LG: Nano Cell 65" vs. OLED 55"

Chattab

New member
Dzień dobry!

Mam taki dylemat. Chcę kupić nowy telewizor (w tej chwili oglądam na kilkunastoletnim TV Sharp 32" HD Ready, który co prawda za Chiny Ludowe nie chce się zepsuć, ale z odległości 4 m muszę wytrzeszczać oczy, poza tym brakuje mi funkcji smart).

Byłem już praktycznie zdecydowany na LG 65SM8600 (w technologii Nano Cell) za 4500 zł, ale biję się jeszcze z myślami, czy nie zamienić go na OLED, tylko mniejszy 55" (55B9 lub 55C9) za ok. 5500 zł. Z jednej strony, boję się, że na te niecałe 4 m od ekranu 55" będzie za małe. Z drugiej, boję się krawędziowego podświetlenia matrycy i czerni w LG 8600 - tym bardziej, że oglądamy telewizję głównie późnym wieczorem, w zaciemnionym pokoju (Canal+ na dekoderze 4K, Netflix i HBO GO).

Trzecią opcją jest dołożenie do wyższej klasy Nano Cella - LG 65SM9010 (który ma już podświetlenie Direct LED). OLED 65" cali za 8000 zł jest raczej poza moim zasięgiem.

Co radzicie...?

PS. Czy w najbliższym czasie można się spodziewać obniżek cen w związku z premierami modeli na 2020 r.?

PS2: Może @kiki miałby dla mnie jakąś ciekawą ofertę?
 

tutrus

New member
Jak oglądasz wieczorami i już wiesz o krawędziowym podświetlaniu to sobie odpuść tego lg 8600. Mam i żałuję zakupu. Niby się już przyzwyczaiłem ale przez pierwsze dni szlag mnie trafiał......

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Chattab

New member
Jak oglądasz wieczorami i już wiesz o krawędziowym podświetlaniu to sobie odpuść tego lg 8600. Mam i żałuję zakupu. Niby się już przyzwyczaiłem ale przez pierwsze dni szlag mnie trafiał......

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Ale bardzo to przeszkadza? Czy jak o tym nie wiesz, to byś się nie zorientował?
 

tutrus

New member
Hmmm w jasnych pomieszczeniach, w dzień nie widać tego. Wieczorem już tak, ale tak jak piszesz jak byś nie wiedział to może byś się nie skapnął.....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

tutrus

New member
Hmmm w jasnych pomieszczeniach, w dzień nie widać tego. Wieczorem już tak, ale tak jak piszesz jak byś nie wiedział to może byś się nie skapnął.....

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Piotrek W

New member
A nie myślałeś o 65" Sony XF 9005? jest bodajże do kupienia za okolice 5tys, a nie widziałem żeby ktoś polecał LG 65SM9010 zamiast tego Sonego.
 

strazakp

Banned
W ogóle się nie zastanawiaj tylko bierze Sony 65xf9005. Kupisz go za ok 5000 zł i masz super sprzęt który jakością obrazu dorównuje Oled (wg mnie i nie tylko). Będziesz miał też 65cali to wg mnie do odległości 4m jest jedynym wyborem bo te 55cali do będzie za mały. Ja oglądam na 58cali z 2 5m i jest OK a mogłoby być spokojnie 65cali.
Bierz tego Sony póki jeszcze jest w ofercie sklepów.
 

pantomima

Banned
W ogóle się nie zastanawiaj tylko bierze Sony 65xf9005. Kupisz go za ok 5000 zł i masz super sprzęt który jakością obrazu dorównuje Oled (wg mnie i nie tylko). Będziesz miał też 65cali to wg mnie do odległości 4m jest jedynym wyborem bo te 55cali do będzie za mały. Ja oglądam na 58cali z 2 5m i jest OK a mogłoby być spokojnie 65cali.
Bierz tego Sony póki jeszcze jest w ofercie sklepów.

Według Ciebie.. - fajnie , że to dodałeś .

Zapytam Cię o coś .
Byłeś może kiedyś w Sony Centre , widziałeś jak świeci oled a9g , porównywalepś moze jego obraz z obrazem najmocniejszego Leda od Sony ?
Ty sobie nawet sprawy nie zdajesz , jakie bzdury opowiadasz twierdząc , że ten led wspomniany przez Ciebie jakością obrazu dorównuje oledowi .
Nie rób tego , bo jeszcze ktoś w to uwierzy .
 
Ostatnia edycja:

Zoreusz

New member
Według Ciebie.. - fajnie , że to dodałeś .

Zapytam Cię o coś .
Byłeś może kiedyś w Sony Centre , widziałeś jak świeci oled a9g , porównywalesś moze jego obraz z obrazem najmocniejszego Leda od Sony ?
Ty sobie nawet sprawy nie zdajesz , jakie bzdury opowiadasz twierdząc że ten led wspomniany przez Ciebie jakością obrazu dorównuje oledowi .
Nie rób tego , bo jeszcze ktoś w to uwierzy .

Uprzedziłeś mnie :D
Chyba kogoś jeszcze trzyma po weekendzie, że porównuje obraz z XF do OLEDa...
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Oczywiści praktycznie żaden LCD nie dorówna OLED-owi jakością obrazu. Trzeba jednak porównać ceny. Podejrzewam, że za rok będzie można kupić OLED 65 cali w okolicach 5-6 tys. zł.

Obecnie za takie pieniądze można kupić b.dobry TV LED z podświetleniem DIRECT i lokalnym wygasaniem. Moim zdaniem najlepsze propozycje to

SONY 65XF9005
SAMSUNG 65Q70
LG 65SM9010

Każdy ma swoje wady i zalety. Poczytaj, obejrzyj, wybierz.
 

strazakp

Banned
Oczywiści praktycznie żaden LCD nie dorówna OLED-owi jakością obrazu. Trzeba jednak porównać ceny. Podejrzewam, że za rok będzie można kupić OLED 65 cali w okolicach 5-6 tys. zł.

Obecnie za takie pieniądze można kupić b.dobry TV LED z podświetleniem DIRECT i lokalnym wygasaniem. Moim zdaniem najlepsze propozycje to

SONY 65XF9005
SAMSUNG 65Q70
LG 65SM9010

Każdy ma swoje wady i zalety. Poczytaj, obejrzyj, wybierz.
Dokładnie tak jak piszesz. Owszem Oled nie jest taki sam jak Led i nawet tak nie napisałem. Napisałem że ten Sony Led dorównuje Oled.
Trzeba patrzeć właśnie też ma ceny. Ja uważam że jeżeli odległość jest 4m do tv to tylko 65cali a na pewno nie 55. Jeżeli kwota ok 5000 zł to Sony będzie najlepszym wyborem w tej wielkości i w tej cenie. Jeżeli kupisz 55 cali Oled to obraz będzie OK ale wielkość zbyt mała, uwierz mi. Po kilku dniach będziesz chciał większy i żałował że nie kupiłeś 65. Pierwszy wrażenie zawsze robi wielkość tv a różnica 10cali jest duża. Gdybyś miał odległość 2-3m to OK, 55cali starczy ale nie 4m.
Tak widziałem oledy i widziałem też xf9005. Trzeba porównać też ceny. Jeżeli cena nie gra roli to się kupuje Oled.
 

pantomima

Banned
Nie mieszaj w to ceny , przekatnej bo to dwa odrębne aspekty brane pod uwagę przy zakupie tv .
Napisałeś : "że ten Sony Led dorównuje Oled.***" .
Napisałeś tak czy nie ? , bo jak tak to zwyczajnie kłamiesz albo nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz .
Sam nie wiem, co gorsze..
 
Ostatnia edycja:

Zoreusz

New member
Dokładnie tak jak piszesz. Owszem Oled nie jest taki sam jak Led i nawet tak nie napisałem. Napisałem że ten Sony Led dorównuje Oled.
Trzeba patrzeć właśnie też ma ceny. Ja uważam że jeżeli odległość jest 4m do tv to tylko 65cali a na pewno nie 55. Jeżeli kwota ok 5000 zł to Sony będzie najlepszym wyborem w tej wielkości i w tej cenie. Jeżeli kupisz 55 cali Oled to obraz będzie OK ale wielkość zbyt mała, uwierz mi. Po kilku dniach będziesz chciał większy i żałował że nie kupiłeś 65. Pierwszy wrażenie zawsze robi wielkość tv a różnica 10cali jest duża. Gdybyś miał odległość 2-3m to OK, 55cali starczy ale nie 4m.
Tak widziałem oledy i widziałem też xf9005. Trzeba porównać też ceny. Jeżeli cena nie gra roli to się kupuje Oled.

Przy 3m celowałbym już w 65 cali, przy 4m to i 75 jak dla mnie byłoby ok.
 

strazakp

Banned
Zoreusz, oczywiście masz rację ale 75cali i dobry tv Led a tym bardziej Oled to już mega kasa. 65cali będzie OK i ok 5000 zł starczy na dobry sprzet
 

strazakp

Banned
Nie mieszaj w to ceny , przekatnej bo to dwa odrębne aspekty brane pod uwagę przy zakupie tv .
Napisałeś : "że ten Sony Led dorównuje Oled.***" .
Napisałeś tak czy nie ? , bo jak tak to zwyczajnie kłamiesz albo nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz .
Sam nie wiem, co gorsze..
Weź ty się uspokój dzieciaku!! Tak, napisałem tak właśnie. Tak, nie mam zielonego pojęcia a może nawet trochę kłamie :D
Wyluzuj bo ci żyłka pęknie :eek:k:
 

Zoreusz

New member
Dzisiaj 65XF9005 był w oficjalnym sklepie Allegro za 4999. Niestety, tak jak szybko się pojawił, tak szybko zszedł. Sztuk chyba 11, z tego co pamietam.
 

Chattab

New member
Jeżeli chodzi o Sony, to trochę się lękam Androida... Nie widziałem go na żywo w akcji, ale WebOS (+ pilot Magic) w LG urzekły mnie pod względem funkcjonalności, prostoty i szybkości działania.

Jak to wygląda w przypadku systemu Sony?
 
Do góry