LG OLED 55c21ustawienia obrazu.

rm14

New member
Witam. Chodzi mi o ustawienie: usługa AI / obraz AI PRO i Ustaw jasności AI.
Czy ktoś z posiadaczy modelu c21 porównywał jaka jest różnica w płynności i wyrazistosci obrazu przy włączonych powyższych opcjach?
Warto z tym oglądać czy wyłączyć?
 

zerojedynkaX

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja to używam od 4 miesięcy. I rzeczywiście poprawia to obraz. Telewizor jak gdyby uczy się moich ustawień i reguluje kolor/jasność/kontrast. Jest to subiektywne odczucie ale moim zdaniem warto to włączyć. To jest takie "inteligentne" ustawienie obrazu. Niektórzy tego nie cierpią. Ja lubię.
 

rm14

New member
Oglądałem kilka dni z włączonymi dwiema pierwszymi opcjami AI, a trzecia "wybór gatunku AI" była wyłączona (jest aktywna domyślnie w ustawieniu sport) i zrezygnowałem bo obraz owszem bardziej dynamiczny i żywszy w kolorach i kontraście ale tak daje po oczach, że na dłuższą metę męczy.
Szczególnie widać to na bardzo kolorowych i srebrno złotych ujęciach- efekt jest.
Bardziej to nadaje się do pokazania co ten TV potrafi niż do oglądania na dłuższą metę.
Tyle z pierwszych wrażeń oglądania 55C21przez dwa tygodnie.
 
Ostatnia edycja:

rm14

New member
Nooo.... rozumie się, obraz petarda że wbija w fotel z wrażenia. Dźwięk też bardzo dobry jak na głośniki telewizora.
Trochę pozmieniałem fabryczne ustawienia obrazu i dźwięku na różnych trybach i teraz mam elegancko dopasowane do różnych treści. Trawa na boisku jest taka jak w rzeczywistości, lodowisko na meczach hokeja jest naturalne jak na żywo, twarze mają odcień i barwę rzeczywistą, film Everest ma widoki jakby widz był w Himalajach, przyrodnicze też jak w naturze. Czerń też nie jest przesadzona w niektórych ujęciach jak było przedtem.
Coś tam ustawiacze fabryczni LG w tej kwestii się nie popisali ale po korekcie jest naturalnie i super wyraźnie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zamów kalibrację do domu lub sam i pożycz lub kup kolorymetr i pobaw się
(oprogramowanie jest bezpłatne). Taki x-rite display pro wystrczy.
 

rm14

New member
Nie wiem dlaczego ale po dwóch automatycznych aktualizacjach oprogramowania obraz na telewizorze 55C21 zrobił się dużo ciemniejszy niż był na początku. W jasnym i ciemnym otoczeniu jest za ciemny pomimo takich samych ustawień obrazu. Tak jakby czujnik światła źle działał. Jak zapalę światło to jasność rośnie ale to ciągle za mało do tego co było na początku. Zmieniałem już w ustawieniach oszczędzania energii i jak wyłączę tryb auto to robi się dużo jaśniejszy, a na max to aż razi w oczy ale wtedy czujnik światła nie działa i wieczorem będzie za jasny.
Coś wiecie na ten temat, że nowy soft zredukował jasność ekranu na trybie oszczędzania energii auto w C21?
Telewizor mam od 6 października, nowy fabrycznie zapakowany z wrześniowej produkcji PL
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz się męczyć, to złosiłbym sprawę do serwisu. Od tego są aby pomagać, bo przecież masz gwarancje.
 

rm14

New member
W wyżej opisanej kwestii ciemnego obrazu zmieniłem w ustawieniach ochrony OLED jasność logo na wył (było min) i minimalna jasność na 8 (było 5), a oszczędzanie energii jest jak było na auto - czujnik oświetlenia działa.
Teraz jest dużo lepiej ale trochę zmyliły mnie w poprzedniej ocenie jasności ekranu transmisje mundialu serwowane przez rządową telewizję w DVBT- PORAŻKA TOTALNA! TVP1,2 i TVP Sport w rozdzielczości 1080 !!
Nie dosyć, że słaby bitrate, mało szczegółów i przy ruchu obraz zachowuje się jak na starym divix to jeszcze balans bieli i kolory ustawione tak mizernie, że jak przełączałem na wejście SAT w telewizorze i stację ZDF nadającą w rozdzielczości 720 ten sam mecz to miałem wrażenie jakby zupełnie inny telewizor stał przede mną. Źdźbła trawy, włosy, twarze kibiców, wszystko wyraźne, super kontrast, jasność i kolory.
Dla porządku dodam, że ustawienia obrazu dla wejść antenowych DVBT i SAT są takie same w telewizorze, a anteny mam ustawione perfekcyjnie z dużym zapasem sygnału.
TVP 4K obraz o wiele lepszy ale do perfekcji też mu brakowało - tutaj ustawienia obrazu dla HDR są inne i musiałem je ustawić dla swojego oka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor , żeby błyszczał potrzebuje dobrego sygnału.
I nie jest to jego wina, że dostaje słaby bitrate.
Można używać wzmacniacz sygnału co poprawi ostateczny wynik na ekranie.
Jeśli ktoś chce sprawdzić faktyczną jakość wystarczy podłączyć BD.
 

rm14

New member
Weszła kilka dni temu nowa aktualizacja 03.30.16 i telewizor znowu świeci jaśniej. Czyli poprzednia zmiana ograniczyła jasność ekranu i teraz powrócili do tego co było
 
Do góry