Lg dp1

kgmed

New member

tapas

New member
u mnie pojawia sie monit ze nie jest mozliwe downgrade firmware wiec albo czekac na poprawny soft (bo w koncu nowy nic nie wnosi) albo wgrac nowy i liczyc ze sprawdzi sie to co jest w opisie... ;]
 

BONOVOX

New member
Witam wszystkich
dzisiaj otrzymałem nowiutki odtwarzacz i od razu piszę że u mnie także nie odtwarza filmów z youtube Soft 20100909V2.02PAL a poza tym wszystko hula i buczy.Więc chyba na razie nie będę wgrywał nowego firmware bo nie ma sensu dopóki na serwerach youtube czegoś tam nie zrobią
 

Sqeez

New member
Witam,
ja wczoraj to ladnie podlaczylem.. i jak YT dalej nie bangla.. jeszcze caly czas kombinuje jak wejsc na dysk udostepniony z win7.. ale zdazylem zawiesic juz dwa razy urzadzenie.. i dwa razy gdy probowalem sprawdzic pogode w irlandii w dublinie :) jak do tej pory nie udalo mi sie sprawdzic tej pogody w innym miescie spoko dziala.. a dzis od rana nie moze polaczyc sie z netem przez wifi..
btw.
czy to urzadzenie nie pamieta ustawien i za każdym razem gdy je włączę muszę łączyć sie z netem i wybierac jezyk?
btw2.
jak ktos ma problemy z polaczeniem z kompem to w wim7 i na routerze trzeba włączyć uPnP u mnie wtedy widzi pewne zasoby ale niestety nie jest to to co bym chcial :) a przez sambe dalej próbuje...
 

Koziczek

New member
Byłem wczoraj w serwisie LG i rzeczywiście na chwilę obecną nie mogą nam pomóc.
Mam dwa dyski 2,5 cala i czasami zdarzało się "nierozpoznane urządzenie USB" - miało to miejsce przy włączaniu urządzenia (zbyt duży pobór prądu przy rozruchu dysku wraz z urządzeniem?).
Obecnie nie wiedzieć czemu problem znikł. Jeden dysk mam podłączony na stałe, drugi przed chwilą włączyłem i zadziałał bezproblemowo.

U mnie na razie odtwarzanie plików multimedialnych jest OK.

Co do aktualizacji firmware... okazało się, że trzeba na pena wypakować firmware wraz z załączonym plikiem txt. ;) LG rozpoznaje wtedy aktualizację i pyta czy aktualizować. Na razie nie zdecydowałem się na ten krok, bo nie mam pewności powrotu do obecnie działającej (bez YT) stabilnej wersji.

Pieknie kufa pieknie.. szkoda, ze nie doczytalem sie nigdzie o potrzebie wypakowania OBU plikow na pendraka, zeby dokonac aktualizacji.
W chwili obecnej na odtwarzaczu mam soft w wersji 20101220V2.02.11 i zgadnijcie co wam ciekawego powiem..
Ten zlom nadal nie dziala poprawnie. Pliki mkv nadal swiruja, jedne w wiekszym stopniu a inne w wiekszym. Zeby bylo zabawniej ten sam objaw zaobserwowalem kilkanascie minut temu na najzwyklejszym avi'ku.
Wygrzebalem gdzies w domku nieuzywany dysk o predkosci 7200 obrotow, i jezeli na nim tez bedzie sie dzialo to samo to juz nie mam wiecej pomyslow.

btw: polecicie jakis programik do wyciagania informacji o kodekach uzytych w filmie? :blagam::blagam::blagam:
 

kgmed

New member
mediainfo klasyk.....

też tak to odczuwam...
Koziczek dokonał up-u firma, który wobec jego problemu z założenia efektu przynieść nie powinien. Myślę, że chyba musi spieprzyć komuś w sklepie humor w nadchodzący poniedziałek ;)

Dla zainteresowanych działaniem niezłego odtwarzacza LG
("niezłego" nie znaczy idealnego bo wciąż brak obsługi YT, problem czasami z nierozpoznanym urządzeniem USB, zbyt małe obwódki wokół tekstu powodujące trudność czytania napisów przy jasnym tle),
udało mi się wrócić do softu niższego.

Z Win7 nie pomogę. XP w użytkowaniu działa.
 

Koziczek

New member
Mala aktualizacja z placu boju.. :kom:
Podmianka dysku oczywiscie nie przyniosla efektu.. :hmm:
Cos mi sie wydaje, ze ten "calkiem niezly odtwarzacz" w poniedzialek zaparkuje gleboko miedzy posladkami sprzedawcy :twisted:
Nie jestem pewien czy przypadkiem gdzies mi sie w oczy nie rzucil news od problemach tego eldzika z dekodowaniem czesci plikow x264, lekarstwem jest podobno przekodowanie pliku. Slyszal ktos cos na ten temat?
 

smykol

New member
Witam. Mam urządzenie od 3 dni. Nie mam z nim żadnych problemów jedyne co nie działa to YT. Przy starym sofcie zacinało mi BD 25 i BD 50. Po aktualizacji softu wszystko działa poprawnie. Oczywiście YT nadal nie działa. Jakiekolwiek inne pliki działają poprawnie. Komunikacja pomiędzy komputerem czy po WiFi czy po LAN jest bezproblemowa oczywiście dwustronnie. Posiadam Widnows 7 PRO i od samego początku nie mam żadnych problemów. Myśle że problemy opisywane w tym wątku są winą źle skonfugorowanego systemu bądź routera.
 

Sqeez

New member
ja tam nie wiem czy mam dobrze skonfigurowana winde czy nie.. ale siec normalnie z drugim kompem dziala... to urzadzenie rowniez w sieci jest... i z kompa na lg mozna sie wbic bez problemu (gdy jest cos pod usb podpiete) natomiast odwrotnie nie daje rady.. nie mam juz pomyslu.. poczekam na nowy soft... ja generalnie poki przenioslem dyski zewnetrzne gdzie byly filmy, muzyka i zdjecia i podpjalem pod LG wszystko bangla jak trzeba.. filmy dzialaja nic sie nie wiesza nic sie nie przycina.. z kompa bez problemu wbijam sie na LG i wgrywam modyfikuje co tylko chce...
poki co poczekam jak wyjdzie nowy firmware to sprobuje ponownie... chyba ze ktos tu cos wymysli innego...
 

Yamato

New member
Mala aktualizacja z placu boju.. :kom:
Podmianka dysku oczywiscie nie przyniosla efektu.. :hmm:
Cos mi sie wydaje, ze ten "calkiem niezly odtwarzacz" w poniedzialek zaparkuje gleboko miedzy posladkami sprzedawcy :twisted:
Nie jestem pewien czy przypadkiem gdzies mi sie w oczy nie rzucil news od problemach tego eldzika z dekodowaniem czesci plikow x264, lekarstwem jest podobno przekodowanie pliku. Slyszal ktos cos na ten temat?


stary odpusc sobie te swoje smieszne i nurzace komentarze na temat sprzetu, sklepu, sprzedawcow i czegokolwiek, nikt tu nie zawinil, sprzet jest swiezy na Polskim rynku, sprzedawca napewno nie chcial Cie zrobic w bambuko, wszystkim oprocz ciebie dzialaja filmy hd ( ja mam dostep do ponad 5TB filmow i jak narazie wszystko (sprawdzane wyrywkowo) dziala wiec nie wiem co za badziewie tam masz u siebie ), po prostu daj sobie luzu, wpadles na pomysl, iz mozesz miec od poczatku uwalony sprzet? oddaj go na serwis i zapewne wymienia ci na nowy, pozbawiony wad lub naprawia ten co masz, jak tak widze te twoje wypociny to az mi sie nie dobrze robi, kiedys pracowalem w sklepie i taki typ klienta jak ty to wrzod na dupie, sadzac po twoich postach, badz czlowiekiem! pokoj!

ps - jezeli masz problem z filmami mkv mozesz sobie je przerobic tj przemuksowac programem mkv merge, na necie jest sporo info wiec uzyj google a prawde Ci powie
 
Ostatnia edycja:

BONOVOX

New member
Dla wszystkich odwiedzających jak dzisiaj wszedłem na polską stronkę LG to pojawiła sie możliwość zassania manuala do w/w playerka oraz 2 rodzajów firmware: DP1 Firmware 2.02 oraz DP1 Firmware V2.02.11
 
Ostatnia edycja:

Hinek

New member
Dzięki temu urządzonku przez dwa tygodnie podszkoliłem się w konfiguracji sieci, routerach itd.To pomogło. Działa wszystko poza YT Jeśli ktoś nie może sobie poradzić z konfiguracją domowej sieci niech nie liczy że nowy soft rozwiąże te problemy. Pozostają tylko dwie drogi: albo się poduczyć, albo poprosić fachowca. Zmienianie różnych ustawień na chybił trafił prowadzi donikąd. U mnie np. początkowym źródłem problemów było to, że odtwarzacz znalazł się w innej grupie roboczej niż komputery. Tak jak pisałem wcześniej podłączanie dysków bez własnego zasilania powoduje kłopoty ( w manualu dołączonym na płytce napisali żeby tego nie robić) U mnie po godzinie lub dwóch zaczyna się wtedy wszystko kaszanić...urządzenie zapomina ustawień sieci itd.
W każdym razie po poprawnej konfiguracji wszystko działa jak trzeba z XP, Vistą i Win7. Jak ruszy YT będę w pełni zadowolony:)
 

pkomp

New member
kgmed napisz proszę jak wgrałeś starszy soft(podejrzewam że info jest brane z tego pliku txt - mylę się?)
ot tak dla potomnych :)

koziczek owszem wszystkie praktycznie playery mają problem z x264 tym kodowanym z level 5.1 - może masz takie filmy?nie wiem po co ktoś tak koduje - one chodzą poprawnie praktycznie tylko na kompie.....
 

Yamato

New member
Dla wszystkich odwiedzających jak dzisiaj wszedłem na polską stronkę LG to pojawiła sie możliwość zassania manuala do w/w playerka oraz 2 rodzajów firmware: DP1 Firmware 2.02 oraz DP1 Firmware V2.02.11


nie wiem dlaczego, ale dziwi mnie, ze nie skorzystaliscie z plyty cd dolaczonej do playera, na ktorej jest pelna instrukcja w jezyku angielskim i skrocona w wersji polskiej :p
 

Sqeez

New member
nie wiem dlaczego, ale dziwi mnie, ze nie skorzystaliscie z plyty cd dolaczonej do playera, na ktorej jest pelna instrukcja w jezyku angielskim i skrocona w wersji polskiej :p

no mnie tez... tymbardziej ze na stronie instrukcja do pobrania tez w jezyku angielskim...
a soft 2.02.11 ktory sie pojawil na stronie mialem na urzadzeniu od zakupu a problemy mam takie same jak wiekszosc tutaj zgromadzonych..
 

kgmed

New member
kgmed napisz proszę jak wgrałeś starszy soft(podejrzewam że info jest brane z tego pliku txt - mylę się?)
ot tak dla potomnych :)

Zgadza się. Trzeba przeprowadzić edycję pliku txt podając numer softu wyższego, a wskazując na niższy. Bezproblemowo wróciłem do niższego, ponowny upgrade też się udał :)
 

ArtArt

New member
Dzięki temu urządzonku przez dwa tygodnie podszkoliłem się w konfiguracji sieci, routerach itd.To pomogło. Działa wszystko poza YT Jeśli ktoś nie może sobie poradzić z konfiguracją domowej sieci niech nie liczy że nowy soft rozwiąże te problemy. Pozostają tylko dwie drogi: albo się poduczyć, albo poprosić fachowca. Zmienianie różnych ustawień na chybił trafił prowadzi donikąd. U mnie np. początkowym źródłem problemów było to, że odtwarzacz znalazł się w innej grupie roboczej niż komputery. Tak jak pisałem wcześniej podłączanie dysków bez własnego zasilania powoduje kłopoty ( w manualu dołączonym na płytce napisali żeby tego nie robić) U mnie po godzinie lub dwóch zaczyna się wtedy wszystko kaszanić...urządzenie zapomina ustawień sieci itd.
W każdym razie po poprawnej konfiguracji wszystko działa jak trzeba z XP, Vistą i Win7. Jak ruszy YT będę w pełni zadowolony:)
Mógłbys mi opisac jak ta siec zkonfigorowales bo ja od 2 tyg mam z tym problem mam windowsa viste u mnie nawet nie wykrywa lg dp1w na kompie moj adres to ArtArt@interia.eu
 

Hinek

New member
Mógłbys mi opisac jak ta siec zkonfigorowales bo ja od 2 tyg mam z tym problem mam windowsa viste u mnie nawet nie wykrywa lg dp1w
Każda sieć jest inna, nie da się przenieść ustawień z jednej do drugiej. Sprawdź najpierw czy dp1w i komputer są w tej samej grupie roboczej.
 
Do góry