Lg dp1

kotbury

New member
Jest obsługiwany DivX5 w AVI, rozdziałka 1920x1080, bitrate video - 12000, audio AC-3 5.1 - 448, 24 kl/s.
Zdarzają się przycinki ale to mój "serwer" Asus EEE do spóki ze starym routerem b/g (chyba trzeba będzie w n zainwestować) nie wyrabia.
Poza tym sprawdziłem na h264 w identycznych parametrach j/w zapisanych w .MKV i .mp4 i też działa.
Oczywiście pliki MKV z h264 720p chodzą bezproblemowo
 

kotbury

New member
Wszystkie typy plików wymienione 2 posty wyżej idą też przez USB (w tym i DivX HD)+ oczywiście osługa napisów tekstowych i bez żadnych przycięć.

P.S. Zaznaczam że wszystkie filmy HD mam w MKV i h264, więc w celach testowych na kompatybilność z inymi formatami (DivX i mp4) używałem filmiku Big Buck Bunny skonwertowanego Xilisoft Converterem do potrzebnego formatu z podobnym bitratem jak w oryginale - dość wąski materiał porównawczy- więc nie uogólniam że sprzęcik odtwarza wszystko - na razie odtwarza wszystko co mu dałem.

P.P.S. HDMI CEC działa (prawie) - próbuje współpracować z moim Sharpem Aquosem XD1E. Co prawda jego działanie oganicza się do przestawienia w telewizorze źródła na wejście, do którego wpięty jest DP1 w momencie jego włączenia oraz automatycznego wyłączenia DP1 wraz z wyłączeniem telewizora (jeśli TV jest ustawiony na LG) ale to już coś! (sprzęcik nawet zmienia nazwę gniazda HDMI z EXT5 na LG DP1 w menu TV).
Z udostepnieniami to dopiero jazda - do tej pory jako serwera używałem MediaPlayera 11 : narzędzia/opcje/biblioteka/udostepnianie (może takie udostępnianie zadziała w Win 7). Po całym wieczorze oglądania na drugi dzień obudziło się udostępnianie przez CIFS, poprosiło o hasło - wpisałem tylko puste miejsce i OK. i mam teraz 2 serwery multimediów z jednego kompa. Ten przez CIFS jest dla mnie przyjemniejszy bo ma tylko katalogi bez żadnych idiotycznych bibliotek a co ważniejsze LG zaczął widzieć napisy SRT nie wbudowane w AVI tylko osobne!!!! (przez MP11 widział tylko pliki filmowe).
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
khmmm udalo ci sie dostac przez CIFSa ? mi tylko uzywajac xp czy visty, a Ty jaki masz system? u mnie na dwoch kompach z Windows 7 nijak nie dalo sie dostac do zasobow sieciowych przez CIFSA, zawsze wywalalo ze wpisuje bledne haslo/login, swoja droga CIFSa lg raz widzi, raz nie, tez dziwna sprawa, nie wiem od czego do zalezy, btw masz zaznaczona opcje Autologin cos tam w setting (opcje dotyczace logowania do zasobow sieciowch)?
 

kotbury

New member
khmmm udalo ci sie dostac przez CIFSa ? mi tylko uzywajac xp czy visty, a Ty jaki masz system? u mnie na dwoch kompach z Windows 7 nijak nie dalo sie dostac do zasobow sieciowych przez CIFSA, zawsze wywalalo ze wpisuje bledne haslo/login, swoja droga CIFSa lg raz widzi, raz nie, tez dziwna sprawa, nie wiem od czego do zalezy, btw masz zaznaczona opcje Autologin cos tam w setting (opcje dotyczace logowania do zasobow sieciowch)?

Właśnie mam XP Home SP3 . W XP jest włączone proste udostępnianie i konto gościa. Głębiej w udostępnianiu i usługach nie grzebałem. Jak pisałem sam nie wiem dlaczego to udostępnianie zadziałało. Przez półtora dnia mogłem się łączyć tylko przez udostępnianie multimediów w MediaPlayerze 11 i ni z tego ni z owego pojawł mi się mój komputer drugi raz w zasobach LG -ka., zapytał o hasło CIFS, nic nie wpisałem (bo nigdzie nie mam w windzie haseł), potem OK i udostępnianie poszło. Dzień później znowu zapytał o hasło, znowu tylko OK i na razie działa. Nie wiem od czego te łączenia i rozłączenia zależą.
 
Ostatnia edycja:

sdragon3

New member
Niestety nie.
Odtwarzacz w YouTube wszystkie pliki widzi, info widzi, wszystko wybiera, ale plików nie odtwarza. Pokazuje się okno "nie można odtworzyć pliku". Wymieniłem w sklepie na nowy, i z nowym to samo. Korespondowałem z serwisem LG i oni proponują wysłać do Łodzi do naprawy. Chyba wyślę.
 

sdragon3

New member
Podobnie jak Kotbury, podłączyłem kompa z XP do sieci z udostępnionym twardym dyskiem i odtwarzacz LG bez hasła podłączył zasoby sieciowe twardziela z XP przez CIFS. W win7 przez CIFS niestety nie mogę się dostać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety nie.
Odtwarzacz w YouTube wszystkie pliki widzi, info widzi, wszystko wybiera, ale plików nie odtwarza. Pokazuje się okno "nie można odtworzyć pliku". Wymieniłem w sklepie na nowy, i z nowym to samo. Korespondowałem z serwisem LG i oni proponują wysłać do Łodzi do naprawy. Chyba wyślę.

To jest kwestia firmware, a nie sprzętu. Po prostu programiści wpisali stary numer portu, na którym YouTube udostępnione jest stacjonarnym odtwarzaczom - miały to też inne playery do czasu aktualizacji firmware. Niestety, w wielu przypadkach, jeżeli ktoś nie chciał grzebać w firmware, to trzeba było sporo czasu poczekać.
 

kgmed

New member
Niestety nie.
Odtwarzacz w YouTube wszystkie pliki widzi, info widzi, wszystko wybiera, ale plików nie odtwarza. Pokazuje się okno "nie można odtworzyć pliku". Wymieniłem w sklepie na nowy, i z nowym to samo. Korespondowałem z serwisem LG i oni proponują wysłać do Łodzi do naprawy. Chyba wyślę.

Nie wysyłaj. Ja kupiłem odtwarzacz wczoraj i mam to samo. Accu i Picasa działają, YouTube nie odtwarza. Rozmawiałem z serwisem LG (wsparcie techniczne). Tłumaczą się problemami z serwerem YouTube dla tego urządzenia. Do 2 dni wszystko ma zadziałać.
 

sdragon3

New member
Dzięki. Mnie też Accu i Picassa działa. Wstrzymam się z wysyłką . Ale zastanawiające jest że inne odtwarzacze na YT działają ?
 

kgmed

New member
Czytaj post #26. Mała aktualizacja w firmware.

Jak zapewne każdy z nas zauważył, aktualizacja firmware (czyli oprogramowania wewnętrznego urządzenia) może się odbyć wyłącznie z portu USB tegoż urządzenia. Komunikat "there is no valid firmware on the USB disk". Po polsku brzmi podobnie ;). Czyli firmware musi zostać udostępniony, a następnie wgrany do urządzenia przez użytkownika. Ja osobiście poczekam jeszcze te dwa dni :)
 

pkomp

New member
vista/win 7

sieć ustawiona jako prywatna i włączone udostępnianie plików najlepiej bez hasła(w centrum sieci sie to ustawia) choć ariva czytała mi nawet z hasłem
Jesli nic nie skopane w playerze to działa to bez problemu
 

Yamato

New member
napewno sprawdzales na windows 7? ja sprawdzalem na 3 systemat jak wspominalem wczesniej, systemy z haslami, udzialy rowniez, xp sp3 i vista sp2 smiga bez problemu, na windows 7 po prostu sie nie da wejsc ...

co do youtube to szczerze powiedziawszy mi dziala od samego poczatku, moze to kwestia zablokowanego portu na routerze czy jak?

co do hdmi cec u mnie w telewizorze moge wlaczyc opcje SIMPLINK, ktora teoretycznie jest zgodna ze standardem HDMI CEC, niestety z playerem wspoldziala tylko w jeden sposob, a mianowicie kiedy wylacze tv z ustawionym wyjsciem na lg playera to od razu wylacza sie podlaczone urzadzenie i to tyle, ogolnie kiepska sprawa :> funkcyjne klawisze na pilocie od tv w ogole nie dzialaja
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
dobre i sterowanie włączeniem :) - ariva wogóle blokuje CEC w całej sieci hehehe - trzeba piny wyrywać z kabla

Nie sprawdzałem LG bo go nie mam a zastanawiam się nad zmianą - ariva z win 7 bez kłopotu widziała udziały

sprawdź uprawnienia w ustawieniach udostępniania czy masz włączone dla wszystkich
 

cyniczny

New member
napewno sprawdzales na windows 7? ja sprawdzalem na 3 systemat jak wspominalem wczesniej, systemy z haslami, udzialy rowniez, xp sp3 i vista sp2 smiga bez problemu, na windows 7 po prostu sie nie da wejsc ...

wczoraj mordowałem sie z moim LG żeby poprzez sambę wejść na udziały sieciowe z kompa na którym mam 7-kę. Miałem tylko jedno konto (admina), koniec końców pomogło stworzenie w Win 7 konta użytkownika (ale nie gościa i nie admin tylko zwykłego użytkownika), nadałem mu krótką nazwę, hasło jednoliterowe i przydzieliłem uzytkownikowi udziały. No i koniec końców w Cifs w LG wpisałem w id nazwę nowego konta i w haśle hasło do tego konta i poszło uff, do 1:00 w nocy sie męczyłem:)

Pozdr.
--
Krzysztof
 

ArtArt

New member
Mam problem z lg dp 1 w pomocy

kupilem go z 2 dni temu jest ok ale mam problem z polaczeniem go z komputerem i przesylaniem filmow i innych plikow na lg zaznacze ze posiadam windowsa viste probowalem roznych rozwiazan ale nie moge go ogarnac a youtube dziala poprawnie na kompie siec mi wykrywa z modemem ASMAX AR1004g
 
Do góry