Lg dp1

pkomp

New member
LG wprowadził do sprzedaży nowy player oparty na chipie sigmy(tym samym o ile się nie mylę co w popcornie A200 i C200)

DP1WPBC Sieciowe odtwarzacze multimedialne Sprzęt komputerowy

bardzo ładny malutki i z brakiem możliwości instalacji dysku

cena w jakiej się pojawił to 460 pln - jeśli jeszcze spadnie to szykuje się niezły sprzęcik

kilka prezentacji jest na youtube(śmieć z killa sample możecie sobie olać)


ahau nas dostępna tylko wersja z wifi - w hiszpanii tańsza o jakieś 20 euro wersja bez wifi
 

radoskur

New member
LG DP1W - jakieś opinie?

na stronce pclab pojawił się wielki test odtwarzaczy sieciowych. Wyróżnione zostały Xtreamer, WD i Popcorn oraz właśnie LG. Niestety w teście na próżno szukać pewnych rzeczy a są to:

- pass through DTS HD-MA,
- obsługa 1080p24

Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym urządzeniem i mógłby się wypowiedzieć.
 

Yamato

New member
znalazłem poprzedni temat ale dużo to tam nie ma, w zasadzie nie ma nic :>
spotkał się ktoś już z tym urządzeniem? wie ktoś ja wyglądają szczegóły dotyczące działania tego cacka itp? daje sobie radie z kowersją/odtwarzaniem DTS?
 

pkomp

New member
Kilka nowych informacji - urządzenie jest już w sprzedaży i z tego co zauważyłem kilka osób kupiło - ale jak to w Polsce nikt nie kwapi się by przetestować albo podać kilka danych

Z tego co znalazłem na różnych portalach:

-nie ma bitstream HD audio - może dodadzą w przyszłych firmware bo aż wstyd żeby taki chip się marnował
-wszystkie ponadstandardowe ścieżki audio są dekodowane do odpowiednio DD i DTS 5.1
-Instrukcja po anielsku dostępna jest na holenderskiej stronie LG
-nowy firmware oczywiście również dostępny jest na holenderskiej stronie LG -Polska leży i kwiczy ale czemu mnie to nie dziwi?

z tego co doczytałem player obsługuje simplilink czyli HDMI CEC - super!!! bo obecnie chyba żaden nie obsługuje a niektóre jak ariva 210 jeszcze jakiś syf robią blokując komunikaty
 

pkomp

New member
jak dostaniesz to stestuj dogłębnie i jakieś screeny interfejsu by sie przydały porządne - co do tego firmware słyszałem że poprawia działanie z dyskami NTFS bo podobno był jakis problem
 

Yamato

New member
paczkę dostałem przed chwilą więc biorę się ostro za testy, btw jak mogę z poziomu windows 7 udostepnić w DLNA tj w bibliotece multimediów pliki MKV ?

ew możecie mi polecić jakiś dobry serwer multimediów / DLNA / SMB (pomijając ten windowsa)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
LG wprowadził do sprzedaży nowy player oparty na chipie sigmy(tym samym o ile się nie mylę co w popcornie A200 i C200)

Rzecz interesująca, estetyczny design... Najbardziej ciekaw jestem, czy player przyjąłby firmware Sybase z Popcorna - to byłby jakościowo-cenowy hit.
 

sdragon3

New member
paczkę dostałem przed chwilą więc biorę się ostro za testy, btw jak mogę z poziomu windows 7 udostepnić w DLNA tj w bibliotece multimediów pliki MKV ?

ew możecie mi polecić jakiś dobry serwer multimediów / DLNA / SMB (pomijając ten windowsa)


W zaawansowanych opcjach udostępniania dodaj i wybierz opcje przesyłania strumieniowego multimediów, a następnie udostępnij i dodaj folder z plikami filmów do bibliotek.
 

Yamato

New member
no więc od czego by tu zacząć
1. menu i interfejs żywce zdarty ze sprzętów lg (mam telewizor lg więc miłe zaskoczenie ;) )
2. prostota obsługi
3. brzydki ale szybki interfejs (kiepska kolorystyka, wolne animacje ikon, aczkolwiek poruszanie się po całym interfejsie działa naprawdę szybko)
4. wifi - sprzęt obsługuje tryby b g i n, działa w każdym, najlepiej oczywiście w trybie n aczkolwiek w g też nie jest źle, filmy w full hd mkv śmigają bezproblemowo
5. bardzo fajne wykonany pilot, niezle lezy w dloni, ogolnie 7/10 (pomijajac niewygodnie ulozony przycisk return oraz glosne klikanie krzyżaka)
6. odtwarza to co odtwarzal moj stary wd tv gen1 + jeszcze wiecej :) nie robilem dokladnie testow co i jak ale widze, ze jest lepiej, choc nadal mam jeszcze filmy na ktorych nie ma dzwieku (jakies dziwne ripy z hd)
7. bardzo fajnie zorganizowane jest przegladanie YT, picasa czy accuweather
8. ogladanie filmow po sieci lokalnej jest dosc proste i nie sprawia problemow, odtwarzacz wspodziala z kazdym serwerem DLNA, problemem jest jednak samba, a mianowicie bez problemu mozna dostac sie po przez lg na udzialy sieciowe udostepnione na win xp czy vista, problemem jest jednak dostac sie na cifsa windows 7, nie wiem co jest ale to nie dziala :>, caly czas wola mnie o podanie loginu i hasla, podaje ale lg tego nie lyka
9. napisy bez problemu odtwarza te wbudowane w film (mkv czy iso dvd), daje rowieniez rade z txt i sub, reszty nie sprawdzalem bo nie potrzebowalem
10. sprzet wizualnie naprawde robi wrazenie, jakosc wykonania rowniez na dosc wysokim poziomie
11. odtwarzacza bez problemu wspoldziala z dyskami twardymi, penami z
systemem plikow fat, fat32 oraz ntfs (nie mialem zadnych problemow)
12. downmix dziala bardzo dobrze, nie inaczej heheh

nie wiem co jeszcze mozna by w nim potestowac, ja narazie mecze sie jak dostac sie z poziomu lgka na udzialy sieciowe windowsa 7 :>
 

sdragon3

New member
Mam problem z LG DP1. Wszystko działa dobrze za wyjątkiem odtwarzania filmów z Youtube, odtwarzacz widzi filmy, wybiera je z sieci, pokazuje informacje o klipach, ale nie chce odtwarzać.


Windows 7 Ultimate, Internet Vectra, router Dlink DL524
 

Yamato

New member
khmm dziwne, ja nie mam zadnych problemow, jedynie wtedy, kiedy tresc jest zablokowana przez autora klipu (wyswietla sie wtedy info, iz dany matrial nie moze byc odtwarzany na telewizorze), swoja droga swojego lg dostalem z wgranym najnowszym softem (ten, ktory znajduje sie do probrania na holenderskiej stronie lg)
 

Yamato

New member
jeżeli masz netgeara lub pochodną tego producenta to tak, wada fabryczna niektórych modeli, nawet upgrade softu nie pomaga (zazwyczaj routery netgeara z ADSL)
 

kotbury

New member
Mój sprzęcik też blokuje się na YouTube - czarny ekran odtwarzacza - ale mogę nawigować po wstążce z boku i odswieża na bieżąco -czasem zdarzy mu się zazębić i odpalić filmik ale rzadko.
Firmware był starszej wersji: ... 2.01, zaktualizowałem z holenderskiej strony LG na ostatni: ... 2.02 i niestety to samo. Na kompie wszystko chodzi OK. Pozostaje walczyć z portami i Virtual Serverem w routerze?

Jeszcze parę uwag :
WiFi na początku w ogóle nie chciało ruszyć - widziało router ale brak połączenia, nie wiedzieć czemu pomogła zmiana kanału WiFi w routerze z 10 na 11 i od razu wszystko ruszyło. Router to starożytny sprzęt Pentagram Cerberus 802.11/b/g na Atherosie (chyba) i stąd może w/w problemy.
Filmy MKV udostępniane z Win XP przez WMP11 chodzą jak trzeba, nie wiem tylko czy napisy wbudowane w MKV chodzą (w AVI chodzą jak burza - działa nawet wybieranie paczki napisów jak jest wpisane więcej jak jedna); dźwięk na raze mam z audio out a obraz przez Composite i na filmach HD MKV czasem haczy dzwięk ale raczej to wina mojej kulawej WiFi - podłącze niebawem (kupno kabli) po toslink do kina dom. a po HDMI do TV i wtedy będzie jasność czy to sieć czy kodek.
Napisy TXT z USB troche kulawe - nie obsługuje podwójnych linii i troche krzaczy na ogonkach no ale TXT nawet w spisie obsługiwanych nie ma; natywne SRT, SUB i kilka innych obsługuje bez zarzutu - konfiguracja wyświetlania dobra.

W sumie sprzęcik dobry a ograniczenia typu downmix z 7.1 na 5.1 w sprzęcie tej kategorii cenowej to raczej wybaczalna :) rzecz
 
Ostatnia edycja:
Do góry