LG gotowe do produkcji 34000 szt paneli Oled miesięcznie-będzie jeszcze taniej ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG gotowe do produkcji 34000 szt paneli Oled miesięcznie - będzie jeszcze taniej ?

main_cover_paju-display-cluster.jpg


Przecięcie wstęgi nowej linii produkcyjnej da możliwość produkcji dodatkowej ilości około 26000 paneli miesięcznie (do obecnych 8000) .
Czy rzeczywiście rok 2015 będzie rokiem OLED TV?

Południowokoreański gigant od dawna gra w kartą pod nazwą panele OLED .
LG stawia mocno na rozwój technologii przyszłości która jest coraz bliżej.

Linia M2 będzie produkować panele takie jak 55, 65 i 77 cali, w taki sposób że znacznie zmniejszy się ilość odpadów produkcyjnych. Odpady produkcyjne to pięta Achillesowa, która nęka panele OLED.
To właśnie było główna przyczyną zwiększających się kosztów OLED TV.

Nowa linia produkująca 26000 paneli miesięcznie (do końca roku) zmniejszy kosztów produkcji, nawet do 50%.
dday
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niech lepiej powiedzą czy trwałość tych paneli jest już większa ... Bo nic po oledzie który będzie służył dwa lata
 

WuMike

New member
Bez reklam
A skąd wiadomo, że obecny posłuży tylko 2 lata? Pytam serio, gdyż chyba żadna z recenzji nie zwracała na to uwagi, jako na problem.

Fakt faktem, że nawet 5-6 lat to i tak mało, gdyż kupując OLED, chciałbym, aby przetrwał co najmniej 6-8 lat.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A skąd wiadomo, że obecny posłuży tylko 2 lata? Pytam serio, gdyż chyba żadna z recenzji nie zwracała na to uwagi, jako na problem.

Fakt faktem, że nawet 5-6 lat to i tak mało, gdyż kupując OLED, chciałbym, aby przetrwał co najmniej 6-8 lat.

Myślę że na chwilę obecną nie ma szans żeby oled wytrzymał z jakością tj trwałość matrycy 6-8 lat...
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Myślę że na chwilę obecną nie ma szans żeby oled wytrzymał z jakością tj trwałość matrycy 6-8 lat...

Może warto przedstawić jakieś dowody, przesłanki na temat kiepskiej trwałości obecnie sprzedawanych urządzeń? Odpowiadasz w ten sposób w większości tematów o TV OLED, oby to były tylko twoje, błędne przemyślenia :) .
 

bluray

Banned
" ... nie ma szans żeby oled wytrzymał z jakością tj trwałość matrycy 6-8 lat... "


Tak oto koalicja bez-oledowych producentów buduje nowy mit ...
Bo komuś się coś tam wydaje.
A mi się wydaje, że pogra 30 lat.

Czytam opinie na AVforum. Jest tam wielu właścicieli OLED TV.
Masz linka:
https://www.avforums.com/forums/oled-tvs.232/

Namawiam także do poczytania porównania plazmy i oleda:
Review OLEDvsPLASMA: LG 55AC980V vs PANASONIC 50VT60


Na polskich forach zupełny brak posiadaczy TV OLED !?
Może za sprawą takich "lolków" jak ten nasz.
Wiadomo, że producenci LCD będą robić wszystko by bronić się przed OLED.
Wszystkie chwyty dozwolone.

Tymczasem LG prowadzi atrakcyjną politykę cenową.
Ich OLEDy są oferowane w rozsądnych cenach.
Płaski 55" 880v w sprzedaży ma EuroAGD.
To ciekawy model z mocnym audio.
LG 55EA880V + rama Canvas Speaker OFC100 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
i jeszcze krzywy: LG 55EA970V Curved - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Nowość - ciepły test:
LG 55EC9300 3D OLED HDTV | Sound & Vision
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
prawda może okazać się trochę smutna, smutna oczywiście dla mniej zamożnych.
Bo to oni mogą "szarpnąć" się na OLED`a, a trwałość może faktycznie być piętą achillesową.
Osoby zamożne wręcz przeciwnie mogą się nawet ucieszyć, że znów muszą wydać kasę, przy okazji będąc w kręgu
zainteresowań ponownie.
Z drugiej strony "scrooge`e" są wśród nich również.

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie te ceny są bombowe, wszystko poniżej 10k (55") świetnie brzmi.
Pamiętajmy, że jeszcze nie tak dawno LCD 52" nie schodziły poniżej 10k.
Dziś już mamy OLED, w moim mniemaniu to niekwestionowany lider.
Nie odwołuje się tu też, do porównań z jakąkolwiek plazmą. Dla mnie te technologie, nie mają ze sobą nic wspólnego w ogólnym odbiorze.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Może warto przedstawić jakieś dowody, przesłanki na temat kiepskiej trwałości obecnie sprzedawanych urządzeń? Odpowiadasz w ten sposób w większości tematów o TV OLED, oby to były tylko twoje, błędne przemyślenia :) .

Więc po pierwsze to nie jestem przeciwnikiem oledów trzymam kciuki za tę technologię, ale jest tak jak jest .... jeden z Kolegów na tym forum pisał że po jakimś czasie stania tego tv w MM jak dobrze pamiętam było bodajże już ponad 20 martwych pikseli, mało tego czytałem ze to nie jednorazowy taki przypadek. Kolejna sprawa to ludzie zajmujący się tą działka jak np. nasz Kolega Kiki i nie tylko on bo na innych forum tego typu człowiek co właśnie Kiki również mówią o braku konkretów jeśli chodzi o wytrzymałość. Do tego generalnie nikt z Lg nie chce się wypowiedzieć odnośnie trwałości tych paneli począwszy od wysokiego kierownictwa a skończywszy choćby na naszym krajowym Lg gdzie dzwoniłem trzy raz i nikt nie chciał podać mi konkretów...
Ale osobiście mam nadzieję że technologia zostanie dopracowana i będziemy mogli kiedyś się cieszyć takimi tv choć ja na pewno nie kupię lg oleda , ale chętnie przytuliłbym oleda od Samsunga, Sonego czy Panasonica...nawet jeśli panel będzie o d Lg - oczywiście dopracowany.
I ostatni aspekt na chwilę obecną w Polsce nie widziałem większego tv oled jak 55 cali a wielu myśli jednak o większym rozmiarze jak choćby ja...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja natomiast, gdybym miał do wyboru Oleda LG i Samsunga, brałbym bez zastanowienia tego pierwszego. Zdecydowanie mam większe zaufanie do LG, ale trzeba poczekać na ew. pierwsze zestawienia w przyszłości.
 

barteknowack

New member
Bez reklam
Więc po pierwsze to nie jestem przeciwnikiem oledów trzymam kciuki za tę technologię, ale jest tak jak jest .... jeden z Kolegów na tym forum pisał że po jakimś czasie stania tego tv w MM jak dobrze pamiętam było bodajże już ponad 20 martwych pikseli, mało tego czytałem ze to nie jednorazowy taki przypadek. Kolejna sprawa to ludzie zajmujący się tą działka jak np. nasz Kolega Kiki i nie tylko on bo na innych forum tego typu człowiek co właśnie Kiki również mówią o braku konkretów jeśli chodzi o wytrzymałość. Do tego generalnie nikt z Lg nie chce się wypowiedzieć odnośnie trwałości tych paneli począwszy od wysokiego kierownictwa a skończywszy choćby na naszym krajowym Lg gdzie dzwoniłem trzy raz i nikt nie chciał podać mi konkretów...
Ale osobiście mam nadzieję że technologia zostanie dopracowana i będziemy mogli kiedyś się cieszyć takimi tv (...)

Czy zatem, oprócz jednego modelu z ekspozycji, gdy konkretów brak, należy twierdzić, że są niewytrzymałe ? Nie można domniemywać i osądzać bez dowodów. Wg mnie o wytrzymałość należy spytać właścicieli tych paneli.

(...)choć ja na pewno nie kupię lg oleda , ale chętnie przytuliłbym oleda od Samsunga, Sonego czy Panasonica...nawet jeśli panel będzie o d Lg - oczywiście dopracowany
A ja kupiłbym OLEDa, który po testach okazałby się lepszy - bez względu na producenta :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja natomiast, gdybym miał do wyboru Oleda LG i Samsunga, brałbym bez zastanowienia tego pierwszego. Zdecydowanie mam większe zaufanie do LG, ale trzeba poczekać na ew. pierwsze zestawienia w przyszłości.

Wiadomo, że to kwestia czasu i wszystko się okaże co i jak... A propo zaufania to masz zaufanie do Lg jeśli chodzi o tv czy generalnie o firmę Lg np. monitory ... bo ja jeśli chodzi o Lg tv to masakra z tego co moi znajomi mi mówią - właściciele tv tej firmy jak również z tego co było w mojej firmie jeśli chodzi o tv Lg... szkoda słów... nawet ten jeden olbrzym który mamy u prezesa to już serwis był 3 razy i dalej nie do końca jest tak jak powinno być - serwisant stwierdził taki urok... ale może nie wszyscy maja złe doświadczenie z tv Lg - mam monitor lg i jak na razie jest ok.. Ale patrząc na wykonanie np. tv 4k Samsung, Sony, Panasonic kontra Lg to te firmy znacznie lepiej wypadają ( jak dla mnie) pod względem jakości swoich tv jak Lg..


Czy zatem, oprócz jednego modelu z ekspozycji, gdy konkretów brak, należy twierdzić, że są niewytrzymałe ? Nie można domniemywać i osądzać bez dowodów. Wg mnie o wytrzymałość należy spytać właścicieli tych paneli.


A ja kupiłbym OLEDa, który po testach okazałby się lepszy - bez względu na producenta :)

Wiesz to nie jest kwestia tylko tego jednego przypadku, w innym markecie ktoś pisał że była przecena modelu 55 calowego ze względu na również martwe piksele.. Na innym forum czytałem ( pracownik pisał) że taki tv stał w jednej z prestiżowych klinik na recepcji i po roku czasu ( tv grał około 10 godzin dziennie) obraz stał się znacznie mniej kontrastowy i znacznie obraz był wyblakły w stosunku do tego jak był nowy..
Ale najgorsze wg mnie jest to że ludzie z branży czy testerzy tv nie są w stanie od nikogo w Lg ( bez względu na kraj) się dowiedzieć o trwałości tego panelu i to jest bardzo zastanawiające... dlaczego Lg tak to ukrywa...
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiadomo, że to kwestia czasu i wszystko się okaże co i jak... A propo zaufania to masz zaufanie do Lg jeśli chodzi o tv czy generalnie o firmę Lg np. monitory ...

Nic z produktów LG mi się nigdy nie zepsuło, mało tego, te produkty które ja kupuje, w swojej kategorii są na topie. Chociażby monitory 21:9, zawsze jako pierwsi wchodzą z nowymi modelami, także jako pierwsi promują nowe rozwiązania (mam tu na myśli wspomniane monitory). Na temat tv się nie wypowiadam, nie miałem nigdy, ale gdybym miał do wyboru monitor Philipsa, Asusa itp. To zdecydowanie brałbym LG. Już mam to sprawdzone od lat.
Do produktów Samsunga nie mam zaufania, większość ich produktów mi się popsuło, w tym topowe TV. Pisałem o tym kiedyś w osobnym wątku, mimo to nie zrażam się, jak coś będą mieli ciekawego to pewnie i tak kupię, ale LG stoi u mnie dużo, dużo wyżej. Subiektywna opinia, ale poparta własnym doświadczeniem.
Jeżeli chodzi o OLEDA LG to ja bym go kupował w ciemno, raz się żyje. Byle, te 2 lata pochodził bez problemu i nie mam tu na myśli awarii, a ew. wypalanie itp.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nic z produktów LG mi się nigdy nie zepsuło, mało tego, te produkty które ja kupuje, w swojej kategorii są na topie. Chociażby monitory 21:9, zawsze jako pierwsi wchodzą z nowymi modelami, także jako pierwsi promują nowe rozwiązania (mam tu na myśli wspomniane monitory). Na temat tv się nie wypowiadam, nie miałem nigdy, ale gdybym miał do wyboru monitor Philipsa, Asusa itp. To zdecydowanie brałbym LG. Już mam to sprawdzone od lat.
Do produktów Samsunga nie mam zaufania, większość ich produktów mi się popsuło, w tym topowe TV. Pisałem o tym kiedyś w osobnym wątku, mimo to nie zrażam się, jak coś będą mieli ciekawego to pewnie i tak kupię, ale LG stoi u mnie dużo, dużo wyżej. Subiektywna opinia, ale poparta własnym doświadczeniem.
Jeżeli chodzi o OLEDA LG to ja bym go kupował w ciemno, raz się żyje. Byle, te 2 lata pochodził bez problemu i nie mam tu na myśli awarii, a ew. wypalanie itp.

To też jest kwestia właśnie co kto miał i jakie ma z tym doświadczenie, ja mam kilku kumpli co mieli tv lg i żaden z nich już kolejny raz nie kupili lub nie kupią już tv Lg. O monitorach dobre rzeczy słyszałem i sam jeden mam i jak na razie spoko. Słyszałem też dużo opinii że smartfony seria G bardzo dobra jest i mało awaryjna ... Ja Lg nie kupiłbym choćby z tego powodu że jak na razie to same 55 calowe są, a ja będę celował w coś większego...
A oglądałeś ten mini atmos w Sobieskim?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gdybyś śledził informacje, to wiedziałbyś, że w grudniu rusza produkcja paneli 4k, 65" i 77" w zupełnie nowej fabryce.

Ja również nie kupiłbym raczej LCD tej firmy, ale OLED wziąłbym od razu, gdybym miał kasę na 65".
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gdybyś śledził informacje, to wiedziałbyś, że w grudniu rusza produkcja paneli 4k, 65" i 77" w zupełnie nowej fabryce.

Ja również nie kupiłbym raczej LCD tej firmy, ale OLED wziąłbym od razu, gdybym miał kasę na 65".

O tym to ja wiem , mi chodzi o stan dzisiejszy...jak będą 65 cali i będzie je można kupić w Polsce to będziemy rozmawiać o 65 calowym tv oled, a na razie nie ma i rozmawiajmy o tym co jest na chwilę obecną...Lg bardzo lubi przesuwać terminy ... Kolejna sprawa ile taki oled w 65 calach będzie kosztował w stosunku do zwykłego dobrego leda i do tv 4k.. Nie wspominając czy ktoś wreszcie wypowie się oficjalnie z LG odnośnie trwałości panelu... jak na razie nie ma chętnych... A skoro taki potentat jak Samsung uważa że z trwałością paneli oled może być problem to coś w tym chyba jest... ja myślę że kogo jak kogo ale firmę Samsung stać by było żeby swój panel wyprodukować, a jak nie to nawet kupować od Lg, a jednak nie chcą puki co...
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Odnośnie Samsunga - nie chcą, bo chcą wycisnąć z kulejącego LCD tyle profitu, ile tylko mogą. Ich matryce RGB - jak widać - nawet takiego giganta przerosły. LG poradził sobie z tym lepiej i brawa dla nich za to.

LG otworzy tą fabrykę w przeciągu kilku tygodni - nawet, jak będą mieli miesięczny poślizg, nic to nie zmieni przecież - więc wkrótce sprzęt pojawi się na półkach, najpierw pewnie lokalnie i w USA, potem dalej pójdzie w świat.

Oczywiście, konkurencja w tej materii byłaby najlepszym rozwiązaniem, ale na dzień dzisiejszy jej nie ma.

Sam jestem ciekawy, ile wytrzymają panele z nowej fabryki. Chciałbym, aby okazały się żywotniejsze. Te, wytwarzane za 3-4 lata pewnie będą wystarczająco "długowieczne". Tyle mniej więcej trzeba dać technologii na zaaklimatyzowanie się, tak przypuszczam.
 
Do góry