LG LH4000 - również obsługuje divx

Koowall

New member
Wystarczy wejść do menu serwisowego i włączyć obsługę divx:cool:

A propo, ma ktoś może ustawienia fabryczne tv tego? chodzi mi o same wartości??:hmm:
 

viera

New member
a wiec tak...
podswietlenie 25 -35
jasnosc - 61 /nasycenie czerni
nasycenie kolorow \- 50
ostrosc dla sygnalu sd -37 /38 dla hd 15 -25
ustawienie temperatury kolorow - cieply
czerwony kontrast /-13 / jasnosc +3
zielony kontrast / -6 / jasnosc / -9 /
niebieski kontrast / +13 / jasnosc +1
czerwony odcien /- 4 /
zielony odcien /- 7/
purpurowy odcien / +2 /
sproboj takich ustawien dla sygnalu hd oraz sprawdz jak to bedzie dla sygnalu sd...
 

Koowall

New member
Powiem tak:) dla SD jest różnica:) dzięki:)
Ale to i tak nie wyeliminuje mi smużenia podczas grania w Fife czy Killzona:(
Może na to też masz jakiś sposób??:)

PS. I czy mógłbym prosić o podanie parametrów dla gier na PS3??:hmm:
 
Ostatnia edycja:

viera

New member
ustawienia obrazu

w ktore gniazdo tv podlanczasz ps3 jakim przewodem...pamietaj ze przewody HDMI musza posiadac gniazda /wtyki 1.3 / a ...odnosnie tego smuzenia to sproboj pracowac przy wylanczonym true motion...
wiedz ze LH5000 takze ma mała dolegliwosc ,a mianowicie uklad true motion 200hz znaczaco zmniejsza smuzenie obrazu podczas szybkiego ruchu i widac ze ruch jest plynny ale zdarzaja sie chwile co jest mankamentem ze pojawia sie migoczaca aureola opasujacej poruszajacy sie obiekt/postac...tak wiec wydaje mi sie ze jednak w tej chwili plasmy najlepiej sobie radza z tym zagadnieniem...odnosnie ustawienia do gier to przyjmuje sie takie
aby kontrast ,ostrosc,gamma, jasnosc,i temperatura mialy ustawienia nieco nizej jak przy ogladaniu tv z anteny,czy innego nosnika, tak aby nie meczylo to twojego zwroku...
 

amelia25

New member
viera napisał:
w ktore gniazdo tv podlanczasz ps3 jakim przewodem...pamietaj ze przewody HDMI musza posiadac gniazda /wtyki 1.3 / a ...odnosnie tego smuzenia to sproboj pracowac przy wylanczonym true motion...
wiedz ze LH5000 takze ma mała dolegliwosc ,a mianowicie uklad true motion 200hz znaczaco zmniejsza smuzenie obrazu podczas szybkiego ruchu i widac ze ruch jest plynny ale zdarzaja sie chwile co jest mankamentem ze pojawia sie migoczaca aureola opasujacej poruszajacy sie obiekt/postac...tak wiec wydaje mi sie ze jednak w tej chwili plasmy najlepiej sobie radza z tym zagadnieniem...odnosnie ustawienia do gier to przyjmuje sie takie
aby kontrast ,ostrosc,gamma, jasnosc,i temperatura mialy ustawienia nieco nizej jak przy ogladaniu tv z anteny,czy innego nosnika, tak aby nie meczylo to twojego zwroku...

własnie ostatnio testowałam Lh5000 i nie widziałam tej aureolki - w jakich konkretnie sytuacjach sie pojawia?
 

viera

New member
modele lh

informacje dotyczace 42 lh5000 znajdziesz w czasopismie VIDEO MIX
nr 5 /maj 2009/ znajdziesz tam tekst tego tv . jak mozesz to kup ten egzemplarz ...w numerze czerwcowym audio video ma sie ukazac test porownanie tego lg z porownywalnym modelem samsunga ...ja ten tv tak jak ty widzialem w sklepie i obraz mi bardzo sie podobal jednak testy przeprowadzaja fachowcy i niestety trzeba im ufac.nie mylili sie co do innych tv ....dobrze ze nas oswiecaja nieco..
 

amelia25

New member
viera napisał:
informacje dotyczace 42 lh5000 znajdziesz w czasopismie VIDEO MIX
nr 5 /maj 2009/ znajdziesz tam tekst tego tv . jak mozesz to kup ten egzemplarz ...w numerze czerwcowym audio video ma sie ukazac test porownanie tego lg z porownywalnym modelem samsunga ...ja ten tv tak jak ty widzialem w sklepie i obraz mi bardzo sie podobal jednak testy przeprowadzaja fachowcy i niestety trzeba im ufac.nie mylili sie co do innych tv ....dobrze ze nas oswiecaja nieco..

dzieki za info - napewno kupie sobie ten magazyn - o ile bedzie u mnie w kiosku :/
 

maruco

New member
viera napisał:
informacje dotyczace 42 lh5000 znajdziesz w czasopismie VIDEO MIX
nr 5 /maj 2009/ znajdziesz tam tekst tego tv . jak mozesz to kup ten egzemplarz ...w numerze czerwcowym audio video ma sie ukazac test porownanie tego lg z porownywalnym modelem samsunga ...ja ten tv tak jak ty widzialem w sklepie i obraz mi bardzo sie podobal jednak testy przeprowadzaja fachowcy i niestety trzeba im ufac.nie mylili sie co do innych tv ....dobrze ze nas oswiecaja nieco..

hmm... dobrze by bylo poczytac o tym LCDku - viera, masz może ten magazyn? niestety u mnie w kiosku juz nie ma :/ gdybys mogl tak scan tego tesu zrobic?
 

viera

New member
niestety nie mam jak zeskanowac ,ale podpowiem tobie inaczej czasopismo mozesz zamowic w redakcji szukaj /migut media / lub zaczekaj na numer czerwcowy audio video/wlasnie tam ma takze ukazac sie test i porownanie z innym tv ...
 

viera

New member
http://www.av.com.pl/index.php?zine=95

na tej stronie znajdziecie czasopismo audio video z wykazem testow w tym czasopismie jest rowniez zaznaczone ze jest test 42 lh 5000...
czasopismo powinno juz pojawiac sie w kioskach...kto nie moze dostac wydania video mix 5/2009 niech szuka testu w numerze 6 /2009 audio video..
 

Koowall

New member
Aureolki zlikwidowane:) trzeba wyłączyć trumotion przy slabym sygnale badz zmniejszyc i po problemie:) pozatym Digital Video Essentials działa cuda:) nie poznaje swojego tv:)Jedno mnie tylko nurtuje, jest to tv 1080p (tak twierdza producenci) ale podczas ogladania flimu z BD z PS3 tv pokazuje ze jest on odtwarzany w 1080i choc konsola wykrywa 1080p. PS3 podpiete do TV via HDMI.Film jest w 1080p(tak na pudelku z tylu jest). Moze ktos pomoc???
 

ini

New member
Koowall napisał:
Wystarczy wejść do menu serwisowego i włączyć obsługę divx:cool:

A propo, ma ktoś może ustawienia fabryczne tv tego? chodzi mi o same wartości??:hmm:

a mozesz powiedziec jak to zrobic, tylko krok po kroku, bo mi udalo sie wejsc tylko do menu serisowego :{
 

argh

New member
Witam,
Jestem swiezo upieczonym posiadaczem "stuningowanego" LG 32LH4000 i mam niestety pewien problem z odtwarzaniem divx.

O ile obraz prezentuje sie pieknie, wrazenia dzwiekowe psuje osobliwe "prztykanie", pojawiajace sie (wydaje sie) losowo w odstepach od raz na 10 minut do nawet raz na 0,5 min - jak by na ulamek sekundy przerywany byl sygnal. Dzieje sie tak niezaleznie od nosnika, oraz niezaleznie od rozmiaru, kodowania czy rozdzielczosci filmow. Aktualizacja firmware nic nie dala. Niby jest to drobnostka (tym bardziej ze sprzet nie powinien w ogole odtwarzac divx - nie mozna tak naprawde narzekac na usluge, ktora oryginalnie nie powinna nawet byc dostepna), na dluzsza mete moze jednak doprowadzic do szalu.

Czy ktokolwiek z was kojarzy taki problem? Czy w serii LH5000 lub wyzej tez zdarzaly sie takie problemy z odtwarzaniem filmow przez usb, a jesli tak, czy jest sposob by na nie zaradzic? Moje poszukiwanie po forach jak dotad nic nie przyniosly...
 
G

gelob

Guest
argh napisał:
Witam,
Jestem swiezo upieczonym posiadaczem "stuningowanego" LG 32LH4000 i mam niestety pewien problem z odtwarzaniem divx.

O ile obraz prezentuje sie pieknie, wrazenia dzwiekowe psuje osobliwe "prztykanie", pojawiajace sie (wydaje sie) losowo w odstepach od raz na 10 minut do nawet raz na 0,5 min - jak by na ulamek sekundy przerywany byl
mam aktywowany divx na 42LH3000 i tez tak jest. A tak przy okazji moze ktos wie gdzie sprawdze wersje softu aktualna. Najnowsza do pobrania to V3.15.00_EU_ALL_0.1.50.97_flash.epk ale nie pisza co wnosi nowego.
 

maruco

New member
argh napisał:
Witam,
Jestem swiezo upieczonym posiadaczem "stuningowanego" LG 32LH4000 i mam niestety pewien problem z odtwarzaniem divx.

O ile obraz prezentuje sie pieknie, wrazenia dzwiekowe psuje osobliwe "prztykanie", pojawiajace sie (wydaje sie) losowo w odstepach od raz na 10 minut do nawet raz na 0,5 min - jak by na ulamek sekundy przerywany byl sygnal. Dzieje sie tak niezaleznie od nosnika, oraz niezaleznie od rozmiaru, kodowania czy rozdzielczosci filmow. Aktualizacja firmware nic nie dala. Niby jest to drobnostka (tym bardziej ze sprzet nie powinien w ogole odtwarzac divx - nie mozna tak naprawde narzekac na usluge, ktora oryginalnie nie powinna nawet byc dostepna), na dluzsza mete moze jednak doprowadzic do szalu.

Czy ktokolwiek z was kojarzy taki problem? Czy w serii LH5000 lub wyzej tez zdarzaly sie takie problemy z odtwarzaniem filmow przez usb, a jesli tak, czy jest sposob by na nie zaradzic? Moje poszukiwanie po forach jak dotad nic nie przyniosly...

w LH5000 z czymś takim sie nie spotkałem :)
 

xone

New member
Witam,

Czy mógłby mi ktoś napisać jak wejść do tego menu serwisowego?
Szukam już trzeci dzień jakichś informacji jak włączyć divxa w tym modelu ale jedyne co udało mi się znaleźć to informacja że można..
Z góry dzięki.

Pozdrawiam, X.
 

mwisiorek

New member
na zagranicznym forum znalazlem takie cos(może pomoże)

Kod:
[B]You can reach the service menu by pressing "OK" on your remote and "OK" on your TV. Password is "0000". 
Trzeba przez około 5sekund trzymać klawisz ok na TV i na pilocie, potem wstukac kod "0000"

Once you entered the service menu, go to option 3 and change "divx movie playback via usb" to "HD". 
Use the return key on your remote to leave the service menu. 
Now you can use your USB port to play Videos, even 1080p mkv files[/B]

THE DIVX OPTIONS ARE
0FF = OFF
SD = Standard Def DivX
HD = Standard Def + High Def DivX
 
Do góry