LG(guide)przycisk przewodnik bardzo rozjasnia ekran!!

Pistolback32

New member
Witajcie mam pytanie do forumowiczów ,otóz chodzi o przycisk na pilocie (GUIDE) po nacisnieciu tego przycisku bardzo tv rozjasnia ekran ,w nocy jest to nawet bardzo uciążliwe poniewaz mam wrazliwe oczy ,jest jakis sposób w ustwieniach tv ,moze w menu serwisowym zeby tak bardzo sie ekran nie rozjasniał?? prosze o odpowiedzi ,z góry dziekuje..
 

Pistolback32

New member
Witam, też to zauważyłem. Nie ważne jakie ustawienia, kiedy używam "home" telewizor rozjaśnia się niesamowicie.

witaj artsaulo ,szukałem w sieci i jak narazie nic nie znalazłem ,wczesniej miałem sony 40 cali ,i Panasa 37 cali ,i nie było takiego problemu jak bym wczesniej wiedział to bym tego LG-ika nie kupował ...teraz wiem ze lg omijac z daleka .jezeli bys cos na ten temat wiedział to zrób wpis na tym forum pozdrawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,1) podajcie mi Panowie swoje ustawienia TV (dokładnie) na priw.Postaram się pomóc-myśle,że macie coś namieszane w ustawieniach TV.
2) Wrócić do ustawień fabrycznych i powinno być dobrze.
 

Pistolback32

New member
Witam,1) podajcie mi Panowie swoje ustawienia TV (dokładnie) na priw.Postaram się pomóc-myśle,że macie coś namieszane w ustawieniach TV.
2) Wrócić do ustawień fabrycznych i powinno być dobrze.

Dla DTV ustwienia tv:
1)proporcje ekranu : oryginalny
2)tryb obrazu : expert 1
3)podświetlenie : 13
4)kontrast : 80
5)jasnosc : 60
6)ostrosc : 53
7)kolor : 33
8)odcień : 0
9)true motion : niskie
kontrast dynamiczny : wył
red szumu : niska
ctfr red.szumu : niska
realne kino włączone
gama kolorów: bt709
poprawienie krawedzi : niskie
temp barw : srednia
gamma : 2.2

Wczesniej próbowałem resetowac tv i dalej było to samo.jak wczesniej napisałem po wcisnieciu GUIDE podczas oglądania tw ekran rozjasnia sie mocno co jest dla mnie kłopotliwe poniewaz mam wrazliwe oczy. moze masz jakąs rade dla mnie to prosze zrobic wpis na forum ,pozdrawiam.
 

Pistolback32

New member
hejka dodam równiez ze metode mam ustawioną na 2 punkty,byc moze trzeba zmienic na 10 punktów IRE ,jak zmienie to mam IRE : 100
oświetlenie 130
prosze o rade...
 

Pistolback32

New member
warunki brzegowe? nierozumiem sorki ale w temacie szczegółów tv nie jestem za bardzo zorientowany ,mógłbys szczegółowo okreslic pytanie?
 

matejank

New member
Próbowałem różne ustawienia i na 4500 nie mam tego efektu, więc moje pytanie- czy macie jakieś specyficzne / własne ustawienia, może uda mi się odtworzyć tą sytuację u mnie...
 

RHJG

New member
Bez reklam
Zmień te ustawienia na expert 2 jest (lepsza zieleń przy identycznych ustawieniach na expert1 jest róznica),podświetlenie daj od 70 do 75.Ja mam 74.jasność-daj na 53,kontrast dynamiczny-niski,gama kolorów-standardowa,odcień-g2,kontrast-84,kolor-58 do 62,itd...metoda 2 punkty-ok.
Jaki Ty masz Pistolback32 telewizor? ostrość 53? ostrość 30,gamma 2,2
zobacz jeszcze to;czerwony 5 3 2,zielony 3 6 0,niebieski -5 -4 0,żółty -3 5 1,niebiesko-zielony 3 5 1,purpurowy -2 0 0
 

Pistolback32

New member
hejka ja mam LG 37lv450u-zc ,kupiony w Currys.uk ,ok sprawdze ten expert 2 z ustawieniami ,choc podswietlenie 70-75 jest dla mnie za duzo poniewaz mam wrazliwe oczy w szczególnosci jak oglądam po ciemku..pozdrawiam
 

wilku66

New member
37lh4020

mam pytanko mam 37lh4020 nie moge ustawic obrazu .reklamy dzialaja swietnie a jak jest film sa czerwone twarze jeszcze gorzej przy ogladaniu filmow z usb nie dosc ze twarz czerwona i reszta.probowałem kalibracji z tej strony www nie przyniosła rezultatow. chyba ze cos zle zrobiłem byłbym wdzienczny za pomoc tv super tylko ten kolor. chyba ze to wina softa mam 3.91..... serd dks jesli kotos sie zna niech poda mi numer gg dks
 
Do góry