LG LA620s - wyświetlanie z laptopa na tv

dzidek1

New member
Witajcie. Dzisiaj kupiłem telewizor LG LA620s. Chciałem przesłać obraz z laptopa na tv żeby móc oglądnąć film. No i natrafiłem na problem... Jak to zrobić? Usługa SmartShare ściąga się z zawrotną prędkością 20 KB/s więc jeszcze nie wiem czy to działa.
Telewizor ma Wi-Fi direct, Miracast/Intel WiDi. Pobrałem Intel WiDi Media Share, ale aplikacja pokazuje mi pliki, które mam na komputerze i wyświetla komunikat "Intel WiDi apllication not detected". Czy znacie jakiś tutorial co krok po kroku powinienem zrobić? Nic nie znalazłem podobnego, być może inni nie mieli tego problemu. Dodam, że laptop mam chyba najprostszy z możliwych bez żadnych bajerów.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 

edwinek

New member
Witajcie. Dzisiaj kupiłem telewizor LG LA620s. Chciałem przesłać obraz z laptopa na tv żeby móc oglądnąć film. No i natrafiłem na problem... Jak to zrobić? Usługa SmartShare ściąga się z zawrotną prędkością 20 KB/s więc jeszcze nie wiem czy to działa.
Telewizor ma Wi-Fi direct, Miracast/Intel WiDi. Pobrałem Intel WiDi Media Share, ale aplikacja pokazuje mi pliki, które mam na komputerze i wyświetla komunikat "Intel WiDi apllication not detected". Czy znacie jakiś tutorial co krok po kroku powinienem zrobić? Nic nie znalazłem podobnego, być może inni nie mieli tego problemu. Dodam, że laptop mam chyba najprostszy z możliwych bez żadnych bajerów.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
nie wszystkie lapki spełniają spec. widi jesli masz win 7 spróbój przez WMP film z kompa PKM odtwórz do zaznaczasz tv i voale a przedtem musisz udostępnić w WMP w opcji strumien zezwolenie na odtearzanie multimediów
 

piotreek88

New member
Zainstaluj serwer dlna, najlepiej ten: Serviio media server
w jego konsoli zaznacz foldery, które chcesz udostępnić, następnie wchodzisz w listę wejść i powinien pojawić się tam komputer i zawartość udostępniona przez serwer dlna.
 

dzidek1

New member
edwinek dziękuję bardzo za odpowiedź. Okazała się pomocna, efekt został uzyskany :)

piotreek88 zainstalowałem już LG Smart Share, efekt chyba taki sam :)

W każdym bądź razie mam wszystko to, co chciałem :D

Wiem, że jeszcze jest możliwość LG Cloud. Dzięki temu nie musiałbym zgrywać na Pendrive'a filmów tylko wrzuciłbym to na serwer i już, a komputer mógłbym wyłączyć. Czy do tego jest jakaś osobna aplikacja?
 

edwinek

New member
edwinek dziękuję bardzo za odpowiedź. Okazała się pomocna, efekt został uzyskany :)

piotreek88 zainstalowałem już LG Smart Share, efekt chyba taki sam :)

W każdym bądź razie mam wszystko to, co chciałem :D

Wiem, że jeszcze jest możliwość LG Cloud. Dzięki temu nie musiałbym zgrywać na Pendrive'a filmów tylko wrzuciłbym to na serwer i już, a komputer mógłbym wyłączyć. Czy do tego jest jakaś osobna aplikacja?
LG Cloud ( pare rzeczy jednak na minus )
 

edwinek

New member
edwinek dziękuję bardzo za odpowiedź. Okazała się pomocna, efekt został uzyskany :)

piotreek88 zainstalowałem już LG Smart Share, efekt chyba taki sam :)

W każdym bądź razie mam wszystko to, co chciałem :D

Wiem, że jeszcze jest możliwość LG Cloud. Dzięki temu nie musiałbym zgrywać na Pendrive'a filmów tylko wrzuciłbym to na serwer i już, a komputer mógłbym wyłączyć. Czy do tego jest jakaś osobna aplikacja?
i tutaj Bezpłatna chmura LG Cloud dostępna również dla polskich klientów Ť Life's Good Blog jeżeli się dużo podróżuje ( pozdrawiam kierowców tirów) i masz dobraego smartfona lub dostęp do internetu na zachodzie, wschodzie?to oglądasz razem z malżonką ;)
 
Do góry