Lg dp1

Jolanda

New member
Tak jak już pisałem lg widzi sieć domową i potrafi sie z nia połączyć (wybieram tryb konfiguracji sieci statyczny , dynamiczny sposób nic nie znajduje). Komunikat jest ze połączono prawidłowo sieć i w teście też jest ok, ale tylko do routera (internetu brak). Router to model Wlan 11g. W kompie próbuję zrobić siec ale nie widzi lg, co robie nie tak. W domu mam rozprowadzona siec bezprzewodową na tym właśnie routerze i jest wszystko ok , każde urządzenie jakie włączę po wifi chodzi od razu (2 komputer, telefony , tablety). Oprogramowanie lg to 20100909V2.02 PAL, ściągnąłem ze stronki sofcik chyba nowszy 20110426V2.02.20 ale nie wiem jak go wgrać :(. Z usb nie idzie. W komie mam win XP, wyłączyłem wszystkie zapory i też nic, może z tym lg coś nie tak? Dodam jeszcze że lg nie jest widoczny dla tableta jak wyszukuje urządzen po dlna. Dzięki za każdą sugestię
 
Ostatnia edycja:

Jolanda

New member
Wszystko ok :), chyba telefon do administratora sieci załatwił sprawę bo po rozmowie nagle wszystko działa i tablet widoczny i net widoczny( o dziwo you tube chodzi), komp też widoczny. Jedno czego jeszcze nie udało mi sie zrobić to udostępnienie plików bezpośrednio z kompa. Za nic nie moge tego zrobić :(, lg widzi kompa ale komp nie widzi w sieci lg. Jak to zrobic? Może jest gdzieś napisana kolejność działan tak dla laika :). Dzięki za cierpliwość
 

kpmkat

New member
Witam, czy ktos jest w stanie wyjasniec mi ten fenomen - uruchamiam plik .mkv po sieci - sa zawarte pl napisy w postaci .txt i .srt - odtwarzacz uparcie wyswietla mi je w jezyku angielskim - tak jakby priorytet mialy napisy wmuxowane w .mkv, czy da sie wymusic uzycie napisow zewnetrznych ?


Druga sprawa - po wgraniu tego samego filmu z dysku napisy pl sa do wyboru, jednak przy kazdym filmie wyswietlane sa przy szybkich dilaogach co drugie wersety, player gubie czesc napisow.
Mam oporgramowanie 2.21 - to moj nowy sprzet wiec nie wiem czy w poporzednich wersjach moglo byc lepiej...
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
w poprzednich wersjach softu rowniez przy odtwarzaniu filmow w mkv player pierw wrzuca napisy wrzucone w sam film a dopiero pozniej mozna przerzucać miedzy innymi napisami, ktore sa w folderze, co do zjadania drugiej polowy tekstu w .txt to norma, oficjalnie lg nie obsługuje napisow w .txt i tak to sie ma ...
 

kpmkat

New member
w poprzednich wersjach softu rowniez przy odtwarzaniu filmow w mkv player pierw wrzuca napisy wrzucone w sam film a dopiero pozniej mozna przerzucać miedzy innymi napisami, ktore sa w folderze, co do zjadania drugiej polowy tekstu w .txt to norma, oficjalnie lg nie obsługuje napisow w .txt i tak to sie ma ...


Dzieki za szybka odpowiedz...

Problem jest taki, ze przy streamingu nie ma mozliwosci wyboru innego tekstu niz wbudowany, przy podlaczeniu dysku USB taka mozliwosc sie pojawia. U mnie z racji 2 TB dysku podlaczonego do routera mija sie to z celem.



Co do zjadnaia napisow to w przypadku .srt wyglada to tak samo czy tez dziala bezproblemowo ?
 

Yamato

New member
co do odtwarzania filmow po sieci (mowie tutaj o smb nie dlna) to bez problemu mozna sobie odpalic napisy inne, niz te wbudowane w film... przy dlna niestety juz tylko te wbudowane w filmie wchodza w gre, wiec sproboj udostepnic zasoby po przez sambe/cifsa ew z kazdym filmem trzeba by bylo muxowac nowe napisy do filmu ...

co do napisow w srt/sub dzialaja bez problemu i nic nie zostaje zjadane :)
 

pinki888

New member
Witam Serdecznie

Mam zamiar stworzyć własną sieć DLNA i użyć w niej odtwarzacza LG dp1w. W sieci tej będę użytkować również telefon Samsung Galaxy S2 i interesuje mnie czy ten odtwarzacz (LG dp1w) umożliwia współprace z tym telefonem tak jak na tym filmie:
www(kropka)youtube(kropka)com/watch?v=xEFdjqmgngA
Chodzi o to czy możliwe będzie sterowanie wysyłanym przez telefon filmem czy muzyką tak jak jest to pokazane? Interesuje mnie też czy możliwa jest komunikacja bezpośrednia np. telefon -> odtwarzacz czy potrzebny jet router? Jeśli tak to czy musi być to router który ma w swoich specyfikacjach zaznaczoną obsługę DLNA czy wystarczy "jakikolwiek" obsługujący standard n? Wiem że może być to też standard g ale żeby mieć większą pewność że wszystko działać będzie płynnie lepiej wykorzystać n. Będę wdzięczny za pomoc;-)
 

roback

New member
Czy komuś zdarzyło się, że sprzęt zawiesił się podczas słuchania muzyki mp3? U mnie sytuacja wygląda tak, że nieważne czy z pendrive czy z hdd wchodzę w folder z mptrójkami naciskam play i zaczyna grać pierwszy utwór. Po paru sekundach utwór jest dalej odtwarzany, ale licznik staje: wtedy odtwarzacz na nic nie reaguje, pomaga odcięcie od prądu. Po skończeniu utworu nie odpala następnego.

P.S. Doszedłem co i jak: bałagan w tagach. W folderze miałem pliki mp3 z różnych płyt. Po otworzeniu w edytorze tagów okazało się, że jest bałagan w numeracji. Część plików miała ten sam numer. Po poprawnym ponumerowaniu problem ustąpił.
 
Ostatnia edycja:

lubon

New member
Cześć . Dopiero zamierzam kupić sobie owego LG , wszystko wygląda bardzo fajnie . Interesuje mnie natomiast jedna rzecz . Czy odtwarzając zdjęcia w jpg , niezależnie czy z pendraiwa czy poprzez sieć , można przeglądać je w formie pokazu slajdów , czy trzeba uruchamiać je pojedyńczo tak jak są zapisane w folderze . I czy jeżeli jest pokaz , to czy są jakieś funkcje jego ustawien np. czas lub jakieś przejścia . Pisaliście chyba o wszystkim tylko nic o zdjęciach . Z góry dzięki za odpowiedź .
 

roback

New member
Jest pokaz slajdów z regulacją czasu oraz efektami przejścia :) Można jeszcze w tle muzykę zapuścić.

I ja mam pytanie. Chcę się połączyć z komputerem przez NetLink, udostępniłem sobie folder, który widzę na urządzeniu, ale przy próbie wejścia w niego wyskakuje "brak dostępnych treści". O co tu może chodzić? System Windows 7, połączenie przez wifi.
 

Yamato

New member
sciagnal sie Wam tez najnowszy firmware z automatu? mi tak... ale dziwne rzeczy zaczely sie dziac, czasem podczas uruchomienia mam czarny ekran na tv, pomaga ponowne wlaczenie urzadzenia,
kolejna sprawa to teraz lg jak sie zawiesi to wyskakuje komunikat ze wystapil blad krytyczny i urzadzenie za chwile samo zostanie uruchomione ponownie, jezeli chodzi o jakies poprawki czy nowosci to nie zauwazylem, znalazl ktos moze change log najnowszej wersji?
 

Limak74

New member
...znalazl ktos moze change log najnowszej wersji?
A to gdzies kiedykolwiek byl wystawiony jakis changelog?
1)Mi po najmowszym update czesto zrywa polaczenie z routerem w trakcie odtwarzania filmu
nagle wyskakuje komunikat o utracie polaczenia
Jak wybieram Home Link to zasob jest niewidoczny i po kilku sekundach pojawia sie
Tak jakby cos z oprogramowaniem radia karty WiFi grzebali bo wczesniej tego nie zaobserwowalem
2)Problemy z synchronizacja napisow sa nadal ale tylko w przypadku plikow TXT
i nie chodzi o to ze ucina wers tylko wogole te napisy sa rozsynchronizowane
na szczescie mozna pobrac beta napiprojekt.pl forum.napiprojekt.pl :: Zobacz temat - Beta NapiProjekt 2.0.0 (build 1763 - 11-09-2011)
ktory zasysa w SRT i wtedy chodzi bez problemow
3)Zna ktos jakis program zewnetrzny malutki coby zamienial TXT->SRT ?
albo service internetowey na zasadzie push (wysylam plik/ pobieram plik przerobiony) moznaby na serwerze NAS niezaleznie od platformy uruchamiac i sciagac w z automatu taki juz dobry SRT
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
co do changeloga to na niektorych stronach lg np netherlands lg czasem wrzuca co nowego jest w sofcie, przynajmniej kiedys tak bylo, co do programu ktorym mozna latwo i szybko przerobic napisy
na srt polecam bestplayer ;)
 

miszaq

New member
Czy ktoś może opisać dokładnie gdzie jest na stronie holenderskiej dział download z firmware bo jakoś nie mogę tego znaleźć?
 

lubon

New member
Piszecie o najnowszym sofcie , u mnie nie zauważyłem zupelnie nic nowego . Łudziłem się , że może nie będę musiał go od nowa konfigurować po każdym wyłączeniu i ponownym włączeniu .Ale tylko się łudziłem , napisałem nawet do pomocy technicznej LG , ale odpisano mi , że to raczej niemożliwe .
 

BONOVOX

New member
Piszecie o najnowszym sofcie , u mnie nie zauważyłem zupelnie nic nowego . Łudziłem się , że może nie będę musiał go od nowa konfigurować po każdym wyłączeniu i ponownym włączeniu .Ale tylko się łudziłem , napisałem nawet do pomocy technicznej LG , ale odpisano mi , że to raczej niemożliwe .

Ja mam skonfigurowaną sieć tylko za 1 razem teraz nawet haseł do youtube i picasa nie musze wklepywać bo już są więc coś jak dla mnie dziwnego.
 

zbyszek35

New member
Witam może wiecie co może być , przed wczoraj odbierał mi OK, youtube szło super, od wczoraj wyskakują mi ikony (podgląd) i dalej nie chce ruszyć tak od 2 dni czarny obraz , Picasa i pogoda działają OK, już żałuję że to kupiłem , najnowszy firmware ze strony LG , nie postarali się! , ....
 
Do góry