Lg G1 65'' rozmazany/rwany obraz w ruchu

tlubowicz

New member
Witam,
Jestem po przesiadce z plazmy panasonica (vt50 50'') na lg g1 (65'') i mam spore zastrzeżenia do jakości obrazu w ruchu. O ile obraz statyczny (ew powolny ruch) jest faktycznie rewelacyjny, to szybki ruch na ekranie już zdecydowanie nie. Dynamiczne sceny w filmach akcji z Horizona UPC (kanały tzw HD) są momentami nie do oglądania (jak mówią domownicy "oczy bolą"). Trochę pomaga ustawianie płynnego ruchu w TrueMotion ale dalej ruchomy obraz jest bardzo daleki od ideału (w każdym razie wygląda to gorzej niż na stojącej obok plazmie), dostajemy za to efekt teatru. Sytuacja poprawia sie w przypadku filmów z Netflixa z DolbyVision ale też nie jest to coś super. Często da się zauważyć "przeskakiwanie" lub rozmazanie poruszających się elementów. Tak jakby od czasu do czasu tracona była ostrość.

Konkretny przykład - podczas oglądania meczu na tvp1 hd na mniejszej plazmie widzę cały czas numery na koszulkach biegających piłkarzy (widok boiska, nie zbliżenie), na oledzie już nie. W momencie kiedy piłkarz zaczyna się poruszać numer staje się nieczytelny.
Nie testowałem jeszcze innych źródeł ale tv, netflix, hbo to i tak moje podstawowe wykorzystanie.

I teraz pytanie - mam jeszcze kilka dni na zwrot telewizora. Czy moje problemy to może być wina wadliwego egzemplarza i powinienem go wymieniać na inny? Telewizor reklamowany jest jako właśnie idealny do oglądania sportu... Próbowałem już różnych ustawień dostępnych w sieci bez większej zmiany.

Znalazłem w necie kilka wątków, w których byli użytkownicy plazm narzekali po zmianie telewizora na odwzorowanie ruchu w nowych oledach lg.

Będę wdzieczny za komentarz, musze szybko podjąć decyzję o ew zwrocie tv.
 

filcek

Member
Posiadam kilka tv plazmowych oraz oleda B9 i szybkie sceny w filmach 24fps wyglądają płynnej na każdej plazmie w porównaniu do oleda. Wątpię aby Pana oled był uszkodzony
 

xcezx

New member
Witam, podłącze się pod dyskusję. Tez jestem na etapie wyboru OLED 65 LG G1 lub Sony75hx95. Oglądam z odległości 3-4.5 m. Posiadam plazmę Panasonica HD z 2009 r obraz super. I teraz mam dylemat oglądałem w sklepie ww Sony oraz oledLg C1 i mam zastrzeżenia do jakości obrazu. Testowałem na ile to możliwe w sklepie materiały z YouTube z popularnych stacji telewizyjnych w jakości 1080p i tutaj rozczarowanie brak płynności ostrości. Być może sygnał bezpośrednio z tunera sat da więcej tego nie wiem. Wróciłem do domu i natychmiast jeszcze raz te sample z YouTube na plazmie i wyglądały super. Nie chcę się rozczarować co do podstawowej funkcji oglądania TV . Oczywiście Netflix, 4 k tutaj bez dyskusji jest super. W gry to nie moja bajka. TV oglądam 3 -4 godz. dziennie. Teraz mam pytanie do kolegów co zrobić i jak wybrać większy 75 full led Sony czy mniejszy 65 Lg oled np C1 lub G1 do telewizji z tunera. Jest budżet ale jestem zdezorientowany.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Długo szukałem następcy PDP 50ST60, wybór padł na 55" Q90T -to szok bo byłem przygotowany, że nie da rady z materiałami 1080 vs PDP.
Zdeklasował PDP -skalowanie i ostrość jak 4K, paleta WCG - to trzeba zobaczyć na własne oczy, że kolorów może być więcej niż w PDP
Płynność ruchu również lepsza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest budżet - to najlepiej sprawdzi się co do płynności - i nie tylko - Philips 65Oled 935
 

awakeman

New member
Troche mnie panowie zmartwiliscie tym brakiem plynnosc, poniewaz w tym tygodniu przyjdzie do mnie G1.

Czy probowaliscie tych ustawien?-

EDIT
Niestety, ale forum nie pozwala wkliec mi linku, prawdopodobnie dlatego ze jest z konkurencyjnego forum. Wygooglujcie sobie artykul i sprawdzcie ustawienia o jakich w nim mowa-

"Przełom w odwzorowaniu ruchu na telewizorach OLED 2020. Sprawdzamy działanie oglądając mecze piłkarskie!"
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Troche mnie panowie zmartwiliscie tym brakiem plynnosc, poniewaz w tym tygodniu przyjdzie do mnie G1.

Czy probowaliscie tych ustawien?-

EDIT
Niestety, ale forum nie pozwala wkliec mi linku, prawdopodobnie dlatego ze jest z konkurencyjnego forum. Wygooglujcie sobie artykul i sprawdzcie ustawienia o jakich w nim mowa-

"Przełom w odwzorowaniu ruchu na telewizorach OLED 2020. Sprawdzamy działanie oglądając mecze piłkarskie!"

Nie polecam używać upłynniacza zawsze powoduje artefakty ... A tekst na konkurencyjnym forum to marketingowa papka , na G1 obraz w ruchu wygląda lepiej niż na topowych lcd led , jednak nieznacznie gorzej
niż na telewizorze plazmowym
 

tlubowicz

New member
Nie polecam używać upłynniacza zawsze powoduje artefakty ... A tekst na konkurencyjnym forum to marketingowa papka , na G1 obraz w ruchu wygląda lepiej niż na topowych lcd led , jednak nieznacznie gorzej
niż na telewizorze plazmowym

Czy zatem wracając do pierwotnego pytania, jeżeli mam sytuację, że po zmianie z plazmy na G1 (defaultowe ustawienia) słyszę od żony: "tego się nie da oglądać! (dynamiczne sceny, film akcji na polsat hd z horizona upc), daj spowrotem plazmę", to znaczy że:

1. coś z moim źródłem jest aż tak bardzo nie tak, chociaż plazma nie ma z tym kłopotu...?
2. coś z egzemplarzem tv jest nie tak - powienienem go zwrócić/wymienić/reklamować - obraz w miarę statyczny piękny (plazma się nie umywa) ale w ruchu faktycznie bieda (obraz szarpany, niewyraźny, męczy wzrok)
3. niestety tak ma być - ale w tym ukłądzie bez upłynniacza naprawdę nie da się niektórych scen oglądać (sygnał z dekodera kablówki)
 

awakeman

New member
Caly czas czekam na swoj model, poniewaz byl kupiony w Polsce a jedzie do mnie, do innego panstwa. Pod koniec tygodnia powinienem go miec i wtedy cos wiecej napisze.
Zanim jednak go kupilem, to obejrzalem i przeczytalem bardzo duzo recenzji o nim i az nie chce mi sie wierzyc, ze takie cos wystepuje. Na rtings model C1, czyli polka nizej od G1, to top topow.
 

tlubowicz

New member
Caly czas czekam na swoj model, poniewaz byl kupiony w Polsce a jedzie do mnie, do innego panstwa. Pod koniec tygodnia powinienem go miec i wtedy cos wiecej napisze.
Zanim jednak go kupilem, to obejrzalem i przeczytalem bardzo duzo recenzji o nim i az nie chce mi sie wierzyc, ze takie cos wystepuje. Na rtings model C1, czyli polka nizej od G1, to top topow.
Możliwe że kluczem jest tutaj jakośc podawanego sygnału z tunera, nie wiem. Stąd moje pytanie czy to nie wada konkretnego egzemplarza. Też naczytałem się mnóstwo o tym tv przed zakupem, przymierzałem sie kilka tygodni i dlatego jestem tak rozczarowany efektem. Kolorystyka, smolista czerń a nawet jasność panelu jest wg mnie rewelacyjna, absolutnie wystarczająca i bije o 2 głowy plazmę panasonica. Cały czar i efekt wow pryska w momencie kiedy obraz zaczyna sie szybko poruszać. Bez polepszaczy obraz jest szarpany, z true motion oczy nie bolą ale poruszający sie obiekt jest lekko rozmazany. Cały czas mówię o sygnale z dekodera kablówki (upc, horizon).
 

awakeman

New member
Możliwe że kluczem jest tutaj jakośc podawanego sygnału z tunera, nie wiem. Stąd moje pytanie czy to nie wada konkretnego egzemplarza. Też naczytałem się mnóstwo o tym tv przed zakupem, przymierzałem sie kilka tygodni i dlatego jestem tak rozczarowany efektem. Kolorystyka, smolista czerń a nawet jasność panelu jest wg mnie rewelacyjna, absolutnie wystarczająca i bije o 2 głowy plazmę panasonica. Cały czar i efekt wow pryska w momencie kiedy obraz zaczyna sie szybko poruszać. Bez polepszaczy obraz jest szarpany, z true motion oczy nie bolą ale poruszający sie obiekt jest lekko rozmazany. Cały czas mówię o sygnale z dekodera kablówki (upc, horizon).

Nie dowiesz sie dopoki nie sprawdzisz na innym dekoderze. Do mnie idzie dekoder 4K Canal+ i modul CAM CI tez C+, ale tak jak napisalem wczesniej cos wiecej bede mogl napisac dopiero za kilka dni.
 

Maciej_S85

New member
Ja oglądam filmy a USB i jest bardzo dobrze. Na początku było słabo ale zmieniłem pare ustawić i jest super. Upewnij się, że masz włączone prawdziwe kino, wejdź w trumotion i tam ustaw de-judder na 5 a de-blur na 10, Oled motion mam wyłączony
 

Cauti

Member
Możliwe że kluczem jest tutaj jakośc podawanego sygnału z tunera, nie wiem. Stąd moje pytanie czy to nie wada konkretnego egzemplarza. Też naczytałem się mnóstwo o tym tv przed zakupem, przymierzałem sie kilka tygodni i dlatego jestem tak rozczarowany efektem. Kolorystyka, smolista czerń a nawet jasność panelu jest wg mnie rewelacyjna, absolutnie wystarczająca i bije o 2 głowy plazmę panasonica. Cały czar i efekt wow pryska w momencie kiedy obraz zaczyna sie szybko poruszać. Bez polepszaczy obraz jest szarpany, z true motion oczy nie bolą ale poruszający sie obiekt jest lekko rozmazany. Cały czas mówię o sygnale z dekodera kablówki (upc, horizon).

Kupił oleda do kablówki xD
 

xcezx

New member
Witam mam ten telewizor od 2 tyg Podłączony do mediabox z c+ obraz bdb oczywiście regulacja we własnym zakresie na YT są poradniki jakie ustawienia i właściwie potwierdzam że są one ok. Materiały 4k Netflix, YT, to już poezja. Na pewno dobry sygnał z satelity i nie będzie problemu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy , może oczywiście wprowadzić własne ustawienia.
Kalibracja jest kalibracja.
 

awakeman

New member
Po miesiacu uzytkowania mojego G1 smialo moge napisac, ze nie widze zadnego rozmazania obrazu. Ogladam Amazon Prime i Netflix oraz duzo meczow na C+ z dekoderem 4K. Do tego konsola XSX. Wszystko smiga tak jak powinno, wlacznie z Dolby Atmos i HDR.
 
Do góry