Lg lm960v (lm9600)

largoon

New member
W sieci można już przeczytać jedną z pierwszych recenzji tego telewizora:

2012 LG LM9600 55-inch Review by TVGosu ~ Gosu Gadget

Przeszukując internet napotkałem też interesującą informację, odnoszącą się do ilości bloków podświetlenia:

"The new Nano LED panel is the same on models LEX8, LW980, LW9500 and LE960? Why change the number of areas managed? It is a matter HW, SW or commercial?

The panel, understood as the LCD, is the same, but the backlight changes. This year the number of LEDs is lower because there has been progress in this field and the new LEDs are more efficient. In 2012 Nano LEDs are managed only 24 blocks, less than last year, but the video output is very similar. Last year, with 2000 LED and all those areas we have searched for a solution "Premium" but had very high costs, this year we found an excellent balance between quality and cost of production."

Źródło powyższego cytatu: Google Übersetzer
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Na stronie What Hi Fi pojawił się test LG 55LM960V:

LG 55LM960V review from the experts at whathifi.com

Jak można się było spodziewać recenzent często odnosi się do flagowego modelu Samsunga ES8000. Telewizory reprezentują bardzo zbliżony poziom. Niestety gwoździem do trumny LG może okazać się cena. Znacznie mniej konkurencyjna, niż ta ustalona przez Samsunga.

Po pierwsze dla mnie test to tylko na Flatpanels , bo tam jest test a nie opis jak tutaj . A po drugie cena LG jest zakłamana . Jak by Ci sie chciało łaskawie poczytać to nawet tutaj na forum KIKI w dziale '' News " podał że LG zrewidowało ceny swoich telewizorków i 55LM960V wycenili nie na 3400 Euro tylko na 2999 Euro . To po pierwsze a po drugie jak już podawałem w jednym z linków , cena tego LG w sklepie internetowym LG 55LM960V Nano 3D LED Full HD 55LM960V | LASystems wynosi na złotówki 10200 zł . Więc w realu LG będzie droższe od Samsunga max 1500 zł a może nawet mniej bo poniżej 1000 zł . A LG wyglądem jak dla mnie miażdży Samsunga no i Pasywne 3D deklasuje Samsunga . Więc nawet 1500 zł więcej opłaca się dać . Samsung to chyba najgorszy producent na rynku , który swoją pozycje zawdzięcza tylko i wyłącznie wyglądem , który obecnie już nei króluje bo większość producentów w tej materii dogoniła jak nie przegoniła Samsunga. A cała reszta do denne wykonanie , plasticzki szajsowate i tandeta rodem z odpustu . Samsung to chyba ostatnia marka na rynku jaką bym zakupił . Dziwię się wogóle temu że ludzie się na to kuszą i kupują ten szajs . Wystarczy popatrzeć jak wykonane są jakościowo telefony tego producenta jak Galaxy plus czy Galaxy 2 . Dziadostwo takie że szkoda gadać . Mam obecnie HTC to wykonanie jak Mercedes do Poloneza . No cóż widać że w naszym zabiedzonym kraju opakowanie liczy sie bardziej od samego produktu . A szkoda . Pozdrawiam
 

largoon

New member
peterka1000:)

"Po pierwsze dla mnie test to tylko na Flatpanels" - zgodzę się, że wchodzą głębiej w szczegóły. Ale tak to już jest, że testy/recenzje są mniej lub bardziej szczegółowe, mniej lub bardziej opisowe, bazują na liczbach, wykresach, tabelach powstałych na zasadzie pomiarów. Czasem tych pomiarów nigdy nie było, a ktoś wysmarował test na podstawie odczuć subiektywnych. Takie rzeczy też się zdarzają. Ale to jest forum i mamy prawo dzielić się takimi czy innymi informacjami, nawet jeżeli są one dla Ciebie niewystarczające. Im więcej źródeł tym więcej informacji można zebrać. A czasem nie chodzi tylko i wyłącznie o liczby czy pomiary.

"Jak by Ci sie chciało łaskawie poczytać" - czytałem i to nawet bez łaski:) I jak sam dalej w swoim poście zauważasz cena będzie wyższa czyli dosłownie mniej konkurencyjna. Nie oznacza to, że nie warto kupić LM960V. Sam posiadam monitor LG i często korzystam z telewizorów tej marki. Jestem bardzo zadowolony.

"A LG wyglądem jak dla mnie miażdży Samsunga no i Pasywne 3D deklasuje Samsunga" - Jak to się mówi? - kwestia gustu:smile: Na przestrzeni lat każda z firm produkujących telewizory miała mniej lub bardziej ciekawe pomysły na wygląd swojego produktu oraz na użycie do ich wytworzenia materiałów. Jeden woli szczotkowane aluminium, inny błyszczący plastik. Są ludzie którzy nie kupią odbiornika bez szklanego frontu, a jeszcze inni omijają "szkło" z daleka.
Co do 3D to nie będę się szczegółowo wypowiadał, bo jest to dla mnie drugorzędna sprawa. Znam oba rozwiązania z doświadczenia. Ani jedno, ani drugie nie rzuca mnie na kolana, ale traktuję to jako ciekawy dodatek. Jeżeli preferujesz rozwiązanie LG to wszystko jest ok. - twoje oczy, twoje odczucia = twoja satysfakcja. I chyba o to w tym chodzi.

"Samsung to chyba najgorszy producent na rynku" - Hmm...przez chwilę pomyślałem, że będziesz tą osobą której mocno uścisnę dłoń. Przypomniał mi się niedawny koszmar z lodówką Samsunga, która była naprawiana przez dwa miesiące w okresie letnim. Wtedy stwierdziłem, że nie kupię już nigdy produktu tej marki. Może to ja miałem pecha. Kolega też ma w kuchni "Sama" i jest zadowolony. Zarówno LG, Samsung, Sony czy Sharp mogą wytworzyć gorsze lub lepsze sztuki danego produktu. Tu nie ma mocnych.

"plasticzki szajsowate i tandeta rodem z odpustu" - ...na tym polu LG często wtóruje Samsungowi. Nie lubisz kurzej łapy? ja też nie;).

"Samsung to chyba ostatnia marka na rynku jaką bym zakupił", "...szajs", ..."Dziadostwo takie że szkoda gadać" - Czy tobie też zepsuła się lodówka tej firmy?:razz: A tak poważnie - nie lubisz tej marki i ja to szanuję. Wybór pozostałych firm jest szeroki i całe szczęście.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia...bez negatywnych emocji;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie no spoko . Poprostu tak się składa że mam dość duże kontakty z serwisantami sprzętu RTV AGD . I moje wypowiedzi nie tylko bazują na moim odczuciu , tylko na opiniach właśnie ludzi którzy znają sprzęty róznych marek na wylot i taka prawda właśnie jest . Samsung zbudował swoją potęge finansową właśnie w ten sposób . Bez wysiłku w technologie inwestuje w wygląd produktów i trzepie na tym kasę bo wiadomo że plastik .łatwo i tanio kształtować dowoli . Produkty Samsunga są wyposażony wydawło by się w różne cuda i nowinki , na które się łapią potencjalni kupujący , a które to jak się potem okazuje wogóle nie są potrzebne , a co gorsza w połowie nie działają prawidłowo . Tak z innej beczki to dzisiaj zakupiłęm maszynkę do golenia głowy marki Philips i już mnie nic nie zdziwi jak zobaczyłem że maszynka jest Made in Ukraine . Philips już sięgnął dna . I większość firm tak niestety robi . Poprostu złom goni złom . Takie czasy . Pozdrawiam i również życzę miłego dnia . :)
 

Tomasz93

Member
Uwielbiam taką narrację:smile:

A LG wyglądem jak dla mnie miażdży Samsunga

A co takiego jest w wyglądzie LG, a czego nie ma w Samsungu, że ten pierwszy miażdży wyglądem? Jak dla mnie wygląd tych dwóch modeli jest prawie identyczny, różnią się jedynie niuansami. Myślę, że idea jaka przyświecała designerom obydwóch firm była identyczna - jak najmniejsza ramka;-) Jedni i drudzy sprostali zadaniu. Gdyby pozbawić tych dwóch modeli podstawy to, jak dla mnie, wyglądają bardzo, ale to bardzo podobnie. Naprawdę trudno mi znaleźć w LM960 ten miażdżący faktor X:smile:

A cała reszta do denne wykonanie , plasticzki szajsowate i tandeta rodem z odpustu .

Nic tylko dodać, że podstawa w LG imitująca metal to nic innego jak plastik;-)

Dziwię się wogóle temu że ludzie się na to kuszą i kupują ten szajs .

Szczerze mówiąc też się dziwię, że tyle ludzi kupuje telewizory tej marki. No i 6 x Złoty Pixel;-) - o ile dobrze pamiętam.

Wystarczy popatrzeć jak wykonane są jakościowo telefony tego producenta jak Galaxy plus czy Galaxy 2 . Dziadostwo takie że szkoda gadać .

Ale tutaj chyba rozmawiamy o telewizorach, a nie telefonach. W innym razie zaraz zaczniemy mówić, kto i jakie produkuje dziadowskie BD/DVD, kina domowe, aparaty, lodówki, pralki, odkurzacze, monitory, napędy, dyski itd.

Mam obecnie HTC to wykonanie jak Mercedes do Poloneza .

Pozostaje tylko się cieszyć:smile:

No cóż widać że w naszym zabiedzonym kraju opakowanie liczy sie bardziej od samego produktu . A szkoda .

No..., ale to już Twoja - niekoniecznie prawdziwa - subiektywna ocena:smile:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Tomasz93 , nie rozśmieszaj mnie gadaniną o złotych pikselach i innych populistycznych opłacanych nagrodach . Sony jeszcze na rynku nie było a już model HX920 zdobył nr 1 . A jak śmiga ten telewizor to każdy co się zna wie . Jak nie opisać go jako dno to przynajmniej jako przeciętny telewizor . Więc argumentacja że 6 złotych pikseli coś zdobyło jest dobra dla odpustowców co w to wierzą , a swoją opinie o produkcie krztałtują mniej więcej właśnie o takie nagrody czy recenzje . Oczywiście nie twierdze że LG to wzór jakości , bo tak też nie jest . Ale przynajmniej LG do tej pory nie kreowało się na produkty nr 1 tylko jako produkty tańsze dla mas . Teraz przesadzili z cenami i to fakt . A Samsung zakochał się sam w sobie jako Azjatycki Tygrys i zbudował potęge na szajsie . Zresztą nie ma sensu się dalej wdawać w takie gadki bo nic one nie wnioszą . Jak zobacze LG na żywo i kupie czy inny model wtedy sam będe wiedział co jest ok a co nie . Pozdrawiam i czekam na testy Kikiego :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Temat sie wyczerpal na temat tego modelu, a szkoda bo gdyby nie ta cena to na pewno wiecej ludzi bybylo zainteresowanych a tak to lipa...
Lolek
 

durius

New member
Mam wielka prośbę do znających się na rzeczy.
Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem LG55LM960V.
Problem jest w tym że filmy z IPLA,do tej pory odbierałem z laptopa poprzez kabel HDMI na TV.
Od kiedy mam ten model ,można bezpośrednio odbierać na TV,poprzez Wii Fii.Tak tez zrobiłem.
Ale pojawił się problem że TV żąda programu Silverlight.Czego nie żądał laptop (mniejsza z tym-może nie potrzebował).Chciałem, ale nie można zainstalować tego pliku na tym TV.Czy coś robię żle .
Przy instalacji pyta mnie także jaki system posiadam(a ja nie mam pojęcia).
32-bit'y czy 64-bit'y.Proszę o szybką pomoc.
Co do LG to świetny sprzęt.Oprócz tego że czekałem rok czasu na spadek ceny.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Korzystasz z wbudowanej aplikacji IPLA czy wchodzisz poprzez przeglądarke ? Bo mi to wygląda na to drugie, a silverlighta nie pójdzie zainstalować na TV .
W dedykowanej aplikacji nie powinno pytać o jakieś wtyczki.

*System w TV to linux, na linuxie odpowiednikiem SL jest MoonLight ale to i tak do kompilacji desktopowych
 

durius

New member
Wchodzę przez przeglądarkę.Nie mam wbudowanej IPLI . Doradz mi co mam zrobić
bo na pewno jest możliwe odbieranie bezpośrednio z sieci.Przecież to bez sensu żebym mając Wii Fii w TV miał odlądać przez laptopa.
 

mergerita

New member
A ja mam pytanie do tych co ten model posiadają. Mam aktualnie 47LX9500. Postanowiłam zakupić większy - też LG. Wybór padł na 55LM960 (tak jak LX9500 Full Led). W zeszłym tygodniu dotarł do mnie ten tv. Póki obraz był wyświetlany przy świetle dziennym czy sztucznym był naprawdę dobry, lepszy od LX9500. Przy wyłączonym świetle ręce mi opadły, na czarnym tle widoczne były jasne chmurki (tak jak przy ledach krawędziowych), zwłaszcza w górnej części ekranu. TV z żalem wrócił do sklepu bo naprawdę mi się podobał, ale ta czerń...... Zastanawiam się czy to przypadłość tylko tego egzemparza czy całej serii LM w tym Full Led LX960. Zaznaczam, że w starym LG tego efektu nie mam.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
No niestety mimo fajnych nazw NANO i "Full LED" podświetlenie w LM960 mało co różni się od zwykłych podświetleń krawędziowych w niższych modelach - czasem nawet można przeczytać w recenzjach, że modele niższe, jak LM760 czy LM860 mają to podświetlenie lepsze.
W modelu high end z 2012 stref jest bardzo mało, dodatkowo sterowane są dziwnym algorytmem który słabo je wygasza - ostatnim modelem, w którym pełne podświetlenie miało sens to model LW980s.
W przypadku modeli 2012 nie warto kupować LM960 modelu najwyższego, nie wiadomo jak zrobili z modelem 2013 LA960, tym bardziej że jego wprowadzenie na rynek Polski stoi pod znakiem zapytania.
 

mergerita

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli wychodzi na to, że trzeba poszukać 55LX9500 albo 55LW980 lub kupić któryś z tegorocznych modeli LA, może 860?
 

barteknowack

New member
Bez reklam
@durius,
kompilacji desktopowych, chodzi o linuxy w pełnej wersji systemu, gdzie można sterować za pomocą komend, instalować różne programy, na jednostki PC. Na tv masz ograniczone środowisko, wydzielone na potrzeby TV.
Jednak IPLA powinna występować jako dedykowana aplikacja w tym modelu, na pewno jej nie masz ? Sprawdzałeś w sekcji premium ?

@mergerita,
na pewno nie kupowałbym LX9500 większego, skoro jest szansa kupna nowego odbiornika, tym bardziej, że wspomniany jest z 2010r. Model LW980s byłoby ok, jeśli nie zależy ci na Smart TV, przeglądarce w TV, za to na np. pasywnym 3D.
Jednak najrozsądniejszym byłoby poczekać na testy i recenzje nowych odbiorników, w tym wspomnianego modelu LA860, aby dowiedzieć się, jaką jakość obrazu prezentuje seria najnowsza.

Chyba że nie jest istotna marka LG, zatem można rozejrzeć się za innymi modelami, jak wspomniany F8000 czy inne, niekoniecznie tegoroczne.
 
Do góry