Lg dp1

Yamato

New member
Można słuchać muzyki oglądając zdjęcia. Wybierasz zdjęcia, wchodzisz w MENU, wybierasz muzyka z USB i wszystko gra:)


mi jedynie brakuje opcji grania w tle (tak jak w wd tv hd media player), tj odpalam muze ale w kazdej chwili moge robic zupelnie cos innego tj poruszac sie po menu, przegladac zdjecia, serwisy internetowe czy zmieniac cos w ustawieniach, druga sprawa to szkoda ze nie da sie odtwarzac calych katalogow (pewnie jakby lg dodawal sobie pliki do swojego rodzaju biblioteki dalo by rade to rozwiazac)

jezeli komus jeszcze nie dziala YT po wgraniu nowego softu (pierw sprawdzcie, czy rzeczywiscie sie wam wgral) to sproobjcie jeszcze rozpiac z zasilania lg dp1w, rozpiac z zasilania router, odczekac jakies 30 sekund, podlaczyc ponownie, sprawdzic, powinno pomoc
 
Ostatnia edycja:

Hinek

New member
Udało mi się wgrać nowe firmware za 20 razem ale niestety u mnie nadal nie działa YouTube
Spróbuj na chwilę wyłączyć firewalla w routerze - jak pomoże to umieść np urządzenie w DMZ. Sprawdź czy masz włączone w routerze UPnP. Wyłącz zasilanie na chwilę - u mnie to pomogło.
 

kotbury

New member
VERSION='20110216V2.02.17' LOCATION='20110216V2.02.17'
jak tak wpiszesz to zadziała

Najlepiej wyedytować ostrożnie plik z poprzedniej wersji firmware - nie zmieniać żadnych znaków poza cyframi - tam są jakieś znaki sterujące.

I potwierdzam - YouTube zadziałało! bez konieczności restartu lub resetu ustawień.

U mnie idzie net z Neo przez modem ADSL i 2 routery jeden za drugim (jeden główny działa w puli 10.0.0.2 a drugi tylko u mnie w domu odpowiada za WiFi w puli 192.168.2.1) i YouTube działa bez ustawiania DMZ ani przekierowania portów na żadnym z nich.
 
Ostatnia edycja:
A

Adamol

Guest
Potwierdzam! Dokładnie podmieniłem same cyfry w pliku tekstowym z wersji 20101220V2.02.11.zip, wszystkie , ' v - zostawiłem w spokoju :)
Odtwarzacz natychmiast rozpoznał nowszą wersję i ją zainstalował. Pierwsze co sprawdziłem, bez zmiany żadnych ustawień, to było YT i okazało się, że DZIAŁA PIĘKNIE! :)
 

ArtArt

New member
wkoncu udalo mi sie uruchomic siec w lg dp1w powiem tak dalem 50zl za uruchomienie ale smiga jak ta lala problemem byla vista bo na 7 to no problem podlaczyc tylko ta vista jest skopana
 

pkomp

New member
to nie vista jest skopana tylko użytkownik - vista to jeden z najlepszych systemów(niestety tylko te sporawe wymagania ale jak wychodziła vista to nowy komputer na nowym osprzęcie radził sobie z nią bardzo dobrze) - używam od 3 lat i wszystko schodzi do odpowiedniej konfiguracji.znacznie stabilniejsza od win xp z którym miewałem więcej problemów(ale i miał pare plusów jak choćby urządzenie pełnoekranowe co zostało usunięte w viście i win7)
Win 7 dość nowy system ale tak naprawdę to vista po tuningu
 
A

Adamol

Guest
Czasami po włączeniu niektórych filmów trzeba chwile poczekać, ok. 5 sekund.
Są filmy przy których pojawia się napis: "Ten plik video jest chroniony przez właściciela i nie może być odtwarzany na telewizorze" - jakby ktoś znalazł sposób na ominięcie tego zjawiska, to będzie GOŚĆ! :)
 

smykol

New member
Ja zrobiłem jedną rzecz inaczej. Po wgraniu softu przywróciłem ustawienia fabryczne i na nowo skonfigurowałem urządzenie. Zobacze dzisiaj. Jak nie pójdzie to wgram soft niżej, potem wgram soft wyżej i zobaczymy czy ten zabieg pomoże. Ale nie rozumiem czemu to takie zakręcone jest.
 

BONOVOX

New member
Spróbuj na chwilę wyłączyć firewalla w routerze - jak pomoże to umieść np urządzenie w DMZ. Sprawdź czy masz włączone w routerze UPnP. Wyłącz zasilanie na chwilę - u mnie to pomogło.

Jest już gites działa dzisiaj po powrocie z pracy po prostu odpaliłem i hula thx.
 

fireralf

New member
Witam
Zastanawiam sie nad kupnem tego odtwarzacza, zamierzam go uzywac glownie do odtwarzania filmow mkv z przenosnego dysku 2,5 cala, z wczesniejszych postow wynika ze wymagane sa dyski z wlasnym zasilaniem a ja posiadam juz dysk zasilany przez jeden kabel usb. Moje pytanie czy dysk z wlasnym zasilaniem jest tylko sugerowany do prawidlowej wspolpracy z urzadzeniem a radzi on sobie rownie dobrze z dyskiem zasilanym z urzadzenia? czy powoduje to jednak w praktyce jakies klopoty?
 

BONOVOX

New member
Witam
Zastanawiam sie nad kupnem tego odtwarzacza, zamierzam go uzywac glownie do odtwarzania filmow mkv z przenosnego dysku 2,5 cala, z wczesniejszych postow wynika ze wymagane sa dyski z wlasnym zasilaniem a ja posiadam juz dysk zasilany przez jeden kabel usb. Moje pytanie czy dysk z wlasnym zasilaniem jest tylko sugerowany do prawidlowej wspolpracy z urzadzeniem a radzi on sobie rownie dobrze z dyskiem zasilanym z urzadzenia? czy powoduje to jednak w praktyce jakies klopoty?

Z tego co przestudiowałem instrukcję to firma LG zaleca osobne źródło zasilania tylko dla dysków 3,5" do poprawnego działania. Ja sam osobiście posiadam 2 dyski 2.5" i podłączone mam je tylko pod usb do playerka LG i śmiga all.
 

Yamato

New member
Witam
Zastanawiam sie nad kupnem tego odtwarzacza, zamierzam go uzywac glownie do odtwarzania filmow mkv z przenosnego dysku 2,5 cala, z wczesniejszych postow wynika ze wymagane sa dyski z wlasnym zasilaniem a ja posiadam juz dysk zasilany przez jeden kabel usb. Moje pytanie czy dysk z wlasnym zasilaniem jest tylko sugerowany do prawidlowej wspolpracy z urzadzeniem a radzi on sobie rownie dobrze z dyskiem zasilanym z urzadzenia? czy powoduje to jednak w praktyce jakies klopoty?

jakaś bzdurka z tymi "pogłoskami", zaden odtwarzacz multimedialny nie zasili dysku 3,5' w obudowie bez dodatkowego zasilania ... co do dyskow 2,5" mam trzy rozne w domu a mianowicie seagate freeagent, wd oraz samsung i kazdy jeden dziala prawidlowo, nie mialem z nimi ani razu problemu przy odtwarzaniu filmow na lg dp1w, podobnie z penami, mam kilka i jak narazie pracuje bezblednie
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dokładnie - na chwile obecna każdy dysk 3.5 cala wymaga własnego zasilania - nie pomoże nawet usb dające 1 amper.....może jak dyski staną sie bardziej energooszczędne ale to juz nie bardzo mozliwe ze wzgledu na znacznie mocniejszy silnik niz w dyskach 2.5 cala - a te silniki mają bardzo dużą wydajnośc rzędu 96-98% więc nie ma z czego oszczędzać...tak samo napęd głowicy - jedynie elektronika ale ona już zuzywa stosunkowo niedużo więc bez szans by zostały kiedykolwiek zasilone....

2.5 cala smiga bez problemu

panowie czy któryś byłby tak miły żeby nagrac filmik z prezentacja playera od strony softu?i wrzucić na youtube?pokaz opcji itp bo to co jest jest słabe...moze byc bez gadania bo ono nie potrzebne :)
żeby było widać mozliwości i prędkość działania, wyświetlanie plików biblioteke odtwarzanie muzyki i czytanie tagów z plików różnych itp

wciąż się zastanawiam ale ariva dostała szansę dzięki mistrzom z arivahd :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry