Lg Hr400

apple

New member
Oglądając stronę LG zauważyłem nagrywarkę HR400, która ma funkcje 390 (z podstawowego opisu) + nagrywanie (MPEG2). Niestety informacje tam zawarte są zaledwie szczątkowe. Nawet nie wspominają o tunerze DVB, choć na innych stronach sprzedawcy tę funkcję podają. O tym czy to standard MPEG 2/4 oczywiście również nic nie ma. Na forum również jeszcze nic nie ma, bo to nowość, na stronach produktu różnych sklepów także. Pozostaje producent. Zapytałem LG o kilka rzeczy, których nie podają - odpisali, że to wszystkie dostępne informacje, odesłali znów na stronę o której pisałem, że jest niedokładna. Nie odpowiedzieli na ŻADNE pytanie. Linku do instrukcji również nie podali (do BD390 można znaleźć na polskiej stronie urządzenia). Czy może być żałośniejsza odpowiedź producenta?

Moje pytania:
- jaki jest system DVB-T (MPEG2/4)
- czy do USB można podłączyć dysk NTFS (z plikami większymi niż 4 GB - np. mkv)
- czy dysk zewnętrzny może służyć do nagrywania? - czy odtwarza filmy YouTube w HD
- jaki ma REGION DVD (a może jest region free)
- czy Wi-Fi obsługuje szyfrowanie WPA2 Może jednak ktoś ma już ten sprzęt i wie?

Na niemieckiej stronie, w niemieckiej instrukcji znalazłem, że do złącza USB można podłączyć flash formatowany tylko na FAT16 i FAT32. Oby to były niepełne informacje...
 

apple

New member
apple napisał:
- jaki jest system DVB-T (MPEG2/4)
- czy do USB można podłączyć dysk NTFS (z plikami większymi niż 4 GB - np. mkv)
- jaki ma REGION DVD (a może jest region free)
- czy Wi-Fi obsługuje szyfrowanie WPA2 Może jednak ktoś ma już ten sprzęt i wie?

Sam musiałem zdobyć odpowiedzi ;) Chyba forum nieco zaspane, a przecież ten odtwarzacz to mógłby być niezły rodzynek.
Otóż:
- niestety DVB-T to MPEG2, co IMO jest poważnym niedopatrzeniem dystrybutora, który dopiero od stycznia 2010 ma wprowadzać ten BD na rynek. Od dawna wiadomo jaki będzie system DVB-T, od marca 2010 większość Polski będzie odbierała MPEG4, a tu pakuje się NIEPOTRZEBNY stary tuner. Wobec powyższego różnica między BD 390 a ta nagrywarką, to właśnie TYLKO możliwość nagrywania na DVD - ok 700 zł cenowej różnicy to za dużo.

- WPA2 działa
- czyta dyski NTFS
- nie jest region free - BD390 już można programowo przerobić na region 0
 

wooytek6

Klub HDTV.com.pl
vip
hr400 a nagrywanie

Witam ...

Czy ktoś może mi powiedzieć jak ten HR400 spisuje sie przy nagrywaniu na HDD ???

Czy nagrywa z tunera wbudowanego czy rownież z zewnetrznego np. Cyfry czy PC ????
 

wooytek6

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam ...

Czy ten model ma wifi mozna sie bezprzewodowo polaczyc z netem jak w bd390 ????

W instrukcji jest tylko przedstawione podlaczenie po kablu ... a w specyfikacji technicznej jest wymienione wifi...
 

rpp

New member
to jeszcze dwa pytania:
- czy można nagrywać także na zewnętrzny dysk/pendrive podłączony przez USB
- czy materiał nagrany na dysku można zgrać na płytę DVD (a jeśli nie bezpośrednio w nagrywarce to czy przez ethernet można dobrać się do takiego nagrania i jakoś zgrać to do komputera i później nagrać na płytę?)
 

LUPO78

Banned
lepiej się wstrzymać i poczekać aż więcej się pojawi na rynku Lg Hr400,wtedy zaczną testować kombinować co potrafi plajerek i cena też powinna spaść
 

rpp

New member
trochę czasu już minęło - czy ktoś może posiada tą nagrywarkę i mógłby odpowiedzieć na te pytania:
- czy można nagrywać także na zewnętrzny dysk/pendrive podłączony przez USB
- czy materiał nagrany na dysku można zgrać na płytę DVD (a jeśli nie bezpośrednio w nagrywarce to czy przez ethernet można dobrać się do takiego nagrania i jakoś zgrać to do komputera i później nagrać na płytę?)
 

mdfire

New member
Witam,
Jestem zainteresowany tą nagrywarką ale chciałby uzyskać kilka dodatkowych informacji:
- na stronie LG jest informacja, że odtwarza on pliki mkv. Czy ktoś może to potwierdzić,
- w instrukcji obsługi znajdującej się na stronie LG w części informujące w jaki sposób podłączyć urządzenie pokazano, że że antena musi być podłączona do recordera, a następnie kolejne złącze antenowe powinno być podłączone z recordera do TV (oprócz łącza HDMI). Niestety nie mam możliwości podłączenia złącza antenowego z recodera do TV. Czy to spowoduje, że kanały naziemne nie będą mogły być wyświetlane na TV?
- czy jest szansa, że pojawią się recordery z tunerem MPEG4?
- w instrukcji wyczytałem, że port USB jest w standardzie 1.1. Jeśli tak jest rzeczywiście, to jest to dla mnie totalnym nieporozumieniem.
 
Ostatnia edycja:

DiabełBoruta

New member
Pozdro
Zamierzam kupić HR400 i zadzwoniłem po bliższe info do LG Polska.
Interesowały mnie głównie dwie rzeczy:
1 standard tunera DVB-T
2 czy odtwarza płyty BR nagrane w kompie

Konsultant zapewnił mnie że tuner pracuje w MPEG4 standardzie przyjętym w Polsce, czyli OK
Natomiast załamał mnie odpowiedzią na drugie pytanie
"Odtwarza tylko płyty fabrycznie tłoczone"

Czy ktoś z forumowiczów posiada już może ten sprzęt i wypowie się jak to w praktyce wygląda.
 

DiabełBoruta

New member
A więc odpowiedziałem sobie sam a teraz innym zainteresowanym:
tuner hybrydowy analog, DVB-T i radio a czy mpeg4 to w okolicach Krakowa
pewnie szybko się nie dowiem
płytka nagrana HD Writerem śmiga aż miło
 
Do góry