LG nanocell 0867 65”

superslawko

New member
Witam mam pytanie odnośnie tego TV, otóż w prawym dolnym rogu przy ciemnych scenach albo przełączaniu kanałów na dekoderze ponawiają się jakby podświetlenia matrycy które wychodzą jakby z krawędzi ekranu. Spróbowałem odpalić YT przez konsole i załączyć czarny test to ekran jest cały czarny, a natomiast to samo przez Tv pokazuje podświetlenia. Local dimming na netflixie neutralizuje ten problem, ale przy jego wyłączeniu to występuje. Chciałbym zapytać czy to normalne przy tego typu matrycach? Jeśli administrator się zgodzi to zamieszczę tutaj link ze zdjęciem o co mi chodzi.
 

pr0mil80

New member
Witam, dołączam się do pytania, mam 65nano863 i również w prawym rogu jest to najbardziej widoczne, w innych miejscach przy obudowie (ramce) również widać prześwity. Czy to normalne czy telewizor nadaje się do wymiany? Jest szansa że z czasem np od przepracowanych godzin to zniknie lub efekt będzie mniejszy?
 

superslawko

New member
Dodam jeszcze że podświetlenie mam ustawione na 100%, jeśli zmienię je na bardzo niskie to problem znika. Może to problem w moich ustawieniach?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Z podświetleniem Krawędziowym ( Edge Led ) niestety ale takie są efekty , To jest spieprzone przy projektowaniu i dlatego są takie efekty ,

Należy umieścić dodatkową uszczelkę w na całej długości gdzie jest umieszczona listwa ledowa krawędziowa np jak jest umieszczona na dole tv to tam trzeba dopasować / uszczelnić i wtedy ledy nie będą przebijać się i efekt praktycznie zniknie , ostatnio miałem taki problem w 55pus8303 ale zrobiłem tak że usterka/wada została wyeliminowana
 
Ostatnia edycja:

superslawko

New member
Z podświetleniem Krawędziowym ( Edge Led ) niestety ale takie są efekty , To jest spieprzone przy projektowaniu i dlatego są takie efekty ,

Należy umieścić dodatkową uszczelkę w na całej długości gdzie jest umieszczona listwa ledowa krawędziowa np jak jest umieszczona na dole tv to tam trzeba dopasować / uszczelnić i wtedy ledy nie będą przebijać się i efekt praktycznie zniknie , ostatnio miałem taki problem w 55pus8303 ale zrobiłem tak że usterka/wada została wyeliminowana

A można prosić o więcej informacji jak to wykonałeś albo zdjęcia jak to wyglada? Może być w prywatnej wiadomości.
 

Kolina

Member
A jak Twoja sprawa wyglada? Gdzie kupiles telewizor i czy już byłeś w sklepie zapytać?

Kupiłem przez net, dzwoniłem na info EURO AGD RTV i powiedzieli mi, że mogę zwrócić w sklepie stacjonarnym. Byłem w sklepie stacjonarnym ale stwierdzili, że zakup był w promocji z innym artykułem i nie mogę niby zwrócić. W tygodniu będę to jeszcze wyjaśniać z Obsługą klienta bo moim zdaniem to, że kupiłem w promocji nie wyklucza uprawnień do zwrotu zakupionego towaru na odległość.
 

superslawko

New member
Pomaga ale jeden narożnik jest cały pomarańczowy na ciemnych scenach i przebijają światła z dołu ekranu co kilka cm na całej dolnej listwie.
 
Do góry