LG oled 65 C8 czy B9?

Superkb

New member
Cześć wszystkim !

Rozglądam się właśnie za tv 65 cali do mojego salonu i mam mały dylemat. Mam okazję kupić od znajomego B9 (5600zl) i C8 (5200zl). Ceny Blizone. Dużo czytałem o obu modelach i nie wiem co wybrać. C8 oczywiście wyższy model ale starszy i nie wiem jak to się ma w praktyce porównując te dwa modele ? Jak kwestia parametrów oraz kwestia aktualizacji ? Ten C8 pewnie już jakiś czas nie ma aktualizacji tak ? Czy to w praktyce jakiś problem ? Co mi radzicie ? Po głowie mi chodzi jeszcze Philips 873/12
 

AtroJ

Member
B9 ma nowsze zabezpieczenia przed wypaleniem oraz HDMI w nowym standardzie 2.1. Jeśli myślisz o nowych konsolach XBOX SeriesX lub PS5 to w sam raz.
Port HDMI w standardzie 2.1 jest przygotowany na 4K w 120Hz, który jest niemożliwy do osiągnięcia na telewizorach z HDMI 2.0., a także inne funkcje.

LG OLED B9 dzięki HDMI 2.1 posiada obsługę rozdzielczości***4K w 120 klatkach na sekundęVRR (Variable Refresh Rate):***mechanizm używany w grach, gdy nie wyciągają pełnego klatkażu (np. 60 FPS), eliminujący rozrywanie się ramek obrazu, minimalizujący opóźnienia i dostosowujący częstotliwość odświeżania, tak, aby zachować płynność.
VRR będzie obsługiwany przez Xbox Series X oraz prawdopodobnie przez PlayStation 5. Obecnie działa także na Xbox One X.
A także:
- Auto Low Latency Mode (ALLM): funkcja, która pozwala telewizorowi automatycznie przełączyć się w tryb „Gra”, gdy wykryje włączoną konsolę przez HDMI. Xbox One S oraz One X obsługuję ALLM. PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro nie.
- Quick Media Switching (QMS) natychmiastowa zmiana trybu wyświetlania obrazu bez opóźnienia (np. przy włączeniu VRR)
- Enhanced Audio Return Channel (eARC): usprawniona wersja protokołu ARC, który pozwala na uproszczenie podłączenia urządzeń audio do telewizora. Oprócz tego, że wystarczy wyłącznie jeden kabel HDMI pomiędzy amplitunerem a telewizorem. Wraz z CEC, dzięki ARC można kontrolować jednym pilotem zarówno telewizor, jak i soundbar / amplituner (a także nawet konsolę). eARC wspiera wyższe przepustowości, a także gwarantuje lepszą synchronizację dźwięku i obrazu, jak również nie potrzebuje CEC do parowania się z telewizorem.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

AtroJ

Member
Wszystko to leżaki magazynowe rzekomo


A to w takim razie B9 leży krócej niż C8?
A co do HDMI 2.1 to zależy od ciebie czy będziesz w pełni wykorzystywał i np zamierzasz na tak wielkim tv grać na nowej konsoli. Co nie znaczy że na starszym tv też się nie pogra...
Ja mam C8 od Kiki i jedyne czego żałuję to że Disney+ pojawi się na nim dopiero pod koniec roku a na nowszych podobno już jest
 

Superkb

New member
A to w takim razie B9 leży krócej niż C8?
A co do HDMI 2.1 to zależy od ciebie czy będziesz w pełni wykorzystywał i np zamierzasz na tak wielkim tv grać na nowej konsoli. Co nie znaczy że na starszym tv też się nie pogra...
Ja mam C8 od Kiki i jedyne czego żałuję to że Disney+ pojawi się na nim dopiero pod koniec roku a na nowszych podobno już jest

Wynikało by z tego że krócej bo jak inaczej ;)

Czyli mówisz że aktualizacje jednak trochę gorzej już w porównaniu do B9?
Właśnie mógłbyś mi zobrazować jak duża jest różnica w praktyce pod względem aktualizacji ? To mnie mocno interesuje
 

AtroJ

Member
Właśnie mógłbyś mi zobrazować jak duża jest różnica w praktyce pod względem aktualizacji ? To mnie mocno interesuje

Nie mam pojęcia - pojawiają się okresowo aktualizacje software oraz zainstalowanych aplikacji, natomiast jedna aplikacja szczególnie mnie interesująca to Disney+ i tu LG podjął decyzję że nowym tv da od razu a starym później.
 
Do góry