LG Display - wkrótce ruszy pierwsza fabryka matryc Oled w Chinach.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Display - wkrótce ruszy pierwsza fabryka matryc Oled w Chinach.

LGD-Guangzhou-LCD-fab-img_assist-400x201.jpg

W lipcu 2017 r. Firma LG Display ogłosiła, że ​​zdecydowała się zbudować linię OLED 8,5-G (2200x2500) w Guangzhou, w Chinach, która wytwarzać będzie panele OLED TV. Rząd koreański zawahał się, czy zatwierdzić ten plan, ponieważ widzi OLEDy jako strategiczną technologię gospodarki Korei. Ale do końca 2017 r. LGD uzyskało zgodę na budowę nowej fabryki telewizorów OLED.

Raport mówi, że całkowita inwestycja w tę fabułę szacuje się na 3,17 miliarda dolarów - chociaż sama LGD oszacowała całą fabrykę na 2,3 miliarda USD. Być może LGD liczy tylko swój własny udział, ponieważ samorząd lokalny w Guangzhou przyzna LGD 30% funduszy.

Nowa fabryka w Guangzhou będzie miała pojemność 60 000 substratów 8,5-go każdego miesiąca, chociaż w pierwszej fazie (zaplanowanej na drugą połowę 2019 r.) będzie działać połowę ostatecznej wydajności.

Budowa fabryki w Chinach ma wiele zalet. Chiny mają niższe płace w porównaniu do Korei, a fabryka znajduje się bardzo blisko bardzo dużego i ważnego chińskiego rynku. Ale główną zaletą są subsydia rządowe - według DSCC może to oznaczać różnicę między zyskiem a stratą w tej produkcji dla LGD.
oled-info
 

2018

New member
Robotnicy z Chin będą kosztować mało. LG Display wyprodukuje panele OLED tanio , ale na rynek Azjatycki.
Myślę, że w Polsce mamy także ogromne zasoby taniej siły roboczej.
OLED LG z 2018 nie jest już składany / produkowany w Polsce tylko w Korei. Wystarczy zobaczyć nową tabliczkę znamionową w teście C8 od Kiki.
 

Alf2

New member
Z tą tanią siła roboczą w Chinach to byłbym ostrożny.
Dwa tygodnie temu wróciłem z Pekinu, gdzie szkoliłem inżynierów w naszej fabryce, w której produkujemy na rynek chiński (branża samochodowa)- wszyscy oni zarabiają więcej ode mnie[emoji17].


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Alf2

New member
Być może, z tym ze ja jestem inżynierem, który tam musi jeździć, bo oni bez ciągłego zewnetrznego nadzoru mają ogromne problemy jakościowe. Tam jest wciąż komuna- pracownikom na linii produkcyjnej na niczym nie zależy, a jak będziesz bardziej naciskać, to się obrazi...
Osobiście nie chciałbym kupować TV z pierwszych miesięcy produkcji w Chinach, wolałbym taki, który jest złożony w Polsce, Czechach czy Słowacji...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście część prawdy masz.
Ale rozmawiamy stricto o bieżącej produkcji.
A myślę, że standardy kontroli jakości są takie same .
 

Alf2

New member
Dadzą radę- kwestia czasu...[emoji108]
Wystarczy spojrzeć na firmę Xiaomi, której produktów ja i moi znajomi jesteśmy fanami....stosunek cena/jakość - nie do pobicia....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry