LG G1 problem z trybem hdr

Kamo159

New member
Witam, jestem świeżym posiadaczem oleda od LG. Niestety nie mam porównania z innym telewizorami obsługującymi hdr. Mianowicie jak przełączę np. na tvp 4k to mam takie wyprane kolory, bo LG nie przedstawia się w tryb hdr. Ale.jak wrócę na tvp 1 to już HDR się świeci i mam prześwietlone kolory na kanałach sdr. Dopiero jak po przełączam kanały to wyłącza się tryb hdr. Źródło sygnału to ultrabox 4k od canal+, który mam podłączony do amplitunera onkyo. Miał ktoś podobny problem?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A w Canal plus TVP 4K jest nadawny z HDR? Po drugie na TVP1 włącza Ci się HDR?
A masz jakieś inne źródła obrazu, np. odtwarzacz BD 4K, czy filmy z dysku z HDR żeby porównać jakość obrazu?
 

Kamo159

New member
Jakość obrazu na tvp 4k jest super i hdr dziala. Chodzi mi o to że telewizor ma problem żeby przełączyć sie w tryb hdr, a jeśli to zrobi to jak wrócę na kanał sdr, to dopiero po kilkukrotnej zmianie kanalu tryb hdr się wyłącza. Tak jakby potrzebował dłuższej przerwy aby rozpoznac sygnal sdr lub hdr. Nie wiem czy dobrze to wytłumaczyłem
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli tak to faktycznie coš jest nie tak. Może to problem połączeń - przewodu HDMI? A takie objawy masz tylko przy dekoderze z cyfry? A masz może możliwość porównania z innych źródeł?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
A od kiedy TVP4k z satelity nadaje w HDR???

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kamo159

New member
Telewizor mam dopiero od kilku dni, jutro jak z pracy wrócę to jeszcze po testuje różne konfiguracje. Na canal+ przy nazwie kanału normalnie mi pokazuje "4K" i HDR" tak samo Dolby Atmos działa.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Poczekaj bo się pogubiłem. Mowisz o kanale Canal+4k czy TVP4k?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kamo159

New member
Pisalem o TVP4K ale ten sam problem występuje przy canal+4k. Jutro może nagram film i pokaże jak to wyglada.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Coś jest nie tak. TVP4k nadaje w HDR i z dolby atmos ale z tv naziemnej. Z satelity ani TVP ani Canal Plus nie nadaje z HDR i dolby atmos

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Kamo159

New member
To juz sam sie pogubilem bo bylem pewien ze na satelicie też nadaja w HDR i Dolby Atmos, tym bardziej że LG wykrywa ten sygnał.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zaraz zaraz, HDR nie ma, ale Dolby Atmos jest. W Telewizji kablowej Multimedia HDR jest wykasowany, ale Dolby Atmos jest. Caly czas tak oglądm i efekty ze stadionu są fajne na zestawie 5.1.2.
To tak w kwestii wyjaśnienia.
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Właśnie oglądam mecz na TVP4K i mam HLG HDR oraz dźwięk w Atmos zarówno z satelity jak i z tv naziemnej.
Mój tv to LG C9.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
U mnie na xh9096 z satelity nie mam ani HDR ani atmosa. Zresztą tak samo czytałem na innym forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
A jaki masz dekoder satelitarny?
I jaką firmę, bo Polsat chyba nie nadaje full opcji. Canal+ nadaje pełny sygnał. Kablówki też chyba coś tam obcinają, te co mają w ofercie ten kanał TVP 4k.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Napisałem już wcześniej, w TVK Multimedia kanał TVP 4K jest nadawany z dźwiękiem Dolby Atmos i bez HDR.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zgemma 4k. Sprawdzałem ustawienia i niby mogę tam wymusić na wyjściu tryb HDR. Jednak wydaje mi się że nie oto chodzi bo spektakularnej różnicy nie widzę to raz a dwa to teraz tv pokazuje tryb HDR na każdym kanale...

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Żadne wymuszane, dekoder musi sam się przełączyć w tryb HDR hlg, jak wykryje sygnał.
(Tzn telewizor ma się przełączyć a dekoder wypuścić taki sygnał,.jak go zdekoduje).

Inne kanały 4k HDR ci działają?
 
Ostatnia edycja:
Do góry