LG oferuje 4 nowe filmy 4K w Europie ...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG oferuje 4 nowe filmy 4K w Europie ...

Na razie wiadomość pochodzi z Francji gdzie LG od 09.03.15 do 05.04.15 dla posiadaczy telewizorów UHDTV za pośrednictwem usługi VOD i łącza ponad ... 20 Mb/s zaprezentuje nowe
filmy w 4K: II wojna światowa, GI Joe spiskowe, Star Trek i Forrest Gump.

Niestety nie wszystkie telewizory 4K LG mają takie wsparcie, no i mogą powstać problemy
zwłaszcza co wymogu do przepływności.

Telewizory zaangażowane w ofercie:

  • 49UB850V
  • 55UB850V
  • 55UB950V
  • 65UB950V
  • 55UC970V
  • 65UC970V
  • 79 UB 980 V
  • 84 UB 980 V
  • 98 UB 980 V
  • 65EC970V
  • 77EC980 V
fullhd
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Śmiechy na sali to jeszcze niech poprowadzą światłowód do tych ludzi co mieszkają w domach żeby mieli tak szybki net.. :)
 

Spyro

New member
Ale jest 4k! ;) A, że filmy kręcone lata temu to co tam, zrobi się upscaling do UHD i będzie grało :) No chyba, że to master 4k zrobiony z taśmy matki :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Śmiechy na sali to jeszcze niech poprowadzą światłowód do tych ludzi co mieszkają w domach żeby mieli tak szybki net.. :)

Skoro jesteś tak bogaty, że stać Cię na dom pod W-wą to powinno być Cię stać na opłacenie porządnego łącza. Albo przeprowadź się i przestań marudzić bo ciągle piszesz o tym problemie jakby dotyczył wszystkich.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Tak to jest z niektórymi osobami jak nie ma co oglądać w 4k to źle , a jak coś kombinują żeby coś pokazać to też źle . Nie da rady co niektórym dogodzić...
 

bluray

Banned
lolek - mam LTE w Serocku.
Śmiga mi 50 - 90 Mbps.
Jest mało współudziałowców BTS.
To optymalna sytuacja dla UHD / HD streaming TV.
 

Spyro

New member
Dodaj jaki masz miesięczny limit GB na pobieranie danych. Podejrzewam, że nawet na ściągnięcie jednego filmu w 4k nie wystarczy. Nawet takiego dobrze spakowanego Hevcem :)

LTE to jak narazie wydmuszka. Co z tego, że prędkość jest zawrotna, jak limity można wykorzystać jednego dnia.
 

pierwszyy

Member
mamy rok 2015... sam posiadam 30Mbps za 30zł/mies, światłowód w domu w 30tys mieście, oczywiście bez limitów pobierania, więc te 20Mbps to nie jakiś luksus...

założę się, że gdyby te 4 filmy oferował np. panasonic, to wielu by tu mlaskało jaki ten panas jest zajebisty
 

Spyro

New member
Może Lolek mieszka w takiej okolicy, że jeszcze światłowodów nie położyli albo obliczyli, że im się to nie opłaci.

To nie jest jakaś nadzwyczajna sytuacja nawet w 2015 roku. Wielokrotnie o tym słyszałem od znajomych.

Co do Panasa, to nie sądzę co by to miało zmienić. G*wniana oferta pozostanie g*wniana, niezależnie od usługodawcy. ;) Ale rozumiem, że niektórzy sie zadowolą byle czym. Ważne, że za darmo, nie? :>
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro jesteś tak bogaty, że stać Cię na dom pod W-wą to powinno być Cię stać na opłacenie porządnego łącza. Albo przeprowadź się i przestań marudzić bo ciągle piszesz o tym problemie jakby dotyczył wszystkich.

Dotyczy wielu osób i nigdy nie napisałem że jestem bogaty - bogaty to jest Pan Kulczyk, a to że stać mnie czy innych którzy mają domy pod dużymi miastami czy mniejszymi miastami to inna inszość... i tematu nie będę rozwijał..
A nie marudzę tylko piszę prawdę jaka jest i nikt przy zdrowym umyśle nie zapłaci za pociągnięcie światłowodu gdzie np u mnie wyliczono na około jak dobrze pamiętam 20 tys. i to to kilka lat temu i nadmieniam że bardzo blisko mieszkam Wawy tylko nie ma zainteresowania wśród ludzi.. więc jeśli miałbym takie pieniądze wyłożyć na internet to musiałbym się z rozumem zamienić...więc przestań farmazony pisać jakby to w całej Polsce ludzie mieszkali tylko w blokach i jakie to niby mają transfery... jestem w stanie się założyć z Tobą i w ciemno daje swoją wypłatę że nawet Ci co mieszkają w blokach jak średnia prędkość wyjdzie u ludzi mieszkających w blokach około 10 mbit /s to będzie bardzo dobrze....
A tak jak tutaj piszą 20 mbit/s to taki transfer do 4k mogą sobie w kieszenie włożyć bo u mnie w pracy jest ponad 20 mbit/s i proste filmiki w 4k się zacinają i nie tylko u mnie bo kilku nas sprawdzało z tego forum z taką prędkością i u każdego filmiki się zacinały...
A Lg jak chce coś promować to nie poprzez ściąganie niech promuje tylko poprzez filmy nagrane na płycie tak żeby każdy mógł skorzystać...w przeciwnym wypadku jest to pic, bo żadne 20 mbit/s nie jest w stanie obsłużyć 4k... chyba że się ktoś dobrze napije i będzie mu się wydawało że ogląda film w 4k i od razu w 3d...
 
Ostatnia edycja:

Spyro

New member
Z tego co pamiętam, to samsung miał podobną akcję z filmami 4k. Tylko, że oni dostarczali to na dysku twardym 1 TB, 50 filmów i początkowo życzyli sobie ... 300 euro :)

Potem dodawali taki dysk do wybranych modeli 4k. Ale chyba furory nie zrobiło.

Ale mają też w swoim smarcie jakieś filmy 4k do pobrania za free. Między innymi pod mocnym aniołem. Ale nie wiem czy to 4k czy "4k" zrobione z full HD.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Skoro piszemy o W-wie to najniższy transfer oferowany w kablówkach to obecnie 20Mb. Większość ma 30 i więcej bo owe 20 daje tylko Netia od pół roku głównie dla staruszków i frankowiczów bo tylko im szkoda 10 zł by mieć 100 MB/s. Co do problemów z płynnością to zazwyczaj winna jest słaba karta graficzna a nie NET. Mam obecnie 450 Mb a nawet Fhd się tną na 6-cio letnim kompie. U córki to samo po Wi-Fi idzie płynnie ale komp ma 2,5 roku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że znam, ale to chyba nie ma nic do rzeczy ( nie znam się na tym) ale włączam w pracy filmiki w FHD i też jest buforowanie a nic się nie zacina a włączam 4k i jest lipa...Więc jakbym miał w pracy prędkość powiedzmy 200-400 mbit/s to też mam nadzieję że taki filmik bez żadnych zacięć bym odtworzył.. a jest jak jest przy takiej prędkości. jak dobrze pamiętam ktoś z forum pisał o 40 mbit/s i również jemu się filmiki w 4k zacinały.. oczywiście tez może to być kwestia lokalizacji ale jednak...


Na szczęście ja mam w głębokim poważaniu ściąganie bo z natury jestem człowiekiem który szanuje ludzką pracą i nie ściągam filmów, a kupuje oryginały zarówno w filmach jak i w muzyce..
Chodzi mi jedynie o fakt... i jak ktoś naprawdę chce się zareklamować bez względu na firmę to powinno to być tak jak było do tej pory że dawali filmy bluray na płycie i to jest promocja dla mnie.


Brodacz to teraz pojechałeś, chcesz zaprowadzić Cię do kilku znajomych mieszkających w Wawie w bloku i zobaczymy czy 20 mbit/s to jest najniższy oferowany transfer..
Oczywiście zdaje sobie sprawę że za jakiś czas będzie lepiej i mam nadzieję taniej zarówno w blokach jak i poza miastami, ale na razie to jest tak jak jest...
Moje rodzinne miasto ponad 20 tys ludzi i znacząca jest różnica pod względem transferu w stosunku do takich miast jak Wawa czy inne duże miasta w Polsce.


A propo frankowiczów to pomyśl że były takie rodziny - sam znam takie dla których nie było innej szansy na kredyt, a tym samym na kupno mieszkania jak właśnie kredyt w CHF. W PLN nie mieli zdolności.. A to że ktoś nie chce szybszego transferu to nie oznacza że żałuje pieniędzy tylko każdy ma swoje priorytety.. Dlatego świat jest piękny bo każdy żyje po swojemu i każdy ma swoje zdanie ...dzięki Bogu.
 
Ostatnia edycja:

Spyro

New member
Na szczęście ja mam w głębokim poważaniu ściąganie bo z natury jestem człowiekiem który szanuje ludzką pracą i nie ściągam filmów, a kupuje oryginały zarówno w filmach jak i w muzyce..
.

Co ma piernik do wiatraka? W sieci jest mnóstwo treści 4k, które można pobrać LEGALNIE I ZA DARMO. Istnieją też płatne serwisy typu Netflix, Hulu i kilka innych oferujące streaming video.

I nie mam tu na myśli wyłącznie youtube, na którym jest TONA filmików w tej rozdzielczości, fakt, jedne lepsze, drugie gorsze, kompresja, te sprawy. Ale i tak można się pobawić i sporo obejrzeć w 4k, jeśli ma się na czym. Istnieją też fora takie jak np. użytkowników kamer red epic, gdzie są publikowane nagrania w 4k i każdy może sobie pobrać.

Proszę nie stawiać w jednym rzędzie ściągania plików i piractwa.

Poza tym, pozwolę sobie zauważyć, że POBIERANIE filmów i muzyki na własny użytek wg polskiego prawa jest legalne. To tak gwoli ścisłości.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego nie wiem co jest przyczyną - w pracy mam komputer naprawdę bardzo dobry, a tym samym drogi, ale to nie istotne, tak jak pisałem kilka osób sprawdzało u siebie filmiki 4k z tego forum każdemu się te filmiki zacinały( więc nie jest możliwe żeby u tych wszystkich osób był słaby komp)...Dla przykładu w domu też mam niezły komp i te same filmiki w FHd jednak potrzebują troszkę czasu i czasem się zacinają, a w pracy jest ok , różnica polega na tym że w pracy mam o ponad 100 % szybszy net...więc analogicznie myślę sobie że jakbym miał net 400 Mb/s to te filmiki w 4k poszły by na spokojnie..
 
Do góry