LG Oled 77C31LA roznica ceny morele

colaaPL

New member
Witam, czy ktoś się orientuje z czego wynika roznica cen pomiędzy sklepami typu MediaExpert/MediaMartk/xKom a Morele? Telewizor Lg C3 kosztuje prawie 13tys w ME/MM a w morele niecałe 9.5tys. Odpisali na moje pytanie ze TV jest nowy, nie wystawowy. Czy może ktoś się orientuje czy jest tu jakiś haczyk? Dzięki
 

Rafał1

New member
Telewizory te droższe pochodzą z polskiej dystrybucji.A te mają "wybrane" przez producentów sklepy.Ten z morele może pochodzić np.z Łotwy lub Niemiec gdzie procent Vat jest niższy.
Przy zakupie telewizora z nie polskiej dystrybucji serwis może odmówić Ci prawa gwarancji tak jest np.w LG
 

Alt0S

Member
A druga sprawa,to sklepy podwyższają cene,bo chcą sobie zarobić (Media Markt tak robi). Byłem,też świadkiem jak pod Wrocławiem, w sklepie były Oledy LG i pracownicy zmieniali wtyczki angielskie na polskie i cenę podwyższali o 200zł. Telewizory były przywiezione z Wielkiej Brytanii.
 

colaaPL

New member
Telewizory te droższe pochodzą z polskiej dystrybucji.A te mają "wybrane" przez producentów sklepy.Ten z morele może pochodzić np.z Łotwy lub Niemiec gdzie procent Vat jest niższy.
Przy zakupie telewizora z nie polskiej dystrybucji serwis może odmówić Ci prawa gwarancji tak jest np.w LG
Hmm mogę zapytać w morele czy tv jest z polskiej dystrybucji ale jeśli powiedzą ze tak, a okaże się ze nie był…? Da się to sprawdzić samodzielnie? A druga sprawa, orientujesz się na jakiej podstawie producent może odmówić mi gwarancji skoro kupiłem telewizor w polskiej sklepie i mam na to paragon? Chyba jako konsument nie mam obowiązku się orientować w ich dystrybucji? Dziwna sprawa
 

Alt0S

Member
Hmm mogę zapytać w morele czy tv jest z polskiej dystrybucji ale jeśli powiedzą ze tak, a okaże się ze nie był…? Da się to sprawdzić samodzielnie? A druga sprawa, orientujesz się na jakiej podstawie producent może odmówić mi gwarancji skoro kupiłem telewizor w polskiej sklepie i mam na to paragon? Chyba jako konsument nie mam obowiązku się orientować w ich dystrybucji? Dziwna sprawa
W Morele zapytaj czy możesz zobaczyć TV na własne oczy i zobacz na kabel zasilający (szczególnie na końcówkę-wtyczkę). Bo właśnie w Morele robią duże przekręty
 
Ostatnia edycja:

Rafał1

New member
Gdzieś na stronie LG jest lista podmiotów(sklepów),które mają sprzęt od LG Polska.O ile się nie mylę nie ma tam Morele.Jest na pewno RTV euro AGD,Media markt,media expert,jakiś komputerowy i HDTV.com.pl
Ano może odmówić Ci na takiej zasadzie,że gwarancja jest udzielana,warunkowana przez producenta
Równie dobrze producent może Ci zaznaczyć,że naprawia tylko telewizory,które zepsuły się w np.nieparzysty dzień w kalendarzu.
I nic im nie zrobisz bo gwarancja to dobra wola producenta tylko przez niego warunkowana.
Co innego rękojmia,tyle że ta jest u sprzedawcy.I jest uwarunkowana ustawą.Obowiązuje dwa lata.
Więc jak dla mnie.Opłacałoby się śledzić czy telewizor jest z Polskiej dystrybucji tylko dla LG bo ci na matrycę dają pięć lat.Reszta producentów dwa lata.Rękojmia zawsze będzie pewniejsza od gwarancji.
Oczywiście żaden producent nie może odrzucać wszystkich gwarancji.Bo sprawa na forach się rozejdzie.I producent straci klientów
 

luck76

Well-known member
W Morele zapytaj czy możesz zobaczyć TV na własne oczy i zobacz na kabel zasilający (szczególnie na końcówkę-wtyczkę). Bo właśnie w Morele robią duże przekręty
Morele to marketplace (tak ja Amazon, Empik, Allegro). Tam sprzedają zarówno oni jak i inni sprzedawcy
 

Alt0S

Member
Morele to marketplace (tak ja Amazon, Empik, Allegro). Tam sprzedają zarówno oni jak i inni sprzedawcy
Tak,ale byłem świadkiem jak wtyczki zmieniali z angielskiej na polską i to już świadczy o nieuczciwości wobec klientów.Cena za 65 cali była o 500 zł mniejsza niż w innych sklepach stacjonarnych i miałem zamiar kupić u nich,ale coś mnie tknęło i pojechałem sprawdźić.Telewizor kupiłem w sklepie LG.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już niektórzy kupili z innego rynku potłuczone i zostali z ręką w nocniku.
Nie ma do kogo sie nawet zwróć o kasę.
I 10.000 zł poszło do kosza.
Ale kto bogatemu zabroni....
 

colaaPL

New member
Dostałem potwierdzenie od morele ze TV jest nowy oraz z polskiej dystrybucji. Sprzedawany jest przez morele nie przez inne sklepy z marketplace.
 

colaaPL

New member
Już niektórzy kupili z innego rynku potłuczone i zostali z ręką w nocniku.
Nie ma do kogo sie nawet zwróć o kasę.
I 10.000 zł poszło do kosza.
Ale kto bogatemu zabroni....
Nie do końca rozumiem, jak kupie tv i będzie potłuczony to dlaczego miałbym z nim zostać? Przecież mam 2 tyg na zwrot, czy nie?

Cały czas nie podjąłem tej decyzji bo tez mam obawy co do ceny i szukam tej przyczyny natomiast póki co wszystkie moje wątpliwości rozwiewają - chyba ze oszukują :) Jest kilka innych sklepów które tez maja C3 za około 9.5 (np neonet) ale wszystkie stacjonarne typu xKom i MM powyżej 12k.. Jesli zdecyduje się na wyższa cenę to wtedy pewnie wezmę Sony XR 77A83K.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz pewne źródło to oczywiście zwrot.
Jak firma "franek" - , nie sprawdzona to kich.
Wiem dokładnie bo to nie pierwsza osoba która utopiła kasę.
Dla członków forum masz na 77C3 - z cashback - ale tylko do 21.04., więc jeszcze 3 dni.

Wejdź na regulamin LG Polska - i sprawdzisz że nie ma tam firmy Morele !
Masz tylko 8 firm.
 

Rafał1

New member
Na stronie LG nie ma już aktualnej listy sklepów które posiadają sprzęt z polskiej dystrybucji.A konsultanci za każdym razem podają różne informacje.Wiem bo dzwoniłem tam ostatnio pięć razy.
Zapamiętajcie raz na zawsze towar reklamujemy zawsze z tytułu niezgodności z umową.Bo jest to obwarowane przepisami prawa cywilnego
Gwarancja to zawsze dobra wola producenta lub sklepu,jeśli takowej gwarancji udziela.Dzisiaj pani konsultant zapewniała mnie że wszystkie telewizory modelu Lg65"G33la sprzedawane w jakimkolwiek sklepie pochodzą z polskiej dystrybucji :).Następnym razem ze trzeba patrzeć na końcówkę numeru serii.A jeszcze następnym że ważny jest Procent 23% na fakturze.
Jeszcze inny konsultant zapewniał że nie ma różnicy z jakiej dystrybucji jest telewizor ważne żeby był na unię europejską.I odwołał do zapisu gwarancyjnego na stronie LG
Wniosek:
1 Oni sami nie wiedzą co mówią.
2 Gwarancja zależy od dobrej woli udzielającego gwarancji.
 
Do góry