LG Display jest królem sprzedaży paneli Ultra HD na świecie.

marekjw2523

New member
Kurde Wy piszecie o 55-65 cali a ja w sklepie ostatnio widziałem dumnego świeżego posiadacza 40 calowego UHD :). I CO MARKETING NIE DZIAŁA ? DZIAŁA ! I ZARAZ SĄSIEDZIE POLECĄ PO TAKIE SAME...BO SĄSIAD KUPIŁ
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Bo tak będzie jak piszesz.Bo niebawem nie będzie TV 1080p (kilka lat) tylko 4K się będą sprzedawać i pewnie w mniejszych rozmiarach także.
 

marekjw2523

New member
Panowie jeszcze jedna taka zagwozdka... ostatnio spotkałem się z teorią że w większości tv UHD są montowane jakieś chipy 8 bit a telewizja będzie wymagała 10 bit chipy. Ktoś słyszał o takich teoriach spiskowych ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo tak będzie jak piszesz.Bo niebawem nie będzie TV 1080p (kilka lat) tylko 4K się będą sprzedawać i pewnie w mniejszych rozmiarach także.

Zapewne tak będzie, ja też tak myślę bo świat idzie do przodu a za następnych kilka lat będzie 8k w innym wypadku Japończycy nie robiliby testów, a Sony nie zastanawiałoby się jak zrobić kamerę 8k..

Panowie jeszcze jedna taka zagwozdka... ostatnio spotkałem się z teorią że w większości tv UHD są montowane jakieś chipy 8 bit a telewizja będzie wymagała 10 bit chipy. Ktoś słyszał o takich teoriach spiskowych ;)

Ja natomiast czytałem gdzie ludzie pisali o mniejszej płynności w tv 8k jak w tv FHD ( pisano o zbyt słabych procesorach itp) - testowałem kilka tv 4k na rożnych materiałach i za specjalnie tego nie zauważyłem, choć wydaję mi się ale na 100% nie jestem tego pewny ( musiałbym dwa tv mieć obok siebie), że płynność ruchu w moim tv jest deczko lepsza jak w tych tv 4k z którymi miałem do czynienia. Ewentualnie trzeba było jeszcze bardziej troszkę pobawić się ustawieniami - więc nie biorę tego za pewnik, tylko ewentualność... Choć patrząc na materiały testowe w tv 4k trzeba przyznać że w 90% są to materiały które są jednak dosyć wolno się poruszające podobnie jest w oledach... może coś jest na rzeczy a może sami coś w tym kierunku zaobserwowaliście ?
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Kurde Wy piszecie o 55-65 cali a ja w sklepie ostatnio widziałem dumnego świeżego posiadacza 40 calowego UHD :). I CO MARKETING NIE DZIAŁA ? DZIAŁA ! I ZARAZ SĄSIEDZIE POLECĄ PO TAKIE SAME...BO SĄSIAD KUPIŁ


Tego sie boje najbardziej ze masa zacznie kupować dziadostwo w uhd.... i jak tutaj rozwijać ekrany jak masa kupuje dziadostwo z funkcjami ktore sa niepotrzebne i jeszcze za nie dopłaca?
 
Do góry