LG HW300y pytania o rozdzielczość i ekran

nowis

New member
Witam

Mam kilka pytań o projektor LG HW300y dla posiadaczy, tudzież znawców tematu.

1) Podstawowa rozdzielczość to 1280x800 a więc 16:10, nie widzę tego jednak w ustawieniach projektora jest 16:9, 4:3 i m.in. "oryginalna", w instrukcji jasno tego nie tłumaczą, bardziej się tego po prostu domyślam. Czy jeśli ustawię "oryginalna", a w moim odtwarzaczu multimedialnym WXGA to będę miał to 16:10 (w instrukcji przy RGB jest napisane, że najlepsze efekty da ustawienie karty graficznej właśnie na 1280x800)?

2)Ekran, jeśli chcę większy ekran do video to muszę mieć duży screen gain w okolicach 3.0. Czy można znaleźć takie w cenie nie przekraczającej tego projektora (ew. zrobić takiego samemu)? Znalazłem jedną stronkę gdzie piszą o gain ekranu, ale tam ceny chodzą w kilku tysiącach i wyżej.

3)Nie znalazłem tego w instrukcji i pisałem do serwisu. Jak sprawdzić czas pracy projektora? Polska pomoc techniczna odpisała głupawą odpowiedź, że nie ma takie opcji bo lampa jest praktycznie nieśmiertelna. W co nie wierzę, zresztą sami nie wierzą dając gwarancję na marne 1000 godzin, na pewno ich technicy mają jakąś opcję, żeby to łatwo sprawdzić. Może ktoś się orientuje?
 

MacVas

New member
Ad1. Instrukcje LG są lakoniczne i nie dziwi mnie, że są niezrozumiałe. A potem taki sprzedawca w sklepie bezmyślnie powtórzy za producentem i mamy galimatias i ktoś potem kupuje kota w worku. Ustawienie "oryginalne" powinno być natywną WXGA czyli 16:10.

Ad2. Wiele zależy od warunków pomieszczenia, zwykle gain wystarczy w przedziale 1.0-2.0, ale przy parametrach tego projektora to będzie wyzwaniem obejrzeć coś powyżej 60' za dnia. Zamiast ekranu możesz pokombinować jeszcze z farbą "projekcyjną" o ile to wchodzi w rachubę ;)

Ad3. Serwis zachował się jak typowi ignoranci. Jeżeli z poziomu menu użytkownika nie ma dostępu do licznika, to potrzebujesz dostać się do menu serwisowego..(zwykle jest to jakaś "tajemnicza" kombinacja przycisków na obudowie pj'a) spróbuj wygooglować na zagranicznych forach napewno ktoś już się tym zajął. Z drugiej strony rozmawiamy tutaj o technologii LED i żywotności na poziomie do 30k godzin.. po co sobie zawracać tym głowę?

Wogóle napisz kilka słów o tym projektorze, jak Ci się go użytkuje, generalnie w necie można spotkac mało pochlebne opinie użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

nowis

New member
Ad1. Instrukcje LG są lakoniczne i nie dziwi mnie, że są niezrozumiałe. A potem taki sprzedawca w sklepie bezmyślnie powtórzy za producentem i mamy galimatias i ktoś potem kupuje kota w worku. Ustawienie "oryginalne" powinno być natywną WXGA czyli 16:10.

Ad2. Wiele zależy od warunków pomieszczenia, zwykle gain wystarczy w przedziale 1.0-2.0, ale przy parametrach tego projektora to będzie wyzwaniem obejrzeć coś powyżej 60' za dnia. Zamiast ekranu możesz pokombinować jeszcze z farbą "projekcyjną" o ile to wchodzi w rachubę ;)

Ad3. Serwis zachował się jak typowi ignoranci. Jeżeli z poziomu menu użytkownika nie ma dostępu do licznika, to potrzebujesz dostać się do menu serwisowego..(zwykle jest to jakaś "tajemnicza" kombinacja przycisków na obudowie pj'a) spróbuj wygooglować na zagranicznych forach napewno ktoś już się tym zajął. Z drugiej strony rozmawiamy tutaj o technologii LED i żywotności na poziomie do 30k godzin.. po co sobie zawracać tym głowę?

Wielkie dzięki za odpowiedź. Będę musiał podszkolić się z niemieckiego bo niestety nie jest to produkt sprzedawany w stanach. W Wielkiej Brytanii też chyba nie jest zbyt popularny.

Wogóle napisz kilka słów o tym projektorze, jak Ci się go użytkuje, generalnie w necie można spotkac mało pochlebne opinie użytkowników.

Ja też te komentarze czytałem, ale też obejrzałem parę niemieckich filmików porównawczych m.in na youtube z porównaniem jakości (niby to nie miarodajne, ale czymś się sugerować trzeba). Byłem świadom minusów tego projektora, ale dla mnie poza 1 akurat one są mało istotne.

1) jasność - mam możliwość całkowitego zaciemnienia salonu roletami, praktycznie żadne światło się nie dostaje do niego, jak dla mnie tworzy to bardzo fajny klimat, podczas oglądania - gorzej jeśli chcę się ruszyć ;)

2) jakość obrazu - zanim zaczną się wszyscy łapać za głowę podkreślę, że dostałem projektor na dniach i najpierw postanowiłem popróbować ewentualne ustawienia zanim kupię/zrobię jakiś ekran. Otóż... mam jasną oliwkową ścianę i pierwsze testy - kilka filmów i programów - przeprowadzam na niej, sam bylem przygotowany, że jakość obrazu będzie fatalna, i zieleń z ściany będzie mocno przeszkadzać. Tutaj muszę podkreślić, że robiąc test z odległości 3m co daje prawie 100 cali, jakość obrazu jest zaskakująco dobra. Prawdziwy efekt osiągnę dopiero z ekranem, jednak już teraz widzę, że to coś więcej niż dvd a nawet może trochę lepiej niż to co odbiera się satelitarnie w "kanałach HD" na platformie cyfry+, ale nie oszukuję się - to nie filmy HD z blue ray. Jednak mi na najbliższe kilka lat wystarczy.

3) głośność - cóż głośniki daję dość głośno, żeby zagłuszyć ten mini odkurzacz ;), naprawdę to chyba największy minus tego projektora, nie jest to dla mnie minus dyskwalifikujący, ale wielu mogłoby to nie odpowiadać.

4) wejście hdmi - to trochę denerwuje nie zamontowałem projektora jeszcze gdzieś na stałe - wejście hdmi jest bardzo wrażliwe na ruchy i przypadkowe poruszenie kablem powoduje zakłócenie sygnału.

5)z plusów wymienię jeszcze domniemaną dużą żywotność lampy i to co dla mnie też jest bardzo ważne, projektor wyłącza się praktycznie natychmiast, bez czekania.

6)wifi i odtwarzanie multimediów - wifi załączyłem tylko po to by zobaczyć czy nie ma aktualizacji firmware, ja mam jednak trochę inaczej to zorganizowane - serwer plików+ odtwarzacz multimedialny z którego sygnał idzie do projektora. Nie testowałem nawet DLNA.

Ogólnie jak sobie to wszystko porządnie poustawiam to mogę zrobić jakieś fotki i więcej opisać, jeśli ktoś oczywiście będzie zainteresowany.
 
Ostatnia edycja:

MacVas

New member
Fajnie to ująłeś. W sumie taki pj wykonany w technologii LED to nadal rodzynek i wielu "tradycjonalistów" może nie dopuszczać do siebie, że takie coś też zdaje egzamin. Grunt żebyś Ty był zadowolony z zakupu. Czasem można się do dobrego towaru zniechęcić czyimś subiektywnym odczuciem, a sam produkt może być idealnym rozwiązaniem w zupełnie innych warunkach niż te z negatywnej recki.

Mnie osobiście w tym konkretnym LG odstrasza cena i kultura pracy, choć są jeszcze tańsze serie HX - ale zakładam, że tam parametry lecą w dół.
 

max00

New member
Witam


3)Nie znalazłem tego w instrukcji i pisałem do serwisu. Jak sprawdzić czas pracy projektora? Polska pomoc techniczna odpisała głupawą odpowiedź, że nie ma takie opcji bo lampa jest praktycznie nieśmiertelna. W co nie wierzę, zresztą sami nie wierzą dając gwarancję na marne 1000 godzin, na pewno ich technicy mają jakąś opcję, żeby to łatwo sprawdzić. Może ktoś się orientuje?

Ja posiadam HX300G prawie rok już, niestety nie znalazłem nigdzie jak sie dostać do jakiegoś menu serwisowego lg polska tez mi sie tym nie pochwalił jedynie jak pytałem o wymianę "diody" blisko rok temu było to 1600zl netto czyli prawie tyle co za niego zapłaciłem wiec nie może się zepsuć ;)

W tych nowych podoba mi sie natywne WXGA i sa o 30 ANSI jaśniejsze ale za to głośniejsze i kontrast maja słabszy według specyfikacji ja praktycznie caly czas jadę na econo 23 db więcej już mi przeszkadza

Użytkuje dość sporo i ogolnie po roku zabawy jestem zadowolony z niego a im dłużej podziała
i nie padnie "wieczny" LED to będzie lepiej :)
 
Do góry