LG LN 575S no-3D na 2013

marioking

Member
Cos cicho o tym modelu na forum, a to tez przeciez nowosc. Orientuje sie ktos czym sie rozni poza brakiem 3D od serii 6xx?? Te 100hz to jest real czy elektronicznie podbijane 50hz?? Porownujac modele 47" wzgledem seri 620 oszczedza sie zaledwie 100zl, a wlasnie nie ma 3D ale w 6xx jest jednak 50hz. Szczerze chyba wolalbym miec real 100 niz 3d gdzie przy tym bajerze musialbym sie szarpnac na 660 o 700zl wiecej. Funkcje smart chyba ma takie same, nie wiem jak z cpu i ram w porownaniu do 6xx.

Wiec teraz pytanie czy tak wysoka cena 575s i nieznaczna roznica do 620s ma odbicie w paramaterach, czy to jednak jeszcze efekt nowosci i powinna byc z czasem znacznie nizsza?
 

davero79

New member
model la 620 ma 50hz 660 690 100hz 740 200hz. Tv z 2013r maja 2 rdzenie x0,9 wyższe modele mają szybsze nie jestem pewny ale chyba 1.2. Popatrz na strone lg tam maja porównanie.
 

davero79

New member
Smart jest fajny do stron www. Strony ze sportem tez działają we flashu, ale zapomnij o plynnej jakośći w wyższych roździałach nie ma szans wyrobić. Nawet jak się będzie dało do lg wrzucic androida i sopcasta, z takim procem plynnie i w roździałach hd nie ma szans, a oglądanie na panelu 42 47 czy 55 pikselozy mija się z celem. Lepiej kupic dongla (pewnie w ty roku będa już 4 rdzeniowe i 2gb ramu) To jesli chodzi o smart w wersji bardziej zaawansowanej. Podstawowe rzeczy śmigają przyjemnie (osobiście sprawdzałem)
 

davero79

New member
LG Porównaj | LG Electronics

dziwne porównanie :) 620 200hz (scalowane) 575 100 ;) Jak wiadomo, że 50hz ma 620. Kolega ma 32 cale 575. Zapewniany był, że to 100hz. Obraz faktycznie ma plynniejeszy niż na swoim lcd 50hz, ale jak to się ma do 620 przy podobnych ustawieniach nie mam pojęcia.
 

marioking

Member
Zaden komunikat lg nie mowi ze 100hz jest od 660 czy 740.... To po prostu spostrzeżenie dotyczace serii 6xx, ale 5xx to chyba inna bajka. Inna rzecz ze ta wysoka cena, podobna do 620s moze wynikac z efektu nowosci a nie lepszych paramterow. To jest jakby nie bylo model bez 3d a cena ma podobna wiec tu akurat 100hz moze byc(czy raczej powinno)? Wnioskuje ze gdyby to bylo elektronicznie podkrecane to czy byloby tylko 100 podane? Wydaje mi sie ze z elektronicznym podbiciem producenci leca x4(200), a tu by poprzestali na 2x??? Tylko wlaasnie chcialbym uslyszec opinie nieco bardziej pewna od "spostrzeżen".
 

mateusiak22

New member
Czy u was w tej serii tv również widać jakby jasne pionowe pasy w przesuwających sie obrazach, Np transmisje z zawodów zimowych? Nie widać tego na pierwszy rzut oka, tylko jak się przyjże.


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

mateusiak22

New member
Czyli ta przypadłość nie dotyczy tylko mojego tv? Czy w tym modelu da się połączyć kanały naziemnej tv z tv Sat na jedną listę?


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

PiotrJakub

New member
Nie udalo mi sie. Przelaczam sat/naziemna poprzez menu. Podobno zrbienie wspolnej listy bylo mozliwe w poprzedniej serii LM.
 

mateusiak22

New member
Ok dzięki. Co do jaśniejszych pionowych pasów na białych tlach. Ruchome sceny zazwyczaj. Co mam robić z tym fantem? Lg każe nagrać film ale na nim nic nie widać. Czy takie coś podlega gwarancji? Ma ktoś z was jeszcze taki problem? Nie daje mi to spokoju.


Sent from my Lumia 520 using Tapatalk
 

lm648

Banned
Wypowie się ktoś :).....

W temacie nic nie poradzisz ponieważ :)

banding ...... i ...... clouding

masz jakoby "wartością dodaną" w gratisie do TV LCD LED z podświetlaniem krawędziowym, każdy telewizor tego typu to ma :)
.....z tym należy się liczyć i pogodzić lub zmienić rodzaj TV :) np. na PDP :)
 
Ostatnia edycja:

Adamson_PL_

New member
No popatrz, a u mnie się udało. Zależy od materiału przykładowego i na kogo trafisz.
Mam wymienioną matrycę - praktycznie bez bandingu (choć co się dostanie to też jest loteria), w zamian mam lekki clouding. Ale między Bogiem a prawdą nie jest to nawet w 1% tak upierdliwe jak banding.
 
Do góry