LG OLED 65CX samoczynnie włącza i wyłącza amplituner

AKI

Member
Mam następujący problem z LG OLED CX65 i podłączonym do niego amplitunerem Pioneer VSX-934

Jeżeli w TV jest włączone w ustawieniach SIMPLELINK HDMI-CEC to przy wyłączonym TV potrafi załączyć amplituner na 3-4 sekundy po czym wyłącza go i to powtarza się parę razy na dobę. Dodam że do tej pory, ponad 3 lata nie występował ten problem nawet przy załączonych wszystkich opcjach CEC. Dodatkowo zauważyłem że nieraz dioda stan by gaśnie na 2 sekundy i to powtarza się w cyklach co około 1 minutę.
Odłączeni od prądu całego sprzętu na całą noc nic nie pomogło.
Spotkał się ktoś z takimi objawami. TV zakupione w 2020 to już po gwarancji a dodatkowe ubezpieczenie skończyło się w listopadzie 2023.
 

AKI

Member
Czyżby nikt nie spotkał się z takim problemem, opisanym wyżej przez zemnie. Niby można by było żyć z wyłączone Simplelinkiem ale uciążliwe jest jego załączanie gdy chce się coś obejrzeć z TV a dźwięk ma iść przez kino domowe. A po drugie czy to nie będzie jakiś początek większej usterki. Czytałem że często w tych modelach siadały zasilacze. Może ta dioda mrugająca coś sygnalizuje?:unsure:
 

Alt0S

Member
Czyżby nikt nie spotkał się z takim problemem, opisanym wyżej przez zemnie. Niby można by było żyć z wyłączone Simplelinkiem ale uciążliwe jest jego załączanie gdy chce się coś obejrzeć z TV a dźwięk ma iść przez kino domowe. A po drugie czy to nie będzie jakiś początek większej usterki. Czytałem że często w tych modelach siadały zasilacze. Może ta dioda mrugająca coś sygnalizuje?:unsure:
Ta dioda mruga w amplitunerze ?. Ile razy ?. Jeśli,to Pioneer daje sygnały diodą,to można odczytać co przekazuje. Sprawdź,czy przypadkiem nie masz włączonej drugiej strefy w amplitunerze
 

AKI

Member
Ta dioda mruga w amplitunerze ?. Ile razy ?. Jeśli,to Pioneer daje sygnały diodą,to można odczytać co przekazuje. Sprawdź,czy przypadkiem nie masz włączonej drugiej strefy w amplitunerze
Dioda miga w TV. Amplituner wydaje się sprawny to LG Oled go załącza i wyłączę jak ma załączone opcje CEC,
 

AKI

Member
Odłączałeś wszystkie kable hdmi oprócz hdmi e-arc od ampitunera. ?
Do TV mam wpięty tylko jeden kabel HDMI od amplitunera a wszystkie urządzenia odtwarzające idą przez amplituner do TV i tym samym kablem wraca sygnał E-ARC do amplitunera.
 
Ostatnia edycja:

AKI

Member
Chyba problem z włączającym się amplitunerem rozwiązany :unsure: . Musiałem poświęcić kalibrację obrazu:( i zresetować OLEDa do ustawień fabrycznych i jak na razie przez 3 dni sprzęt audio się nie załączał samoczynnie i to przy włączonych opcjach CEC w TV. Zastanawia mnie tylko ta dioda na czuwaniu gasnąca na 2 sekundy. Czy ona tak zawsze wyłączała się i nie zauważyłem przez te parę lat czy jeszcze jakiś problem siedzi albo się kluje dopiero. Może ktoś co ma CX zaobserwuje czy led się wyłącza. na te 2-3 sekundy.
 

AKI

Member
Niestety, problem powrócił i nasilił się, amplituner włącza się i wyłącza kilkanaście razy dziennie, a teraz dioda LED od trybu czuwania gaśnie na kilkadziesiąt sekund, a nawet na kilka minut, uniemożliwiając włączenie telewizora za pomocą pilota. Wszystko wskazuje na usterkę zasilacza, co potwierdzają opisy na innych forach. Zastanawiam się, ile może kosztować naprawa?
 
Do góry