LG OLED a długie godziny na PlayStation 5

kaper.1981

New member
Bez reklam
Jestem zadowolonym właścicielem 65 calowego oleda serii BX , wszyscy domownicy grają na tym tv dość sporo w różne gry i zastanawiam się czy matryca to wytrzyma 🙄 . Jest tu ktoś kto gra w ten sam sposób i wyrazi opinię czy jest się czym martwić, zaryzykowałem bo oglądam też dość sporo rakuten dla jakość obrazu.
 

Desverger

New member
A niby czemu ma nie wytrzymać? W rodzinie mam i C8 i C9 a sam mam Panasonic GZ2000 i zarówno tam jak i u mnie "tłuczone" jest prawie "dzyń w dzyń" na konsoli i wypaleń ni ma. Zwracam uwagę szczególnie na C8 a więc TV ma swoje lata a matryca dalej idealna. A teraz coś odnośnie rakuten. Piszesz, że oglądasz ten serwis dla jakości... Hmm... ciekawe bo mam go na dole listy pod względem jakości. U mnie przedstawia się to inaczej: 1. Apple TV długo, długo nic, 2. Netflix, 3. Amazon Prime, 4. Rakuten
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ja jestem zadowolony z tej aplikacji , filmy w niezłej jakości do tego można wypożyczać voucherem i filmy wychodzą bardzo korzystnie . Voucher za 10 filmów uhd to 65 zł .
 

SDman

Banned
...Zwracam uwagę szczególnie na C8 a więc TV ma swoje lata a matryca dalej idealna...
A teraz coś odnośnie rakuten. Piszesz, że oglądasz ten serwis dla jakości... Hmm... ciekawe bo mam go na dole listy pod względem jakości. U mnie przedstawia się to inaczej: 1. Apple TV długo, długo nic, 2. Netflix, 3. Amazon Prime, 4. Rakuten
Napisz dokładnie ile masz miesięcy C8 ?
Jakość to pojęcie względne, każdy z Nas może mieć inny punkt odniesienia.
 

Desverger

New member
Napisz dokładnie ile masz miesięcy C8 ?
Jakość to pojęcie względne, każdy z Nas może mieć inny punkt odniesienia.


Jak powyżej napisałem C8 (55 cali) mam w rodzinie czyli precyzując ma go mój kuzyn - data zakupu druga połowa listopada 2018. Podpiętego ma między innymi XBOX-a i 2-kę "szoszonów", którzy regularnie tłuką w strzelanki. On też ze 2 razy w tygodniu w coś tam pogra. TV używany normalnie tzn. włączany w dni robocze raczej późnym popołudniem a w weekendy w zasadzie od rana. TVN24 oglądany tyle ile potrzeba aby zasięgnąć wiadomości - nie ma bana w rodzinie na kanały informacyjne aczkolwiek wszyscy są świadomi, żeby nie zostawiać bez kontroli TV z włączonym tego typu kanałem. I tyle. Do dnia dzisiejszego chodzi bez zarzutu. Na planszach testowych wypaleń nie widać. Przed zakupem swojego OLEDa miałem stracha przed wypaleniami, czytałem to i owo, że jedni mają drudzy, że nie. Internet to jedno ale najlepiej zobaczyć taki TV po roku czy dwóch u kogoś. Akurat miałem jak widać u kogo zobaczyć OLEDA po dwóch latach eksploatacji i nie ukrywam, że jego stan techniczny przyczynił się do zakupu mojego OLEDa. Co do jakości treści nadawanych w serwisach typu Netflix, Apple TV itd. myślę, że tu nie ma zastosowania stwierdzenie jakość to pojęcie względne. Wystarczy popatrzeć, jak kto kompresuje treść. Jak wielu spostrzegło pewnie taki Netflix różnie dozuje kompresję i jest to widoczne. Na wielu forach ludzie piszą, że Apple TV najmniej "przykręca kurek" i to faktycznie widać przy oglądaniu.
 

SDman

Banned
Dla wielu z Nas dwa lata to zbyt mały przebieg dla TV. Dający radość z obrazu odbiornik chciałoby się mieć na dłużej 5-10 lat.
Wiadomo, że smartTV można osobno mieć, ja musiałem już po 3 latach się posiłkować dla PDP Panasonic`a. Obecnie już drugą generację smarta mam, a TV ten sam :). 7 lat to już wynik -brak wypaleń.
Technologia OLED nie jest przyjazna naszej planecie i to jest fakt, nie ukrywam, że mam mętlik, a doskonale wiem, że to następca PDP.
Walczę sam ze sobą wynajdując minusy OLED`a np. efekt "czarnego lustra" w domu.
 

SDman

Banned
@kiki to, że jednej osobie coś nie przeszkadza nie oznacza, że u innej musi być tak samo.
Pracując na laptopach od 25 lat wiem co piszę.
Pierwsza lapki miały matowe matryce 4:3, potem nastąpiła generacja 16:10 i szkliste -każdy się tym zachłysną łącznie ze mną.
Praca przez kilka lat i strasznie zmęczone oczy, jak wróciłem do matowej (dobrego IPS) już nigdy nie wrócę do odbijającej, natomiast mojej małżonce nie przeszkadza takie lustro w laptopie.
Każdy z Nas jest inny i to jest chyba najpiękniejsze -bo byłoby nudno.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Oled do długiego grania przez min 7 lat to zły wybór tv kupuje się na lata nie na 2 lata lub 3 prędzej czy później matryca się uszkodzi.
 
Do góry