używany ?
 

banash

New member
Nie wiem czego się naczytałeś na tym forum. Jestem posiadaczem rzeczonego OLED-a. Uważam, że nie ma w tej chwili nic lepszego na rynku jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość. A generalnie lepsze tv możesz znaleźć tylko wśród droższych OLEDów.

Sam przed zakupem szukałem różnych "okazji". Uważam, że nie ma sensu. B8 masz w cenie dobrego LCD.

Weź pod uwagę, że jak komuś wszystko działa, to korzysta ze sprzętu, a nie bawi się w przesiadywanie na forach:p Tv z jakimiś wadami jest więc malutki procent (może promil?). Według mnie LCD ma prawo bytu tylko w budżetowych tv (komuś zależy tylko na tym żeby obrazki się ruszały, nie zna się, chce kupić tanio). Powyżej 4000 tylko OLED.
 

nitek10

New member
To proszę przeczytaj te wszystkie wypowiedzi w tym poście to będziesz wiedział czego się naczytałem, a kilka stron przeczytałem...
Chcę TV do oglądania i używania, a nie do zwracania uwagi na wypalanie się pixeli/matrycy.
Samochodem jak jadę w trasę to nie mam ograniczeń że mogę przejechać np. 100km., a później przerwa bo coś tam się stanie np. z silnikiem...
A tu kolega ogląda np. dużo filmów i wypalają mu się powidoki od samych napisów... to chore trochę, to co mam film oglądać na "pół" lub na "trzy razy" robiąc 30min. przerwy w miedzy czasie... ???
To chyba gorsza technologia od plazmy skoro tak wszystko się wypala.
Ja chcę używać TV kiedy mam ochotę, a nie kiedy mogę bo wypalą się jakieś powidoki itp...
Często wychodzę z pokoju i zostawiam TV na 20-30 min włączony lub dłużej bo np. mam jakiś telefon lub nagle muszę coś zrobić w domu i co wtedy - muszę pamiętać o telewizorze (by go zgasić lub włączyć jakiś ruchomy obraz) - bo to on jest dla mnie czy ja dla niego ?

Zresztą sporo gram na konsoli, nie godzinę nie dwie - czasem mam sesje ok 5-8 godz. i co mam co godzinę robić przerwę bo mój TV się wypali na statycznych obrazach i kolegom z grupy powiedzieć "sorry Winnetou" nie gram następnych meczów bo mój TV musi odpocząć :hihi: - to chyba kpina. Skoro taki badziew stworzyli to powinni chyba dopłacać by ktoś kupił OLED'a - owszem nie mówię OBRAZ 1 KLASA, ŻADEN LED MU NIE DORÓWNA I TO MÓWIĘ Z CAŁĄ ŚWIADOMOŚCIĄ , ale co z tego jak elektronika jest do użytku, a nie ja dla elektroniki by ją oszczędzać. Tym bardziej za taką kasę którą muszę na nią wydać.
Gdy bym nie przeczytał tego postu to miał bym już w domku dawno OLED'a i cieszył bym się PIĘKNĄ CZERNIĄ I KONTRASTEM ale co później ???
Dzięki Panowie, NIE MÓWIĘ NIGDY NIE i nie skreślam jeszcze OLED'a z mojej listy ale zaczynam powoli rozpatrywać TV LED'y.

Dziś np. oglądałem w sklepie SONY 9005 i obraz świetny, pierwsza klasa - oczywiście jak na przystępnego cenowo LED'a. Owszem do OLED'a mu sporo brakuje ale komfort używania takiego TV dużo większy bo nie muszę martwić się o wypalanie jakiś powidoków.

Przemyślę jeszcze temat czy kupić OLED'a i próbować oszczędzać matrycę podczas ogladania czy kupić przyzwoitego LED'a i używać TV do woli...





Nie wiem czego się naczytałeś na tym forum. Jestem posiadaczem rzeczonego OLED-a. Uważam, że nie ma w tej chwili nic lepszego na rynku jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość. A generalnie lepsze tv możesz znaleźć tylko wśród droższych OLEDów.

Sam przed zakupem szukałem różnych "okazji". Uważam, że nie ma sensu. B8 masz w cenie dobrego LCD.

Weź pod uwagę, że jak komuś wszystko działa, to korzysta ze sprzętu, a nie bawi się w przesiadywanie na forach:p Tv z jakimiś wadami jest więc malutki procent (może promil?). Według mnie LCD ma prawo bytu tylko w budżetowych tv (komuś zależy tylko na tym żeby obrazki się ruszały, nie zna się, chce kupić tanio). Powyżej 4000 tylko OLED.
 

lyczko

New member
Zgłoś proszę do serwisu. Serwis LG działa naprawdę błyskawicznie.

Wracam do sprawy swojego telewizora, zgłoszony do LG, w warunkach naprawa domowa, ale poproszono mnie o zabranie tv na testy.
Dziś dostaję informację, że w ocenie serwisu telewizor jest sprawny i to normalne w oledach....

Poniżej wrzucam jeszcze kolejne zdjęcia (wybaczcie za jakość, ale w warunkach wieczornych widać to najlepiej. (czerwona ramka to rozmiar telewizora, tak dla widoku poglądowego skali problemu.

Co z tym robić?
 

Attachments

  • 20191026_223822.jpg
    20191026_223822.jpg
    82 KB · Wyś: 394
  • 20191026_224439.jpg
    20191026_224439.jpg
    43 KB · Wyś: 388
  • 20191026_224442.jpg
    20191026_224442.jpg
    41,9 KB · Wyś: 385

keisfot

New member
Witam, w mojej b8 też mam z tym problem chodź wydaje mi się ,że nie w takim stopniu?W jakim trybie obrazu były robione te zdjęcia,na jakim filmie i przy jakich ustawieniach jasności?pytam bo chcę sprawdzić czy u mnie jest to samo...
 

lyczko

New member
Przede wszystkim widać to jak jest ciemno w pomieszczeniu.
Obecnie tv jest w serwisie i się migają od naprawy, bo w dzień nie zauważyli niczego. Dopiero jak zgasiliśmy światło to technik powiedział, że rzeczywiście widać poświatę.

Zdjęcia robione telefonem w trybie auto, a problem najlepiej widać na planszy startowej netflixa (patrz kilka postów wyżej).
Klatka pochodzi ze streamowanego po Plexie odcinka serialu walking dead
 

lyczko

New member
Kupiony w morele.net na fvat. w styczniu minie rok, stąd też postanowiłem się zabrać za to teraz.

Po wczorajszej dyskusji w serwisie, mają zrobić zdjęcia jak się ściemni i wysłać do LG z prośbą o decyzję ?!
 

luigi

New member
Mam problem od czasu ostatniej aktualizacji z działaniem aplikacji YouTube. TV się zawiesza i wraca do telewizji. Czy ktoś jeszcze też tak ma ?

Witaj też mam problem z You Tube w zasadzie od nowości, mianowicie oglądanie treści w 4K powoduje co jakiś czas green screen (zielone poziome pasy) i po 5 sekundach telewizor się resetuje i przełącza na TV. Czekam z tym i nic nie robie lecz kolejne aktualizacje tego nie zmieniają. Całe szczęście, że większość yutuberów nadaje filmiki jeszcze w zwykłym FHD. Czy miał ktoś coś podobnego, czy to na daję się do reklamacji telewizora bo za pół miesiąca kończy się gwarancja?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najpierw zrób twardy reset. Odłącz od prądu na pół godziny i daj znać czy pomogło. Jeśli nie to spokojnie zgłoś do serwisu.
 

lyczko

New member
Jeżeli kogoś ciekawi jak wygląda reklamacja mojego tv odnośnie rozjaśnionego pasu po prawej stronie, to serwis LG, jak i samo LG nie widzi problemu. Twierdzą, że wyolbrzymiam, bo widać to tylko jak jest ciemno i głównie na statycznych obrazach. Reklamacja oddalona,ale pozwolili mi zrobić reklamację reklamacji...
 

Maverick7909

New member
LG Polska nie jest stroną w przypadku wymiany na drodze handlowej.
Tak jest od lat.
W przypadku dystrybucji z innych krajów działania wymiany są na drodze handlowej- czyli sklep.
Dlatego trzeba kupować z polskiej dystrybucji uniknie się kłopotów.
Co to za bzdury jak mogą Ci nie wymienić czy naprawić. Jeśli nawet to zawieść tv tam gdzie kupiles. Hu za przeproszeniem może cię obchodzić z jakiej dystrybucji jest tv kupiłeś ten tv i nich nie ukradles go niech oni się martwią co z tym zrobić i muszą ci wymienić. To chyba tylko u nas takie bzdety wymyślają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawić muszą, wymienić bez problemów na drodze handlowej zgodnie z przepisami.
Morele. net - nie ma telewizorów LG z Polskiej dystrybucji - więc masz potwierdzenie.
 

BARTEK W.

New member
Witam, ale mnie tu dawno nie było.....
Jestem użytkownikiem 55b8. W zasadzie jestem z niego mega zadowolony po przesiadce z plazmy Panasonica( która też była super).
Tv kupiłem pod koniec lutego 2020 roku, w trakcie użytkowania zaobserwowałem skupisko 4 martwych pikseli przy krawędzi matrycy i kilka luźnych, zgłoszenie do serwisu i jest nowa matryca, serwis LG jest naprawdę ok.
Po tygodniu plansze testowe i są, tak znów problem z martwymi pikselami (subpikselami) tym razem na górnej krawędzi matrycy, jest ich dość sporo (skupiska), są mniej widoczne w pewnych momentach ( funkcja przesunięcia obrazu), dodatkowo dwa zlokalizowane w innej części tej nowej matrycy. Dodatkowo zaobserwowałem że ta górna krawędź jest nierównomiernie podświetlona. Ponowna reklamacja, zobaczymy.
 

Attachments

  • received_1360707054125568.jpg
    received_1360707054125568.jpg
    41,1 KB · Wyś: 24
  • received_538330726861328.jpg
    received_538330726861328.jpg
    50 KB · Wyś: 22
  • IMG_20200601_200029.jpg
    IMG_20200601_200029.jpg
    1 MB · Wyś: 20
Ostatnia edycja:
Do góry