LG LH 3000 - pytanie o USB

G

gelob

Guest
witam wszystkich podpinam się pod wątek z pytaniem odnośnie najnowszych wersji firmware np 3.55

Czy po włączeniu telegazety tv dalej przechodzi na tryb bez oszczędzania energii ? (wieczorem bardzo razi obraz txt) Czy poprawili ? , podobnie jak wchodzi się w menu tv np usb to tez swieci na maxa przy ogladaniu zdjęć
 

VANT

New member
witam wszystkich podpinam się pod wątek z pytaniem odnośnie najnowszych wersji firmware np 3.55

Czy po włączeniu telegazety tv dalej przechodzi na tryb bez oszczędzania energii ? (wieczorem bardzo razi obraz txt) Czy poprawili ? , podobnie jak wchodzi się w menu tv np usb to tez swieci na maxa przy ogladaniu zdjęć
przy menu usb jest na maksa, ale podczas oglądania filmu już jest ok.
 

pietia1978

New member
Witam czy znajdę tu kogoś kto odblokował w LG LH 3000 menu serwisowe? Zrobiłem duży błąd zmieniając ustawienia w tool option i nie tylko i nie wiem jakie były ustawienia fabryczne owych ustawień. Mam softy na dysku do LH 3000 więc mogę udostępnić przez e-mail lub inny sposób. Proszę o szybką reakcję forumowiczów. Musi to być LG LH 3000 :)
Przepraszam za kłopot.
EZ ADJUST
0. Tool Option1 ???
1. Tool Option2 ???
2. Tool Option3 ???
3. Tool Option4 ???
4. Country Group ???
5. ADC Calibration ???
6. White Balance ???
7. Test Pattern ???
8. EDID D / L ???
9. Sub B / C ???
 

Jacks_PL

New member
Witam.
Kupiłem tydzień temu 37LH3000 z softem 3.55. Odbiornik wyprodukowany w styczniu tego roku. Odblokowałem USB za pomocą pilota serwisowego. Niestety TV nie wykrywa pendrive'a, a podłączałem 3 modele (1 GB Kingston DT, 4 GB Kingston DTI100 oraz Corsair Voyager GT 16 GB). Karty SD podłączane przez czytnik USB są wykrywane prawidłowo i można odtwarzać filmy, mp3 oraz zdjęcia. Czy ktoś wie co może być przyczyną ? Dodam, że pendrive'y są sprawne, próbowałem z systemem plików FAT32 oraz NTFS i w żadnej kombinacji nie działa.
 

fenomen_1990

New member
Problem 37LG7000

Witam. Mam telewizor 37LG7000. Po próbie odblokowania USB nie ma obrazu, jest jedynie dźwięk, pali się nibieska dioda. Gdy włączałem menu serwisowe (po wprowadzeniu kodu 0000) raz włączało się menu z krótszą listą, a za drugim razem menu z dłuższą listą( i tak na przemian). O ile pamiętam, przypadkiem zrobiłem download ustawień innego modelu. Po włączeniu tv wystapiły opisane już problemy. Nie da się włączączyć już menu (ani serwisowego, ani normalnego), nie działają inne przyciski na pilocie.
Czy jest możliwość zrobienia resetu (nie z menu)?
Czy jest prawdopodobieństwo, że po wymianie płyty głównej problemy ustąpią?
Z góry dzięki za nieobraźliwe komentarze i kpiny oraz ew. pomoc.
 

arturg5

New member
A tak przy okazji zapytam-oprócz odblokowania usb (oglądania filmów itp.) co się zyskuje?Jakieś dodatkowe opcje,lepszy obraz...?
 

relek

New member
Siema Pany.
Świeżak jestem więc nie śmiać się:p Kupiłem sobie LG37 LH3000 z softem 3.63 i wyczytałem gdzieś, że powinienem najpierw wgrać chyba soft 3.40 a dopiero potem 3.15, żebym mógł odblokować USB. Bo niby mogę "rozwalić" sobie TV. A potem normalnie upgrade do 3.63 mogę zrobić?
Napiszcie co zrobić:]
pozdr
 

basket4rap

Member
Bez reklam
mam oryginalnie wgrany soft 3.55 i tzn że tylko z 3.15 można odblokować usb? jeśli tak to podobno z 3.55 lepiej od razu nie przechodzić na 3.15 bo można zepsuć tv (?)
 

VANT

New member
USB można odblokować też pilotem uniwersalnym.
Co do zmiany FW, to były przypadki padu po aktualizacji, ale nie wiązał bym tego z konkretną wersją FW. Obecna to 3,65.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
USB można odblokować też pilotem uniwersalnym.
Co do zmiany FW, to były przypadki padu po aktualizacji, ale nie wiązał bym tego z konkretną wersją FW. Obecna to 3,65.

to chyba jednak bezpieczniej zrobić z tym pilotem uniwersalnym (?) a jak to w ogóle wykonać i czy jest dużo ryzyko popsucia czegoś?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
wgrałem przez usb soft 3.65 i mam teraz pytanie jak odblokować usb tym "uniwersalnym pilotem" i jak dużo jest ryzyko zepsucia czegoś?
 

maly7

New member
hejka.
1) zrobilem downgrade z 3.40 do 3.15
2) 5 sekund trzymam "menu" na policie i tv
3) podaje kod 0000
wyskakuje menu z 2 tabelami.

po lewej stronie 1 pozycja od gory to:
1) Adjust check

po najechaniu na to pilotem po prawej stronie w tabeli pojawiaja mi sie rozne opcje.

7) to Tool Options3 o wartosci 1956

gdy klikam na to nic sie nie dzieje. nie moge zmienic zadnych wartosci ani wejsc do innego menu.

co zrobic?
 

jatrku

New member
lh3000 vs. ts

mam 47lh3000, soft 3.40, odblokowane usb.
Na tunerze satelitarnym humax icord nagrywam sobie filmy z cyfry w sd i hd. nagrania mają rozszerzenie TS. Mój tv widzi na pendrive'ie takie pliki, lecz ich ikony sa jakgdyby rozłamane i tv ich nie odtwarza. na komputertze pliki śmigają.
Cos ktos poradzi, abym mógł ogladać ts?
Poza tym nie odpala mi mkv.
 

dsk123

New member
Do tych co mają problem z regulacją ustawień obrazu podczas oglądania filmów przez USB mogę zakomunikować że się da zmienić ustawienia:cool:

W trakcie odtwarzania filmu wciskamy przycisk AV Mode i możemy wybrać 2 lub 3 tryby: sport,gra,kino,wyj.

Należy wcześniej przed odtwarzaniem wejść w jedno z tych trybów poprzez wejście w MENU=>OBRAZ....,poustawiać wg swojego widzi misie to i owo i zamknąc menu. Odpalić ponownie Menu=>USB=>odpalić Film=>w trakcie odtwarzania wcisnąć AV mode na pilocie(wciskać tak długo aż sie pokaże nasz tryb w którym dokonaliśmy zmian) i ok;)

Zanim na to wpadłem troche sie napociłem
Mysle ze bardziej łopatologicznie się nie dało opisac ,mam nadzieje że komuś się przyda.

Witam
ja mam 42lh4000 i po odblokowanie usb video tez uborykam sie z tym ustrojstwem, jednakże u mnie nie idzie się tego trumotion pozbyć. Jak zmienie ustawienia av mode np. gra i wyłącze w nim trumotion to on mi zapisuje jako gra(uzytkownika) i po odpaleniu filmu nie ma opcji gra(uzytkownika) jest tylko gra w ktorej standardowo jest wlaczone trumotion. Jakieś sugestie jak się tego pozbyć?? nie idzie oglądać z tym filmów;/
 

ANalfabeta

New member
Witam
To mój pierwszy merytoryczny post na tym forum.

Ze swojej strony moge polecić odblokowanie za pomocą IR-HACK opublikowanego --> lgusb. wikispaces. com/ IR+Hack (usunąć spacje - mój 1 post)
Jak kilka-naście postów wstecz miałem problem z użyciem pendrive'ów Kingstona.
Poszedłem po kolejnej linii oporu i użyłem telefonu teścia Nokia E51
Posiada on Symbiana w wersie S60v3 co dało mi możliwość użycia go jako pilota serwisowego - jak sądze.
Mam oprogramowanie 3.55 i odblokowanie zajęło mi 5min wraz z lataniem między komputerem, a telewizorem.
Dodatkowo ta opcja jest ponoć "bezpieczna" dla gwarancji.
Także podsumowując nie bawić się w pendrive'y, a pożyczyć od znajomych coś z tlefonów opartych na symianie.

Pozdrawiam
 
Do góry