LG: Nano Cell 65" vs. OLED 55"

pantomima

Banned
Weź ty się uspokój dzieciaku!! Tak, napisałem tak właśnie. Tak, nie mam zielonego pojęcia a może nawet trochę kłamie :D
Wyluzuj bo ci żyłka pęknie :eek:k:

Jak dzieciak, to zachowujesz się Ty .

Ciułasz , innymi slowy dziadujesz tak tu na forum z tymi swoimi telewizorami , w których poza aplikacjami na plus , nie zmienia się nic .

Z podniety zakładasz po kilka wątköw dotyczących jednego modelu tv , robisz wielkie halo , jakby ten tv był ze złota ... Nie masz wyczucia, taktu . Nie znasz umiaru .
Jesteś śmieszny , wręcz żenujący w tych swoich opisach, recenzjach, wyborach .

Zwolnij ,bo się jeszcze osikasz z tej euforii .
Uwierz , naprawdę nie ma się czym podniecać .

Ps. Zwróć uwagę na swoją stopkę...
Nie dostrzegasz , jak żenujący wydzwiek ona ma .. ?!
Dodam , uświadomię Ci ( bo pewnie nie skumasz), że nie o jakość sprzętu w niej wypunktowanego mi chodzi .
 
Ostatnia edycja:

legaar

Member
Weź ty się uspokój dzieciaku!! Tak, napisałem tak właśnie. Tak, nie mam zielonego pojęcia a może nawet trochę kłamie :D
Wyluzuj bo ci żyłka pęknie :eek:k:

No jednak nie masz - to że ktoś nazwał XF9505 pogromcą Oledów i Ty jak rozumiem za tym kimś ten pogląd powielasz nie oznacza ze to jest prawda ;) to jest dobry telewizor ale jakoś jego obrazu w porównaniu do Oleda jednak jest daleka
 

TomekOp

Member
Moze jednak ma. Ja mam panasonica fx780 i mimo ze to jest ips to czarny jest czarny nie wiem jak moze byc bardziej czarny. Moze jakbym obok mial oleda to widzial bym jakas roznice ale po co wzrok mam dobry i taki czarny w tym panasonicu mi odpowiada. I to nie jest tylko moja opinia. A podswietlanie krawedziowe w nocy aby je zobaczyc trzeba specjalnie sie mu przygladac wogole to mi nie przeszkadza w nocnym ogladaniu filmow. Moze w innych markach telewizorow podswietlanie krawedziowe wyglada faktycznie zle nie wiem. Moim zdaniem doplacanie do oleda nie ma sensu majac panasonica fx780. Ten sony na papierze jest lepszy od mojego panasonica wiec moze i jest pogromca oledow.
 

Chattab

New member
Abstrahując od tego, jaki model wybiorę, mam jeszcze dwa pytania poboczne:

1. Jaki niedrogi, a solidny wieszak polecacie do TV o przekątnej 55"-65" (raczej 65")? Nie zależy mi na regulacji na boki, jedynie jakieś niewielkie pochylenie - ale telewizję będziemy oglądać na wprost.

2. Mam obawy przed zamówieniem telewizora ze sklepów internetowych, które oferują niższe ceny (czasem o kilkaset złotych), ale niewiele wiem na ich temat. Myślałem o popularnych sieciach: biało-czerwonej lub czerwono-żółto-niebieskiej, gdzie przywiozą telewizor, zamontują na ścianie i podłączą (ja mam dwie lewe ręce do spraw technicznych). Ale z drugiej strony szkoda mi przepłacać... Stąd pytanie: które sklepy internetowe są pewne, jeśli chodzi o dostawy (nic nie potłuką, zabezpieczą należycie przesyłkę, korzystają z wiarygodnych i sprawdzonych firm kurierskich)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled wygrywa zdecydowanie z każdym LCD.
Jaki model wybrałeś ?
Masz dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie z pakietem.

Wieszak do jakiej ceny ?
 

Chattab

New member
Oled wygrywa zdecydowanie z każdym LCD.
Jaki model wybrałeś ?
Masz dla niebieskich członków forum w specjalnej ofercie z pakietem.

Wieszak do jakiej ceny ?

Jeszcze nie wybrałem żadnego. Na placu boju zostały:
* LG 65C9 (OLED)
* LG 55C9 (OLED)
* LG 65 8600 (Nano Cell)
* LG 65 9010 (Nano Cell)

Czy mógłbym Cię prosić o przesłanie oferty tych TV na priv albo na maila: tomasz_illg@o2.pl?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moze jednak ma. Ja mam panasonica fx780 i mimo ze to jest ips to czarny jest czarny nie wiem jak moze byc bardziej czarny. Moze jakbym obok mial oleda to widzial bym jakas roznice ale po co wzrok mam dobry i taki czarny w tym panasonicu mi odpowiada. I to nie jest tylko moja opinia. A podswietlanie krawedziowe w nocy aby je zobaczyc trzeba specjalnie sie mu przygladac wogole to mi nie przeszkadza w nocnym ogladaniu filmow. Moze w innych markach telewizorów podswietlanie krawedziowe wyglada faktycznie zle nie wiem. Moim zdaniem doplacanie do oleda nie ma sensu majac panasonica fx780. Ten sony na papierze jest lepszy od mojego panasonica wiec moze i jest pogromca oledow.


Tutaj to już kolega "pojechał" Może czas do okulisty lub na pokaz TV o różnych matrycach ? JAk w IPS-ie czarny w ciemności jest czarny ?!! Jest jedna opcja. Podświetlenie i jasność na 50% i wtedy może tak ale nie widać nic w ciemnych scenach.

Sam mam skalibrowanego IPS-a ze strefowym wygaszaniem i bezpośrednim podświetleniem. I nie ma szans w ciemności na prawdziwą czerń w ciemnych scenach. To utopia. W VA jak w XF9005 czy XG9505 może się udać. W IPS-ie nie !!!

OLED to zupełnie inna technologia i możliwości. Nie ma co porównywać. Może poprawiony przez TCL miniLED da radę dla mniej wybrednego odbiorcy. Dopiero technologia microLED może być "zabójcą" OLED ale na to trzeba poczekać 3-4 lata.
 

Bluncik85

New member
Jak kasa nie gra roli to bralbym LG 65C9, a jezeli chodzi o troche mniejszy wydatek patrząc pod względem cena/jakość to bralbym Sony 65XF9005. To czy dorównuje jakością do Oleda czy tez nie to tak naprawdę indywidualna sprawa bo nie każdy ma sokoli wzrok i doszukuje sie najmniejszych mankamentów, wkoncu ty bedziesz ogladal ten Tv a nie jakiś znawca pixeli i tak jak ludzie polecaja OLED tak zawsze mozna polecić o polke wyżej model Oleda jak i jego rozmiar a i tak to nie bedzie nigdy MAX jaki mozesz wycisnac bo za kolejny rok wyjdzie cos lepszego i nastepne lata bedzie to samo i dokładać mozna w nieskończoność. Za Oleda LG65C9 musisz dac 8k a za Sony 65XF9005 troszke ponad 5k wiec jezeli masz wolne 3k to bym dolozyl a jak nie zalezy ci na przeplaceniu a kase ktora ci zostanie chcesz wydać na cos innego to bym zostal przy Sony. A odnosnie tego skad bym kupil to bralbym od Kikiego bo wysle Ci sprawdzony sprzet, a z ogarnietym kolegą powiesisz Tv na scianie za wspolnie wypita Whisky :) Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pakiet
- Kalibracja profesjonalna gratis
- Wtyczki gratis
- Sprawdzenie zafarbu
- Aktualizacja
- Dostawa gratis.
 
Do góry