LG LA 47 660s jest sens pisać list do wawy odnośnie Bandingu ?

davero79

New member
Witam.

Dziś odebrałem tv z serwisu mam trzecią matryce. Clouding praktycznie zlikwidowany, ale banding no jest tragedia ;/. Gość z serwisu powiedział mi, żebym próbował pisać do LG bo on mi nie może wymieniać matryc (musi miec fotke wysłać im dostać zgodę itd) Clouding oczywiście jest prosto sfotografować, ale banding praktycznie jest nie osiągalny tyle udało mi się uzyskac z fotki

e0c0636a87330015a28eee4d6085862d.png


Nie wiem czy jest sens do nich pisać czy to coś wskóra poza tym LEDY tak mają z tego co widziałem to samsung, lg, sony to ma. Starsze modele nie 3d juz led (nie tak cieńkie jak teraz) chyba nie, albo nie tak widoczny. Widziałem u kolegi na samsungu 2 letnim - brak banidngu, w sklepie sprawdzałem sharpa też nie widziałem. Nie mówie juz o LCD z przed paru lat bo mam toshibe, funaia, samsunga i tez brak bandingu.

Jest ktoś posiadaczem LM, albo LA macie ten sam problem ? czy po prostu nie zważacie na to uwagi.
 

davero79

New member
Pluje sobie w brodę ... Bo mam plazme LG ośmio letnią i zmieniłem tylko tv pod konsole nowej generacji i sport. Zaślepiło mnie 3d pasywne (które uzyje może parę razy na jakiejś grze) niski pobór prądu i fajny smart z dlna praktycznie odtwarza wszystko, ale po głupim zaślepieniu ocudziłem sie za późno :). 70w z led czy 200 z plazmy (ileż patrze w ten ekran 2g dziennie czasem 3, a czasem w ogóle) smart - mogłem kupić dongla 4 rdzeniowca z andkiem i bije wszystkie smarty jakie są teraz w tv (Jedyny minus to pewnie po dlna miałbym stereo - tak mi się wydaję bo na pokładzie andka ciężko o dd 5.1 nie wpsominam o dts, podbno nowe modele odtwarzaja typu htc one, ale nie wiem.) Tak naprawdę praktycznie nie używam YT, netu itd w TV. Mogłem kupić plazmę nawet LG.

3ad6846c711487ac9a9016dc79ea1dbf.png

taką miałem matrycę poprzednio. Dosłałem jeszcze zdjęcia za dnia bo tylko takie można reklamować :) (tak usłyszałem od serwisanta, że takie sobie LG życzy, aby stwierdzić czy wymieniamy czy nie)

banding był inny po lewej stronie matrycy (mniejszy niz teraz, ale bardziej wkurzający - teraz mam na środu głownie i może to jest centrum uwagi, więc inaczej się ogląda)

Banding jest w nowych cieńkich ledach samsung, lg czy sony - osobiście sprawdzałem w sklepie na kilku modelach, nie zauważyłem na starym sharpie, samsungu (dwu letni led grubszy niż nowe nie 3d) philipsa nie widziałem, ale mam kineskop philipsa panormae z 2000r i ma się świetnie i na pewno pracuje lepiej z obrazem sd niż plazmy, ledy lcd itd :)
 
Ostatnia edycja:

Seba1988

New member
banding

Witam

Kupiłem LG 47LA740S i niestety muszę powiedzieć że nie jestem zadowolony. Banding podczas oglądania meczy jest nie do zniesienia. Oglądam TV z odległości 3M i jest po prostu tragedia. Przy każdej dynamicznej scenie podczas meczu to cholerstwo zabiera całą przyjemność z oglądania spotkania. Meczy oglądam dużo i wahałem się czy nie oddać TV i zamienić na jakiś inny. Być może jest sposób aby sobie z tym poradzić. Może zmiana ustawień coś pomoże?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie ma sposobu?.Z trzech metrów widoczne pasy?.Coś jest nie tak wymień jak możesz.
 

davero79

New member
Uciekaj z tym złomem i nie chodzi mi o markę LG. BANDING jest wszędzie. Dziś sprawdzałem Panasonica 47 cali LED 3d tak samo widać, z tym że węższe pasy o sony już pisałem (tragedia). Z tego co zaobserwowałem tylko plazma wchodzi w grę, albo stary led np. sharp 740 100hz 60 cali w rtv euro agd oglądałem i nie zauważyłem, albo takie demo było wrzucone. W ledach w sklepie meczu nie uświadczysz sprytnie mądrale nie puszczają takich scen, żeby można było coś złego dostrzec. Te nowe ledy 3d wąskie praktycznie mają wszystkie takie matryce po prostu sprzedają bubel i nie da się wygrać. Ja napisałem pismo o wymianę na plazmę. Wątpię, żeby to coś dało, ale spróbowałem.

Sprawdzałem na xboxie obraz 720p 60hz (więc inny niż tv) na pes tak samo widać paski. Więc to nie kwestia sygnału czy kabli.

Na infolini usłyszałem, że to taka uroda tv ;-) maja ładne kolory, ale nie nadążają za ruchem :). Moja odpowiedź była : Teraz doskonale to wiem, szczególnie reklamy wyglądają ślicznie (chyba o to producentom chodzi, żebyśmy oglądali coraz więcej tego szmelcu) Dlaczego nie napisali w opisie TV UWAGA przy oglądaniu dynamicznych scen z jednolitym tle widać czarne paski jako bonus.
 
Ostatnia edycja:

seta_lp

New member
Ja w swoim LG 42la690s mam to samo co koledzy. Zgłosiłem niezgodność towaru z umową u sprzedawcy. Nie przesyłałem zdjęć tylko opisałem problem. Dziś dzwonił serwis, że przyjeżdza i ma dla mnie matrycę. I teraz pojawia się w głowie pytanie: czy nowa matryca będzie wolna od wad? czy to co mam dotychczas jest do zniesienia, a po wymianie nie będzie gorzej?
 

bob1969

Member
Bez reklam
W ledach w sklepie meczu nie uświadczysz sprytnie mądrale nie puszczają takich scen, żeby można było coś złego dostrzec.

W Media Markcie w Białymstoku udają nawet, że nie mają sygnału DVB-T! A sprzedawcy stoją po kątach z łapami w kieszeniach. Zresztą po co im się wysilać, Białoruś łapie z półek hurtem wszystko bez wnikania w szczegóły.
 

seta_lp

New member
Tak jak obiecałem odpisuję. W dniu wczorajszym był u mnie serwisant z LG. Facet bardzo miły.
Pokazałem mu co mnie boli w obrazie telewizora, podumał powiedział czego to może być przyczyna (coś w stylu ten typ tak ma, taka technologia itd.). Już myślałem że mnie spławi na drzewo. I tu moje zaskoczenie bo Pan powiedział, że matrycę mi wymieni bo ma już dla mnie nową na samochodzie.
Ostrzegł tak jak się spodziewałem, że efekt może być taki sam, będzie gorzej lub lepiej.

Cała operacja jest dość skąplikowana, ale 20 minut i było po sprawie.

Odczucia? Jest lepiej. Nie idealnie, ale nie mam ciemnych pasów tak jak było to wcześniej, przynajmniej narazie ich nie widzę. Clouding też jakby mniejszczy, przyjemniej ogląda się w nocy przy zgaszonym świetle.

Pan ma się kontaktować jeszcze ze mną za jakieś dwa dni sprawdzić czy wszystki jest ok. Narazie odczucia na inplus.
 

davero79

New member
Ja problem załatwiłem. Sprzedałem tv :) każdy ma banding większy lub mniejszy w tej technologii. Tylko plazma. Ewentualnie projektor, ale też zaczynam sprawdzać czy tam nie będzie tego efektu :).
 
Do góry