Lg dp1

Hinek

New member
Witam.
Udało się komuś namierzyć firmware? LG bardzo skrzętnie je ukrywa:roll: Te które jest w urządzeniu to 2010 09 09V2.02 PAL - ale może jest nowsze?
 

Yamato

New member
nie ma aktualnie nowszego firmware, a to co jest aktualnie - dostępne jest na przykład na holenderskiej stronie lg , co do udziałów sieciowych windowsa udało mi się podłączyć do zasobów dzięki radzie cynicznego, utowrzylem konto o krotkiej nazwie, haslo rowniez proste i krotkie, udostepnilem zasoby tylko dla tego konta i dziala! ;]
 

pkomp

New member
to z głównym kontem i hasłem działać nie chciało?a jak właczycie udostepnianie bez hasła i jako uzytkownika dacie własny login?powinno działac bez najmniejszych problemów(nawet bez loginu) - działac musi skoro działa na drugim koncie - macie cos nie tak z ustawieniami
 

Hinek

New member
Dla normalnego użytkownika urządzenie jest nieprzydatne. Nie daje się w prosty sposób zmusić do współpracy z Win7. Z XP natomiast współpracuje bez problemu. YouTube nie działa...Być może to wadliwa seria:niewiem: Jestem zawiedziony i chyba je zwrócę. Potencjalnym chętnym radzę się zastanowić przed kupnem.
 

kotbury

New member
Spróbujcie udostępnić Windows Media Playerem. W wersji 11 w menu zakładki Biblioteka jest udostępnianie multimediów. W wersji 12 tylko na Win 7 jest podobno cała sekcja do strumieniowania - nie wiem bo nie używam. U mnie to udostępnianie jako jedyne działa na XP stabilnie to może i na Win7 pójdzie. Normalne udostępnianie (CIFS) oczywiście znikło jak zacząłem bawić się siecią (nota bene próbowałem w routerach ustawiać DMZ, Virtual Servery i przekierowywania portów w celu uruchomienia YouTube - na razie nic). Pewnie dostęp pojawi się za kolejne półtora dnia jak poprzednio :!
 

Jim Barris

New member
Jeszcze parę uwag :
WiFi na początku w ogóle nie chciało ruszyć - widziało router ale brak połączenia, nie wiedzieć czemu pomogła zmiana kanału WiFi w routerze z 10 na 11 i od razu wszystko ruszyło. Router to starożytny sprzęt Pentagram Cerberus 802.11/b/g na Atherosie (chyba) i stąd może w/w problemy.

witam, mam ten sprzęt od kilku dni, jednak cały czas mam problem z połączeniem WiFi - w momencie połączenia się DP1W z siecią wifi, rozłącza połączenie internetowe na wszystkich kompach. Wtedy LG ma połączenie z siecią i widzę na tv w folderze HomeLink, przez moment inne kompy w sieci. Jednak dosłownie za chwilkę zrywa połączenie, które wznawia się wtedy na pozostałych kompach. I tak jest na okrągło... Już dwa razy rozjechały mi się ustawienia routera i musiałem go konfigurować na nowo...

Mam też dość stary router, sprzed ok. pięciu lat, u mnie WiFi chodzi na kanale 9, ale jak zmieniam na 10 czy 11 to nie mam połączenia z netem, tylko połączenie lokalne jest aktywne.

miał ktoś z Was podobny problem?
 

Hinek

New member
Co do YouTube - od konsultanta dostałem informację ze serwer YT obsługujący urządzenia typu dp1w i podobne jest w przebudowie i lada dzień ruszy. Zobaczymy.
 

Yamato

New member
co do napisow w txt - player lg odczytuje je ale zjada druga, trzecia linie w tekscie, zauwazylem ze niektore suby czy srt po przerobieniu w ogole nie dzialaja tj napisy zacinaja sie na pierwszym zdaniu, czym przerabiacie napisy i do jakiego formatu? prosze o info
 

kotbury

New member
Przerabiam (może to mało profesjonalne) odtwarzaczem BestPlayer, który ma opcję eksportuj napisy i ma tam SRT, poza tym ma bardzo wygodne narzędzie do dopasowywania napisów stopniowo rozchodzących się.
Przerobiłem BestPlayerem kilkadziesiąt napisów na SRT i ani jedne się nie zacinają, poza tym są poprawnie skonwertowane podwójne i potrójne wiersze (nie konwertują się tylko czcionki pochylone ale nie wiem czy format SRT w ogóle takie przewiduje).

P.S. Połączyłem sprzęta po kablu bezpośrednio do routero-modemu DSL Neostrady. YouTube dalej nie odtwarza.
 
Ostatnia edycja:

Sesalnik

New member
przerabiam na stronce konwerternapisow.pl do srt, najpierw wywalałem z txt ewentualne znaczniki formatowania (kursywa kolory itp), 3 filmy i było ok
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
przerabiam na stronce konwerternapisow.pl do srt, najpierw wywalałem z txt ewentualne znaczniki formatowania (kursywa kolory itp), 3 filmy i było ok

Jest kilka prostych programów, które nie tylko konwertują napisy między formatami, ale również czyszczą z niepożądanych znaczników, usuwają sekwencja dla niesłyszących, dopasowują linie, ich długość, w prosty sposób synchronizują z filmami...

Dobry i prosty SubtitleTool Tomas Zavodny - Projekty

Easy Subtitle Coverter Easy Subtitle Converter 1.0 download - Program do pobrania za darmo

Sub C SubC - Subtitle Converter 1.2.0.91 - Multimedialne - Kodowanie/konwersja video - Najnowsze darmowe programy - eProgramy.biz

SubMagic Download SubMagic Subtitles Editor - TheFreeWindows

Najprostszy z możliwych WyslijTo.pl - Za duży załącznik? Problemy z pocztą? WyslijTo.pl :))) Przesyłanie i hosting plików.

A ten z kolei konwertuje wiele plików jednocześnie: DVB-UPLOAD v.1.6b

Najbardziejzaawansowany to Subtitle Edit http://code.google.com/p/subtitleedit/downloads/list
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
kotbury przecież napisali koledzy że dopóki nie będzie aktualizacji youtube działac nie będzie prawidłowo - jak cos zmienią w youtube to problem będzie miał kazdy sprzęt majacy do niego dostęp prócz komputera - a więc wszystkie playery i tv
 

tapas

New member
Witam. Kupiłem ten sprzęt w Belgii z softem 20101122v2.02.09PAL i też YT nie działa nie mówiąc już o połączeniu się z W7... Ogólnie sprzęt chodzi ślicznie po podłączeniu HDD przez USB, o dziwo tylko jeden film mi się przycina i to rip z DVD a nie z BD :-D
 

Yamato

New member
@tapas, no to juz nie ma innej opcji, musisz miec cos nie tak z samym systemem bo nie ma innej opcji, w skrocie utworz nowego zwyklego uzytkownika, nazwij go krotko i prosto, mozesz nadac mu tez krotkie i proste haslo, kolejnie udostepniasz dany folder tylko i wylacznie dla tego uzytkownika, zatwierdzasz i dziala na lg bez problemu

jak nie dajesz rady pisz do serwisu lg aczkolwiek pewnie Ci nie pomoga, wiec pozostaje konfiguracja komputera lub routera (zalatw sobie informatyka ;) )
 
Ostatnia edycja:

kgmed

New member
Co do YouTube - od konsultanta dostałem informację ze serwer YT obsługujący urządzenia typu dp1w i podobne jest w przebudowie i lada dzień ruszy. Zobaczymy.

Po trzeciej rozmowie ze wsparciem technicznym LG w temacie braku odtwarzania w YT stwierdzono, że serwery działają już poprawnie. Skierowano mnie do serwisu LG. Zapakowałem urządzenie, udałem się do wskazanego punktu... i tu niespodzianka ;) SPEC od LG rezyduje w poniedziałek, środę i piątek. Jutro napewno nie zdążę. W poniedziałek należy spodziewać się kolejnej relacji z FRONTU ;)

Co do konwersji txt na srt...
skorzystałem z dostępnego w sieci konwertera:
ToSrtConverter z pełnym do tej pory powodzeniem.

Moim zdaniem dotychczasowe tłumaczenia LG to kompletna "ściema". W moim odczuciu brak obsługi serwisu w sieci.
TV LG mają podobną funkcję, ale kolejne próby testów tej usługi zakończyłem niepowodzeniem.
 

Sesalnik

New member
u Holendrów pojawił się nowy soft:
20101220V2.02.11
Window7 compatiblitiy improved
Network(SAMBA) speed improved
ADPCM(u-law) audio improved

zapodam ... niestety dopiero jutro ... zobaczymy czy YT ruszy
 

Yamato

New member
wgralem najnowszy soft, YT nie dziala, dzialanie sieci jakby ciut lepsze (odtwarzania plikow po sieci, filmy jakby sie szybciej wczytywaly), co do obslugi Win7 nie zauwazylem roznicy, jezeli chodzi o szybkosc kopiowania plikow z lg na pc narazie kicha, transfery tak kiepskie ze szkoda gadac
 
Do góry