LG NanoCell 917 Problem z "optymalnymi" ustawieniami obrazu

8olly

New member
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.
Jestem tu nowy i mam nadzieję, że piszę w dobrym miejscu. Otóż kupiłem telewizor LG NanoCell 917, 55 cali.
Mam problem z ustawieniem optymalnego obrazu. Telewizor podpięty jest pod dekoder Inea (ABD), Blu Ray Panasonic, Soundbar Denon oraz Xbox Series X. Chodzi o to, że mój poprzedni TV LG 49uf nie miał tylu opcji ustawień i tam w zasadzie wystarczył tryb standard. Wiem, że istnieje możliwość profesjonalnej kalibracji, lecz to wolałbym tego uniknąć i dowiedzieć się co sam mogę zrobić w tym temacie - jakie opcje zmienić, włączyć lub lepiej wyłączyć. Chciałbym, aby obraz był jasny, kolory naturalne, lecz żywe. Może ma ktoś podobny model, lub nawet taki sam. Jak uzyskać najlepszą czerń i odwzorowanie barw. Czy do wspomnianej konsoli również coś powinienem zmieniać/ustawić. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Do tv i filmów na pewno nie tryb standardowy czy eco, bo mają nienaturalnie podbite kolory, ale tryb kinowy lub expert. Jeśli chcesz jaśniejszy obraz to wyłącz oszczędzanie energii. Reszty nie trzeba modyfikować, a już na pewno bez pomiarów, czyli na oko.
Do gier nie wiem, nie gram.
 

Petru23

Banned
Na LG nanocell tryb kinowy ma kolory nasycone i naturalne.

Ale do ogladania filmów czy też kinowych produkcji. Ramówka tv, seriale czy starsze filmy z są w innej kolorystyce. W szczególności ramówka tv

Zazwyczaj do filmów ustawiasz tryb kino/własny a do tv standard/własny czy jak to się nazywa u poszczególnych producentów. Po to ma pilotach czy w głównym menu są skróty bezpośrednio do wyboru trybu obrazu ;)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Ale do ogladania filmów czy też kinowych produkcji. Ramówka tv, seriale czy starsze filmy z są w innej kolorystyce. W szczególności ramówka tv

Zazwyczaj do filmów ustawiasz tryb kino/własny a do tv standard/własny czy jak to się nazywa u poszczególnych producentów. Po to ma pilotach czy w głównym menu są skróty bezpośrednio do wyboru trybu obrazu ;)


Tak jak piszesz było np. w Panasonicu. Jednak n w LG nanocell jest inaczej. Tutaj tryb standardowy (oraz domyślny Eco) mają kolory zbyt jaskrawe i przekłamane nawet dla produkcji tv. Tryb kinowy, podobnie jak Expert i HDR (różnią się bardzo nieznacznie) mają kolory naprawdę nasycone, a przy tym naturalne. Każdy z tych trybów nadaje się zarówno do filmów, jak i sportu czy programów ze studia. Nie wiem jak jest z grami, ale tryb Gier jest na zwykłych programach tv bardzo "oczojebny".
 

8olly

New member
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W trybach kino ekspert jest ciemno a z tego co pamiętam kolory były jakby żółte... Może ma ktoś ten model lub serie i wie jakie opcje zmienić i ustawić żeby wycisnać z tego tv najlepszy obraz robiąc to w samemu w domu. ?
 
Do góry